Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Blackmore's Night  (Okunma Sayısı 2356 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye
*****

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 821« : Şubat 06, 2011, 14:01 »Grubun iki belirgin üyesi Blackmore ve vokalist Candice Night dört otantik rönesans ezgisine yeni sözler yazdılar. Ve albümün diğer parçaları modern bir sound içeriyordu. Jethro Tull grubunnun beyni Ian Anderson “Play minstrel play” parçasında konuk oldu. Aralıkta Japon BMG plak şirketi ileride çıkarılması planlanan 3 single’ın videolarını hazırladı.

1997 - RITCHIE BLACKMORE'S RAINBOW Stranger in us all albümünü desteklemek amacıyla Amerika turnesine çıktı. 20 Şubatta Grup turnedeyken diğer proje olan Blackmore’s Night’ın albümü Shadow Of The Moon piyasaya verildi., Nisan’ın sonlarında Japonyada piyasaya verilen albüm bir kaç hafta içerisinde 100.000 satış rak..... ulaştı. Ve Billboard Japonya listesinde 14 numaraya çıktı. 31 Mayısta Ritchie Blackmore's Rainbow Danimarkada Esbjerg Rock Festival festivalinde ana grup olarak sahne aldı. Shadow of the moon haziran başında avrupada piyasaya çıktı ve hemen listelere girdi. Albüm Almanyada 17 hafta listelerde kaldı.

Temmuz 1997 - Deepest Purple Amerikada aynı anda altın ve gümüş plak aldı. 1997 - Ritchie yeni grubu Blackmore's Night ile ilk akustik/elektrik SHADOW OF THE MOON turuna başladı. Japonya ve Avrupada kapalı gişe sahne aldı. Şubat 17, 1998 SHADOW OF THE MOON Amerikada piyasaya verildi. March 1998 - 'NO SECOND CHANCE ' radyo single olarak Brezilyada piyasaya çıktı.ve 5 numaraya kadar yükseldi


May 8, 1998 'WISH YOU WERE HERE' ilk radyo single olarak piyasada. May 1998 Shadow of the Moon Japonyada altın plakla ödüllendirildi. Haziran 1998 Candice Night and Ritchie Blackmore stüdyoya girerek ikinci albümlerin hazırlıklarına başladılar.


Eylül 25, 1998 - Blackmore's Night Atinadaki Uluslar arası Rock ödüllerinde ana grup olarak yeraldı.

Eylül – Ekim 1998 - Blackmore's Night Avrupaya dönerek Kiliseler , Sinagoglar ve şatolarda konserler verdi.

Kasım 1998 - Ritchie Blackmore ve Candice Night özel bir gösteri için Londrada Chrysalis TV stüdyolarında kayıt yaptılar.

Aralık 14-20, 1998 - Blackmore Kevin Bacon’ın gitar efsaneleri adlı radyo programında konuk spiker olarak yeraldı.

Ocak 1999 - Blackmore's Night’ın yeni projesi "Under A Violet Moon" için stüdyoya geri dönüldü. Wind In The Willows parçasında Strawbs grubunun lideri John Ford vokallerde yeraldı.

Bahar 1999 - Rhino Records bir Deep Purple box set yayınlandı.

Bahar -Yaz 1999 - Ritchie Blackmore and Candice Night VH1 kanalında "Where are they Now" programında yeraldılar. Bu bölüm Best of VH1 adı altında sene boyunca yayınlandı.

Bahar 1999 - Polygram bütün Rainbow albümlerini tekrar yayınladı.
Nisan 1999 - Under A Violet Moon iJaponyada yayınlandı ve 2 numaradan listelere girdi. Billboard uluslar arası listesinde de 12 numaraya çıktı. Rainbow ve Deep Purple Chrysalis TV Special programında bütün zamanların en iyi 10 grubu içerisinde yeraldı.


Mayıs 1999 - Under A Violet Moon Avrupada yayınlandı ve Bilboard listelerinde 20 numaraya çıktı.

Temmuz 1999 - Under A Violet Moon Amerikada yayınlandı.

Haziran -Temmuz 1999 - Blackmore's Night Avrupada Şato konserlerine devam etti. Kapalı gişe geçen bu turne oldukça büyük etki yarattı.

Eylül 1999 - Ritchie and Candice CNN World Beat programında yeraldılar. Christmas Special progr..... katıldılar. Ve bu 2000 yılında yayınlandı.

Ekim 1999 - Blackmore's Night Amerika turnesinin ilk ayağına Ortabatı / New York bölgesinden başladı. Ve özürlü çoçuklar için iki sokak hayvanları için bir hayır konseri verdi

Aralık 1999 - Daily Telegraph Sunday gazetesinde Ritchie Blackmore ve Candice Night ile ilgili bir makale yeraldı.

Ocak 2000 - Blackmore's Night İtalyayı turladı.

Ocak-Şubat 2000 – Avrupa turnesi devam etti sonrasındaki Japonya turnesinden sonra tekrar Avrupaya döndüler.

Mayıs 2000 - CNN Worldbeat Blackmore's Night’ı da içeren özel bir ortaçağ müziği yayınladı.

Yaz 2000 - Blackmore's Night Avrupaya dönerek Şato konserlerine devam etti.

Haziran-Temmuz 2001 - Fires At Midnight Japonya ve Avrupada piyasaya çıktı. Almanyada 9 Japonyada 20 , Avusturyada 34 Çek Cumhuriyetinde 21 Slovakyada 26 numaradan listelere girdi.

Ağustos 2001 - Fires At Midnight German Şato turnesi kapalı gişe Hamburg konseri ile başladı.Hayvanları koruma derneği ile birlikte hareket ederek bu hayır hareketine destek oldu. Fires At Midnight Amerikadaki the New Age Voice listelerinde 7 numaraya çıktı. Blackmore's Night Almanya , Çek Cumhuriyetinde ve İsveçte televizyon programlarına konuk oldu.

Eylül 2001 - Fires At Midnight videosu Kanada MusicMax TV listelerinde6 numaraya yükseldi.

Eylül-Ekim 2001 – Turne İngiltere , Hollanda ,Danimarka ve İsveçte geçen kapalı gişe performanslarla devam etti.

Ekim-Kasım 2001 - Times They Are A Changin' videosu Çek Cumhuriyetindeki müzik videosu ödüllerinde yeraldı

Kasım 2001 - Fires At Midnight Rusyada listelerde ilk 20 de 9 hafta yeraldı. Sonrasında listelerdeki yerini I still remember ‘a bıraktı.Uluslararası çoksatanlar listesinde Eylül ve Ekim ayındaki performansı ile yeraldı

Aralık 2001 – Utah Amerikada Hayvan hakları için hayır konserleri verildi.

Mart 2002 - Blackmore's Night Çek Cumhuriyetinde Nova TV tarafından hazırlanan Çek müzik ödüllerinde Pragda özel bir gösteride yer aldı. The Times They Are A Changin Nova TV tarafından ödüllendirildi.Kayıtlı

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon


  Şebnem Ferah.. ♥     
Finally Free
Moderator
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,664« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2011, 23:37 »

Shadow of the moon albümünü bir arkadaşım hediye etmişti.Aldığım en güzel hediyelerden biriydi.Hala aklıma estikçe dinlerim bu albümü. =)
Kayıtlı

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı