Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Astarte  (Okunma Sayısı 1675 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Jane Doe
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 6,936


Site
« : Şubat 03, 2008, 22:49 »

Bayanlardan kurulu bu üçlü 1995 yılında LLOTH ( Eğer Forgotten Realms okuduysanız bilirsiniz Drow yani Dark Elflerin örümcek şeklinde tasavvur ettikleri Dişi-Kötü ruhlu tanrıçaları ) adı ile müzik yapmaya başladılar. Grubun kadrosunda TRISTESSA (Bas Gitar , Akustik Gitar), NEMESSIS (Gitar), PSYCHOSLAUGHTER (Invocation grubunun bateristi
ama LLOTH'un daimi kadrosunda yer almamış sadece kayıt ve konserlerinde sahneye çıkmıştır).

Mayıs 1997 senesinde grup ilk demoları olan "Dancing In The Dark Lakes Of Evil"i piyasaya sürdüler. Yapılan müzikte son derece hızlı , agresif , karabasan havasına sahip mistik sound hakimdi. Bu sırada grup ismini LLOTH'tan ASTARTE'ye değiştirdi.

1998 senesinde grup Extreme Black Metal ort..... ilk albümleri olan "Doomed Dark Years" albümü ile giriş yaptı. 2 senelik yoğun çalışma ve çabalardan sonra grup Avrupa metal müziği piyasasında saygınlığını kazandı. Bu süreç içinde grup 2.ci albümleri "Rise From Within" için çalışmalara başladı.
Bu albüm daha komplike ve atmosferik tonlar içermesine karşın hala son derece sert ve agresifti.

Şubat 2002'de ASTARTE 3.cü albüm için atağa geçti "Quod Superius,Sicus Inferius". Bu albüm Praxis Stüdyolarında kayıt edildi.Bu sefer grubun müziginde o agresyon hala olmakla beraber yanina şiirsel melodilerde eklenmişti. SURE SHOT Promotion firması ( Immortal , Pantera ile çalışan firma) bu albümünün reklam çalışmalarını üstlendi. Kısıtlı sayıdaki reklam CD dağıtımının etkisi albümün piyasada cok tutulmasına sebep oldu.

Grup bir süre sonra CELTIC FROST için yapılan Tribute albümde "Sorrows Of The Moon" şarkısını coverladı. Bu süre içinde grubun Black Lotus firması ile olan anlaşması bitmişti. Astarte yeniden yapılanmaya girdi ve Mistress Tristessa ( bas gitar,vokal ve akustik gitar), Katharsis (Klavye), Hybris (Gitar) şeklinde oluştu kadroları.

Astarte İtalyan Avantgare Records ile yeni bir anlaşma yaptı. Nisan 2004 Tarihinde 4.cü albümleri "Sirens" piyasaya sürüldü. Albüm Finlandiya'daki dünyaca ünlü Tico Tico stüdyolarında kayıt edildi. Bu albüm biraz daha değişkendi. Black Metal ile Death Metal'in farklı tonda bir harmonisiydi.

Bu bayan Black Metal grubu halen çalışmalarına devam ediyor. Hatta 2006 Aralık ayında piyasaya sürülecek olan "Demonized" albümünün stüdyo çalışmaları bitmek üzere...

Elemanlar :
Tristessa - Vokal, Gitar, Bas Gitar
Hybris - Gitar
Katharsis - Klavye

Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı