Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Meyan  (Okunma Sayısı 1989 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
berçelan
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

sana DeLaL demiştim ben bana bunu neden yaptın

Site
« : Şubat 20, 2011, 13:12 »

Meyan, 2005 yılının Ekim ayında Ali Fehmi Turan tarafından kurulmuştur. O günden beri çeşitli müzisyen ve stüdyo teknisyenleri ile çalışan grup, şimdiki kadrosunu 2007 yılında oluşturmuştur. Kurulduğu günden bu yana Roxy, Unistar, Sahne Arkası gibi önemli yarışmarda derece yapan Meyan, bir çok ilde konserler vererek ismini binlerce kişiye duyurmuştur.
Albümdeki tüm söz ve müzikler Ali Fehmi Turan'a ait olup Meyan'ın bütün eserleri MESAM tarafından korunmaktadır.
Müzik hayatına 2009 yılından itibaren İstanbul'da devam edecek olan grup, bundan sonra daha çok konser ve daha çok üretim yapmayı planlamaktadır. Meyan bütün hazırlıklarını tamamlamış ve yeni kadrosu ile karşınıza çıkmaya hazırlanmaktadır. Grup albüm sinyallerini Kalbim Kırık Sana adlı şarkı ile vermiştir. Tanıtım şarkısı kısa bir süre önce yayınlanmış ve dinleyicilerinin beğenisini toplamıştır. Çok yakında Meyan sevenleriyle yeni şarkıları ile buluşacaktır. Meyan hakkında ki son haberleri www.meyan.org adresinden alabilirsiniz.
http://www.meyan.org
http://www.facebook.com/meyankolikhttp://www.myspace.com/meyankolik

DeLaL
Susma birşey söyle biraz olsun yardım et gelemiyorum üstesinden ben bu aşkın tek başıma
.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Atlantis'ten Gelen...

Site
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2011, 13:15 »

Grubun albümleri var mıdır?

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?

berçelan
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

sana DeLaL demiştim ben bana bunu neden yaptın

Site
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2011, 13:18 »

Grubun albümleri var mıdır?

evet var
Yeni Albüm : Meyan

Beklenen Albümüyle Meyan, Tüm Müzik Marketlerde.
2011 in ilk albümü Meyan'dan geldi. Albümlerinde Sezen Aksu klasiklerinden Tükeneceğiz'in de güzel bir cover versiyonuna yer veren grup, çıkış klibini de bu cover a çekti. Nefes ve Acı Aşk filmlerinin görüntü yönetmeni Vedat Özdemir'in yönetmenliğinde çekilen klibin kurgusu; Türkiye'nin en kaliteli dijital işlerinde imzası olan Office Project ekibi tarafından yapılıyor. Meyan'ın Tükeneceğiz videosu, önümüzdeki hafta içinde müzik kanallarındaki yerini alacak.
Jingle Box etiketiyle çıkan albüm, Record İstanbul ve Taşoda Stüdyolarında farklı ses mühendisleriyle kaydedildi. Albümün mixi, Ali Fehmi Turan tarafından Record İstanbul Stüdyolarında, Mastering ise Babajim İstanbul Stüdyolarında Pieter Snapper tarafından yapıldı.
Dört kişiden oluşan grupta, Ali Fehmi Turan (vokal-gitar), Birkan Nasuhoğlu (gitar), Hazar Aşçı (bas gitar) ve Athena dan tanıdığımız Turgay Gülaydın(davul) yer alıyor.
Bestelerinde hicaz mak..... bolca yer veren Meyan'ın albümünde birbirinden özel 9 tane parça yer alıyor.

Parça Listesi
Hissi Beyan
Utandırdın
Gözün mü Kaldı?
Tükeneceğiz
Yaratmak Dert Değil Tanrı İçin
Beni Bırakırsan
Aşk'a
Kahpe Dünya
Outro (Y.D.D.T.İ.)

Parçaların tanıtım versiyonlarını dinlemek ve grup hakkında daha detaylı bilgi edinmek için grubun facebook sayfasını veya resmi web siteleri olan www.meyan.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.garaj.org/haber/27219/yeni-album-meyan

DeLaL
Susma birşey söyle biraz olsun yardım et gelemiyorum üstesinden ben bu aşkın tek başıma
.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Atlantis'ten Gelen...

Site
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2011, 13:18 »

Tamamdır. Teşekkürler.

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?

ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2011, 22:31 »

Coverlarına bayıla bayıla dinlemekteyimdir.
Gel gelelim amatörlerde var olduğunu düşünmekteyim konunun ama yanılıyor da  olabilirim.
Meyan'dan
-Ellerim Bomboş
-Hani Bir kere düşmüştüm ya
-yaratmak dert değil tanrı için
-Hele ki enfes bir cover 'gitme sana muhtacım'

birbirinden enfes yorumlardır.Dinlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı