Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şifreyi Kırana 250 Bin Dolar Ödül  (Okunma Sayısı 2628 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Paranoid
∫chizophren
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 190
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,735Site
« : Mart 18, 2010, 19:37 »

İsrailli bir dosya şifreleme şirketi, hackerlara meydan okumaya devam ediyor.

Gold Lock adlı şirket, Ekim ayında şifreleme teknolojisini kırabilene 100 bin dolar ödül vaat etmişti. Şirket, tüm şifre kırma işlemlerinin başarısız olması üzerine ödülü 250 bin dolara yükselttiğini ve şifreyi kırabileni şirkette işe alacağını duyurmuştu. Şirketten yapılan açıklamaya göre ise şifre hala kırılamadı.

Şirketin internet sitesinde Ekim 2009'da yapılan duyuruda, şirket tarafından şifrelenen bir cep telefonu aramasının şifresini kırana ödül vaat edilmişti. Şirket, Kasım ayında bu ödülü 250 bin dolara çıkardı ve ayrıca şifreyi kıranın şirkette işe alınacağını duyurdu.

Gold Lock CEO'su Noam Copel, bugüne kadar binlerce kişinin şifreyi kırmayı denediğini; ancak başarısız olduklarını belirtti. Copel, ödülü artırılan "yarışmanın" Ocak ayı sonunda sona ereceğini kaydetti. Copel, cep telefonu ile yapılan aramaları çoklu şifreleme sistemi kullanarak şifrelediklerini ve altı yıldır hiç başarısız olmadıklarını kaydetti. Şirket CEO'su, teknolojilerinin yıllardır hükümetler, kamu ve özel sektördeki kurumlar tarafından kullanıldığını aktardı.
Kayıtlı

Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive.

 
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı