Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şebokolik Forum Kuralları  (Okunma Sayısı 5503 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,116« : Kasım 08, 2007, 21:16 »

Sebokolik.com Forum bölümüne üye olup kendini Şebokolik hisseden her üye,  mesaj bırakmadan önce bu kuralları mutlaka okumalıdır. Aksi halde doğacak sonuçlardan Sebokolik.com yönetimi sorumlu değildir. Bu bölümde yazan kurallara uymayanlar hakkında uygulanacak olan cezai yaptırımlar sebebiyle Sebokolik.com  hiç kimseye açıklama yapmak mecburiyetinde değildir.

KURALLAR:

1 - Forumdaki konuların ilgili forum alanı altında açılması gerekmektedir. Uygun forum alanı altında açılmayan konular silinir veya gerekli alana taşınır.

2 - Forumlarda bir mesajı birden çok foruma ya da aynı foruma defalarca göndermek yasaktır. Tartışma ortamını bozucu nitelikteki bu tür tekrarlı mesajları yazanların forumlara ve siteye erişimi engellenir.

3 - Forumlarda konu yaratmadan önce yarattığınız konunun var olup olmadığını araştırınız. Aynı konudan birden fazla bulunması halinde konunun içeriğine bakılmaksınızın son açılan konu silinir.

4 - Forum bölümüne mesaj bırakan her üye Türkçe imla ve anlatım kurallarına uymak zorundadır:

a - Tümüyle büyük harfle yazılan ya da font boyutu büyük olan mesajlar silinir.
b - Noktalama işaretlerine uyulmamış veya sadece smiley icerigiyle gönderilmis mesajlar silinir veya mesajın içeriğine göre düzeltilir.
c - Tümüyle sokak ağzı ve argo cümlelerden oluşan mesajlar silinir.
d - Türkçe imla ve anlatım kurallarına uymama doğrultusundaki davranışlarını değiştirmeyen üyelerin forumlara ve siteye erişimi önceden uyarılmak yoluyla ya da uyarılmaksınızın engellenir.
e- Forumlarda yeni konu açarken başlıkta sözcüklerin herbirinin ilk harfi büyük olmalıdır. Örneğin; başlık "güzel bir gün" değil de, "Güzel Bir Gün" şeklinde düzenlenmelidir. Başlık harhangi bir ifade ( : ) : ( : D : )) vb.) içermemeli, noktalama işaretleri adabına uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Bunlar forum düzeni için kesinlikle gereklidir.

5 - Forumlarda üyelere ve üçüncü kişilere hakaret etmek ya da bu kişilerle ilgili küçük düşürücü sözler içeren ifadeler kullanmak yasaktır. Böyle mesajlar ve konular silinir. Bu tür mesajlar yazan kişilerin forumlara ve siteye erişimi önceden uyarılmak yoluyla ya da uyarmaksızın engellenir.

6 - Forumlarda yazılan mesajların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Mesajlarınızın sorumluluğu tamamen size aittir. Sebokolik.com, söz konusu mesajların belirtilen şartlara uygun olmadığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, mesajı yazan kişi ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.

7 - Forumlar çeşitli konularda üyelerin görüşlerini ifade edebilmeleri ve tartışabilmelerine olanak yaratmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu ortamı kişisel kavga ve yıpratma ortamı haline getirecek  şekilde davranan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Karşıt görüşteki üyelerin birbirlerinin ve başkalarının kişilik haklarına saygılı olmaları gerekmektedir.

8 - Lakap sistemi kişilerin kimliklerini açıklamadan görüşlerini yazabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu sisteme yıpratıcı eleştiriler yapmak, lakapların sahiplerini gerçek kimliklerini açıklamaya zorlamak forum kurallarına aykırıdır. Bu tür girişimlerde bulunan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Lakap taklit etmek yoluyla sanal ortamda kimlik karmaşası yaratmaya çalışan lakapların erişimi engellenir.

9 - İmzalarda ve avatarlarda siyasi, dini, şiddet ve ahlaksız içeriğe sahip resim yazı link koymak yasaktır.Imzalarin boyut limitinin asilmasi ve Editor arkadaslarimizin uygun görmedigi fotograflarla beraber kullanilmasi kurallara aykiridir.Bu kuralların ihlali halinde üyelik Uyarı sonrası engellenir.

10 - Forumlarda reklam yapan kullanıcıların sicil puanından puanları düşürülür, tekrar olması halinde siteden uzaklaştırılır.

11 - Forumlarımızda Program, mp3, oyun v.b. copyright hakkı bulunan eserlerin yayınlanması kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumda mesajı yazan üyenin o mesaj içeriği sicil sistemi tarafından otomatikman silinir ve sicil puanı düşer tekrarı halinde siteden uzaklaştırılır. Copyright hakkı bulunan yazıları / eserleri de forumlarımızda yayınlanmasıda yasaktır. Eğer böyle bir şey yayınlamak isterseniz, o yazının / eserin sahibinden izin alarak yayınlayabilirsiniz. İleride doğabilecek sorumluluklar o mesajı yazan kişiye aittir. Sebokolik.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12- Site yöneticilerinin kullanıcı isimleri Ekip tarafından garanti altına alınmıştır. yansımaları sadece onların bilgisi dahilinde kullanılabilir.

13 - Forumlarımıza üye olup, forumumuzda aktif olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.Sebokolik.com Yönetimi.
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2007, 17:26 Gönderen: baos » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı