Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Supernatural  (Okunma Sayısı 3412 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mry*
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

*Melekinimsi Şeytan*

« : Haziran 10, 2008, 11:04 »

Supernatural

Dizimiz Winchester ailesi ve onlara bağlı olarak çevrelerinde meydana gelen doğaüstü ve mistik olaylar silsilesini içermektedir. John Winchester in eşi Mary Winchester’ın esrarengiz ve doğaüstü bir takım olaylar sonucunda bir yangında ölmesi hikayemizin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Bu olaydan sonra Jonh Winchester ve oğulları Sam ve Dean bu olayın sorumlusu yaratığı avlamak için yollara düşerler, bu esnada karşılaştıkları bir çok yaratık ve doğaüstü olaylara da karışmadan edemezler. Zamanla artık bunu kendilerine meslek edinirler ama temel hedefleri olan annelerinin ölümüne yol açan yaratığı aramaktan da geri durmazlar.

Dizi genel yapısı itibariyle Buffy ve Angel dizileri ile karşılaştırılsa da bence onlara nazaran ayakları yere daha sağlam basıyor. Sürükleyici ve merak uyandırıcı konusu diziyi izlerken sıkılmamızı engellediği gibi konu örgüsünün işlenişi sizi bu dizinin mudavimlerinden biri yapabilir.

Şu sıralar 2. sezonu oyanayan dizinin en az iki sezon daha devam etmesi beklenebilir. Birinci sezonun sonu pek iyi bitmezken 2. sezonun başı çok güzel bir başlangıçla diziye yeni bir yön vermiştir. Konusu yaratık avlama, doğaüstü olayları çözme gibi klasik bir yapıda olsa da kendine has yan konuları ve dizideki karekterlerin dizi içerisindeki rolleri bu klasik yapının kırılmasında en önemli etkenlerdir.

Dizi içerisindeki karakterleri inceldiğimizde Jonh Winchester koruyucu, ailesine çok düşkün olan ama bir o kadarda otoriter yapısıyla dikkat çeken bir karakter tablosu çizecektir, zaten onun bu yapısı dizideki bir çok olaya yön vermektedir. Kardeşlere baktığımızda ikisi de birbirini tamamlar nitelikte özelliklere sahiptir. Küçük kardeş Sam kendisine babası ve abisinde farklı bir yol çizmeye çalışır. Okula devam eder, kendine uzun süreli sağlam ilişkiler edinir ama gelin görün ki gelişen olaylar onun da kardeşi Dean gibi bir yaratık avcısı olmasını engelleyemez. Ağabeyine oranla daha ılımlı bir karakter görünümü vermektedir. Dean ise özellikle babasının da etkisiyle küçük kardeşe tezat yaratık avlamaya hayli hevesli, serseri ruhlu bir yapıya sahiptir. Bu abi kardeş olayı biraz klişe gibi gözükse de sonuçta oyunculuk herşeyi değiştiren yegana faktördür.

Son olarak filmin müzikleri de gayet güzel ve resmi sitesi burada

!!Alıntıdır!

~~

Biz ailecek çok beğenerek izliyoruz diziyi.Dean favorim.. Süpper bir dizi.. =) Salı günleri 20:00'da TnT'de yayımlanıyor. (=
Thunder
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

I'm the lizard king, I can do anything...

« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2009, 00:34 »

İzledim,gayet güzeldi ama daha izleme fırsatı bulamadım. :-/

People are strange...
sweeneyTodd
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

.şeßo. ♥ .küßяa.

« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2009, 19:58 »

çok güzel bi dizi geçen yazdan beri hiç kaçırmadan izliyorum . Göz kırpan  dean çok tatlı  Masum

~

тσηιgнт ωє ∂яιηк тσ уσυтн
αη∂ нσℓ∂ιηg ƒαѕт тнє тяυтн
∂ση'т ωαηт тσ ℓσѕє ωнαт ι нα∂ αѕ α вσу
му нєαят ѕтιℓℓ нαѕ α вєαт
вυт ℓσνє ιѕ ησω α ƒєαт
ѕσмєтιмєѕ ωнєη ι'м αℓσηє ι ωση∂єя
ιѕ тнєяє α ѕρєℓℓ тнαт ι αм υη∂єя
кєєριηg мє ƒяσм ѕєєιηg тнє яєαℓ тнιηg
ℓσνє нυятѕ
вυт ѕσмєтιмєѕ ιт'ѕ α gσσ∂ нυят
αη∂ ιт ƒєєℓѕ ℓιкє ι'м αℓινє
ℓσνє ѕιηgѕ
ωнєη ιт тяαηѕ¢єη∂ѕ тнє вα∂ тнιηgѕ
нανє α нєαят αη∂ тяу мє
'¢αυѕє ωιтнσυт ℓσνє ι ωση'т ѕυяνινє

~
katniss
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Mart 03, 2010, 22:21 »

işte benim dizim, çok seviyorum, özellikle Dean'i fakat son sezon sürekli ara vermeye başladı  Utandım
beyza.tkt
---Pitito---
Sebocu

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Mart 04, 2010, 16:55 »

izleme fırsatım olmadı hiç ama indirip izliycem yazın galiba Gülümseme
NovemberRain
emre
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2010, 11:56 »

İzlemediyseniz çok büyük hatadasınız. Söyleyeyim  Sırıtan

İlk 2 sezonda genellikle tek bölümlük olaylar yer alıyor. (Ki onların tadı ve eğlencesi ayrıdır)

3. sezondan itibaren asıl hikayeye geçiliyor. (Dizinin reytingleri bu sezonla patlamıştır resmen  Gülümseme)

4. ve 5. sezonu tek solukta izliyorsunuz. 5. sezon finali "final" olabilecek kadar kaliteli. 6. sezon gelse de merakları gidersek artık  Karizmatik Neyse 24 Eylül'e çok da birşey kalmadı sanki ?  Sırıtan

Geniş ve loş bir yer, istersen sen de bir uğra.. Doğru yanlış, iyi kötü herkes orda...
NovemberRain
emre
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Eylül 11, 2010, 00:53 »

Zaman akıp gidiyor valla. Diziler başlıyor artık. Supernatural'ın da yeni kareler içeren ilk promosu yayınlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=2-xHDwsnCOc&feature=player_embedded

Çok fazla ayrıntı olmamakla beraber heyecanları artırmaya da yetti  Gülümseme

Geniş ve loş bir yer, istersen sen de bir uğra.. Doğru yanlış, iyi kötü herkes orda...
aŞKıM_ŞeBoM
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2011, 21:40 »

ilk 4 sezon çok iyidi özellikle 4. sezon süperdi ama 5. sezonda diziden soğudum 6. sezonu izlemekteyim yönetmen 4. sezonda diziyi sonlandırsaydı süper olurdu son 2 sezon bozuldu konular kopmaya başladı.

aŞKıM ŞeBoM
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı