Anket
Soru: Din Kültürü ve Âhlak Bilgisi Dersi Seçmeli Olsun mu?
Evet - 17 (63%)
Hayır - 10 (37%)
Toplam oy: 14

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Din Kültürü ve Âhlak Bilgisi  (Okunma Sayısı 13202 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erenimo
eren
Şebokolik
Klasik Üye

Teşekkür Sayısı 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : Mayıs 19, 2010, 17:44 »

bilgiden zarar gelmez ama istemeyen almasın dicem oda saçma olacak çünkü adam matematiğide zorunlu alıyor ders dediğin şeyin sorunlu olması saçma bir şeyler ögrenmek istiyorsan ögrenirsin istemiyorsan ögrenmezsin sorun şurdan kaynaklanıyor din ögretmenlerinden... ortaokuldaki çok iyiydi lisedeki kızlarla erkekleri oturtmazdı falan saçma sapan gereksiz durumlar...

DÜNYANIN BÜTÜN NEHİRLERİNDEN SÖZLERİMİZ SESLERİMİZ AKSIN
Ş.Fesrah
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Gülümse bir kez benim içim eğer duyuyorsan...

« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2010, 18:35 »

bence din dersleri çocuk hangi dine mensupsa o dinin hocası papazı hahamı artık neyiyse o dersi öğrencilere versin çünkü tek bir dine mezhebe yönelik olması doğru değil şuan ki din konuları benim dinime yönelik ama herkes ben olmadığı için karşındakinide düşünmek  lazım bizim okulda bir hristiyan çocuk vardı mesela din derslerine girmiyordu sadece çalışıyordu sınavına giriyordu geçiyordu şimdi bu çocuk için bir eziyet bence din dersi ,daha profesyonel uygulanmalı meb tarafından çünkü bence din eğitimi gerekli ama  hiç karşılaşmadım kendim ama dinden soğutan bireyler zihniyetler oluyor o bakımdan gerçekten daha özü anlatacak dinin güzelliklerini anlatacak gerçekten faydalı olacak şekilde ders verilmeli çünkü çocuk dini orda almazsa büyük ihtimalle ilerde bu konu hakkında fazla geliştiremeyecek ve belki böyle bir nesil yetişmesi toplumda büyük bozulmalara neden olacak...bu benim fikrim tabikide...

Yalnızlığımla iyi geçinebilirim ama beni   beklenmedik yalnızlıklar korkutuyor...
OyununSonu
Eren
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : Haziran 29, 2010, 13:39 »

kesinlkle olmalı

eski bir şiir...
eski bir hikaye...
sebomania_tuqce
şebo'(m) <3
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : Haziran 29, 2010, 15:23 »

olmalı

Hepsini dileyip gerisine...
direniyorum...
- ANATHEMA -
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 16, 2010, 18:29 »

Kesinlikle olmamalı.
Şöyle ki ; 6 yıldır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi görmekteyim.
Anlatılan konular sorduklarıma verilen cevaplar hep hep hep aynı.
Aslında verdikleri herhangi bir cevap yok. Sorgulamaya o konuda bilgi edinmeye izin vermeden konuyu kapatmaktalar.
Eğer bize 'ders' olarak okuttukları bu şey üzerinde gerçekten bilgi vermeyeceklerse gerçekten 'ders' niteliği taşımayacaksa kaldırılsın .. Bunun yerine 1 saat fazladan başka ders verilsin , daha verimli.
Sebokolik_Yasam
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Beni ben yapan içimdeki sesleri susturamazsın

« Yanıtla #20 : Nisan 09, 2011, 17:37 »

Seçmeli olmalı - Kafirun suresinde de geçtiği gibi din Allahla kul arasındadır.Dayatmayla öğretilemez ha seçmeli olsada ne kadar kaldırılır öğrencilere oda şüpheli tabi okullardaki fiyaskoları herkez biliyor.

Düşündüm,buldum sandığım yüz yıllık gerçekler hepsiyle giyindim durdum bazen büyük geldiler...
rockreis
beni bilen bilir, tanıyan anlar, anlayan susar, anlamayan uzar ;)
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 79
Çevrimdışı Çevrimdışı

küçük zeytin'im öldü :'(

« Yanıtla #21 : Mayıs 15, 2011, 22:07 »

seçmeli olması gereken derslerden sadece birisi. sonuçta insanlar dini bilgileri okuldan daha çok aile ve arkadaş ortamında alıyor zaten. matematik, fizik gibi derslerin zorunlu olması şart. çünkü bu dersler okulun veya başka bir eğitim kurumunun dışında öğrenilemez(ya da öğrenmesi çok zordur). fakat hiçbir zaman bir dersin seçmeli olup olmaması öğrencilere bırakılamaz. malum öyle birşey olsa beden eğitiminin dışında başka bir ders olmazdı Kahkaha

Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana
insan nasıl konuşur kendisiyle,
nasıl koşar aynalara
bir cana hasret bilmezler.

hayat kapımı kapatırken, arada sadece azrailin girebileceği kadar bir boşluk bırakıyorum. kimseyi görmek, duymak istemiyorum artık. kimseyle konuşmak istemiyorum. sadece azrailin ''BEN GELDİM'' demesini bekliyorum.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı