Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Judas Priest  (Okunma Sayısı 4181 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cauchemar
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Aralık 29, 2006, 22:54 »

judas priest 71'de kurulmustur. ilk kadrodan bu gune gelen k.k downing(gitar) ve ian hill(bass) olmustur. elemanlar 73'te gruba ian hill'in kiz kardesiyle evlenen rob halford'u vokalist olarak almistir ve 74'te de glenn tipton'i(gitar) da alarak jugulator albumune kadar davulcu disinda hic değismeyen efsane kadroyu olusturmuslardir.
ilk albumleri rocka rolla'da 74'te cikmistir ve grubun soundu o yillarda blues'la black sabbath'ın rock'ı arasinda değisir. tabi 76'da gelen sad wings of destiny grubun soundunun belirlenmeye basladigi albumdur. 77'de sin after sin,78'de stained class'le killing machine(amerikada hell bent for leather die cikmıştir), 79'da ilk live album unleashed in the east cikti.80'de donnington kalesinde ilk monsters of rock'a ciktilar. 81'de point of entry, 82'de screaming for vengeance,83'te amerikada 300.000kisiye konser verdiler ve screaming for vengeance'in ne kadar super bi album oldugunun kanitidir.84'te grubun ve bence metal tarihinin en iyi albumu defender of the faith cikti. 86'da turbo albumu cikti. bu yil cok onemli bi yildir iron maiden'da somewhere in time'i ayni yil cikarmistir ve ikisi de ayni synth guitarlari ve elekronik efektleri kullanmislardir.87'de priest live cikmistir ve bu en iyi live albumudur, albumdeki sarkilar da mukemmeldir. 88'de ram it down cikar ve albumde chuck berry'nin johnny b. goode coveri vardir. priest bunu johnny be good filminin soundtracki icin yapmistir. 89'da dave holland(davulda en cok kalan eleman) gruptan ayrilir ve yerine racer x'ten scott travis gecer. 90'da en garip priest albumu painkiller cikar. boyle bi kadro metal tarihine bi daha gelmeyecek tabi. album scott travis'in davul solosuyla girer k.k ve glenn'in gitarlari ustune rob'da cigliklariyla girince o zamana kadar gelen en iyi priest albumu ortaya cikar(bence ikinci). 92'de rob halford gruptan ayrilir ve scott travis'le beraber fight grubunu kurar. 96'da glenn, tim owens isimli barda soleyen bi vokalisti victim of changes solerken gorur ve hemen gruba alir sora da jugulator cikar. priest bu albumde soundunu tamamen deistirmis ve fanlarini uzmustur ama yine de 30 senedir metal dunyasindaki en buyuk grupturlar ve onlara fanlari gods of metal demektedir. priest bu yil demolition albumunu cikardi.
rob ise halford isimli bi grup kurdu ve ilk albumu resurrection ile hala en iyi oldugunu gosteriyo.
judas priest'in 93'teki 2cdlik 32 sarkilik metalworks albumu hic dinlemeyenlerin almasi gerektigi eger metal dinleyen ve priest'i yeteri kadar dinlememis insanlar varsa alsin die cikarilmis mukemmel bi best of.
Bu grup hakkında ilginç bir olay 1990 yılında aleyhlerinde açılan davadır. judas priest dinleyen iki gencin intihar girişiminde bulunduğu, gençlerden bir tanesinin öldüğü bildirilir. davanın nedeni, judas priest'in stained class albümündeki bir parçanın bilinçaltı mesaj içermesidir. davada var olduğu iddia edilen mesaj ise "do it"dir, yani "yap". davacı aile grubun bu mesajla dinleyeni intihara teşvik ettiğini iddia eder. ilgili kaydın dinlenip bu tipte bir mesaj olmadığı tespit edilir ve dava kısa sürede biter. grup mantıklı bir söylemle bitirir olayı: "eğer bu tipte mesajlar koyacak olsak dinleyenleri öldüren değil 'albümlerimizi satın alın' tipinde mesajlar koyardık"  Gülümseme

AlInTIdIr
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2009, 17:03 Gönderen: Delgeç. » Kayıtlı
ikoloji
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

MEcazİ öLü

« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2007, 13:18 »

en baba şarkıalr bu heriften çıkmış ya dinle dinle sar bida dinle !

Ben ağlamazdım senden önce
Sen hep üzerdin zoru görünce
Ben nefessiz kaldım sen gidince
Sen kalpsiz kaldın bensiz gidince
sniff
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı -2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Let's Rock

Site
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2007, 01:25 »

Kendi tarzında dünyada en tanınmış isimlerin başında gelir bence.Süperdir kendileri ama bu tarzda en azından vokal tarzında diğer favorim ve büyük rakibi Steelheart grubudur...
mezarkabul_b
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

Pentagram

« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2008, 23:15 »

Efsane grupdur yav çok severim konseri vardı istanbulda =/

___NaKaRaTa EşLiK Et,sOlODa kAfA SaLlA!!___
                         'Pentagram'
lynnmel
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2008, 11:49 »

efsaneleri severim.ahh ahh konserlerine gidemedim off Üzgün
angel sen ne süper bir şarkısın Üzgün

It would be nice:
Take my hand
Just hold my hand
I'll take you there
Your pain will go away...
hated rocker
Sebocu

Teşekkür Sayısı 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

''' hiç dedi,hiçbirşey...

« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2008, 01:53 »

dedim zaten melis buraya kesin yorum yazmıştır diye...konserine gidemedik... Üzgün Üzgün
naapalımm başka bahara  melisscim...

'                                                                                                                                                                                                                                       ...Ölümünü anıyorum bugün dünyadan kurtulmuş olmanla sağladığın buruk mutlulukla ve bana bıraktığın güçle...ruhumu senin yanına verip yaşamaya devam ediyorum bedenimle..                                                                                                                                                                     30.05.2008
Thunder
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

I'm the lizard king, I can do anything...

« Yanıtla #6 : Ocak 12, 2009, 18:07 »

Painkiller albümüyle olay yaratan müthiş grup. Dinlemekten büyük zevk alırım Gülümseme

People are strange...
Denausten
Lost
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Living is easy with eyes closed!

« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2010, 21:20 »

Angel, take me far away!!!!!

“To be nobody but yourself in a world that's doing its best to make you somebody else, is to fight the hardest battle you are ever going to fight. Never stop fighting.”

E.E. Cummings
Léon
Şebokolik
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Draw your swords.

« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2011, 15:17 »

Judas Priest bu sene müziğe veda ediyormuş..
Finally Free
Moderator
Sebocu

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Haziran 11, 2011, 00:10 »

Judas priest severlere güzel bir haber var.25 Ağustos'ta bir toplama albüm yayınlıyorlar.Müzeğe veda edeceklerini duymuştum.Bu haberden sonra toplama bir albümün gelmesi judas severlerin acısını dindirir belki birazcık=)

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı