Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu Konuşmayla Artık Nobel Alır! 14.01.2007 - ( Yeniçağ Gazetesi )  (Okunma Sayısı 5636 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kebnekaiseli_AKKA
Ziyaretçi
« : Ocak 14, 2007, 10:36 »

Hey gidi Yaşar KEMAL demek Kürt olduğunu benimsiyorsun ki TÜRKlüğü sorgulamaya varacak bir ihanet gafletine yel açmışsın,yazık sana ne de kaliteli bir Edebiyatçıydın,Orhan Pamukdan farklıydın ama bu yakışmadı yazıklar olsun sana !!!!

Ankara’daki “Türkiye Barışını Arıyor” konferansına katılan Yazar Yaşar Kemal’in “Orhan Pamuk” kıskançlığından kurtulmadığı ortaya çıktı. Nobel’i kaptırmanın acısını çeken Kemal, “belki bu kez ben alırım” düşüncesiyle ağır iftiralarda bulundu. Kürt vatandaşların ezildiğini iddia eden Kemal, “Gerillanın adını terörist koyduk, bundan da bir umut bekledik” dedi.

Hakarette, O. Pamuk’la YARIŞTI
“Gerillanın adını terörist koyduk, bundan da bir umut bekledik. Kendi halkıyla savaşan bir ülke olduk”

“Türler 1 milyon Ermeni’yi kesti, 30 bin Kürt’ü öldürdü”

“Türkiye Barışını Arıyor” konferansı Ankara İçkale Otel’de başladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Yaşar Kemal, sarfettiği sözlerle Türk’e küfrettiği için Nobel alan Orhan Pamuk’u nasıl kıskandığını ortaya koydu!  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kürt vatandaşlarını ezdiğini iddia eden Kemal, “Gerillanın adını terörist koyduk” dedi. “Bir insana, halka ne yaparsanız yapın onuruyla oynamayın” diyen Kemal, Türkiye’de ise geçmişte bunun tam tersinin yapıldığını iddia etti. Türk milliyetçilerinin “Türk’ün Türk’ten başka dostu yok” sözünü dillerine pelesenk ettiklerini savunan Kemal, şöyle devam etti:  “Bu kadar iğrenç bir şey söylenemez hiçbir zaman. Kürtler azınlık sayılmıyor diye dilleri, eğitimleri, edebiyatları yasaklanmış. Ülkelerinin kurtuluşunda beraber çalıştıkları, zaferlerde beraber sevindikleri kardeşleri onları nasıl azınlık yapabilirdi? Kürtler, insanlıktan mahrum kaldığı halde kendini azınlık saymadı.”

Ya gerçek demokrasi ya hiç
Yaşar Kemal, günümüzde kültür çeşitliliğinin büyük önem kazandığını söylerken de dünyayı “Binlerce çiçekli bir kültür bahçesi” ne benzetti. Kemal, “Bu bahçeden bir çiçeği koparırsanız bir kokudan, bir renkten mahrum kalırsınız” dedi. “Mustafa Kemal “in Kürtlere özerklik vaadinin daha sonraki yönetimler yerine getirilmediğini” ileri süren Yaşar Kemal, “20” inci yüzyıl insan soyuna yakışmayan bir yüzyıl olmuştur” dedi. Anadolu’da günümüzde Batı kültürü yaşandığına işaret eden Kemal, “Ülkemizin onurunu, kültürünü, zenginliğini kurtarmak elimizde. Ya gerçek demokrasi ya hiç” diyerek konuşmasını bitirdi.

DTP’liler oradaydı
Konferansın açılış oturumuna organizasyonda yer alanların yanı sıra DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ve eski İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Akın Birdal  gibi isimler
katıldı.

Irak’taki Kürtlerden size ne?
Yaşar Kemal’in konuşmasının tam metni terör örgütüne yakınlığı ile bilinen “Fırat News Agency” adlı internet sitesinde yayınlandı. İşte Kemal’in Orhan Pamuk’u aratmayan iftira dolu sözlerinden bazıları....
* Savaşanlardan otuz bin kişi öldü. Beş bin köyün bir çoğunun evleri yakıldı. İnsanları ülkenin bir çok yerine dağıldı. Bir kısmı açlıktan, yoksulluktan kırıldı.
* Faili meçhul cinayetler olağanlaştı, savaşın bir parçası oldu. Kürtlerin seçkin kişileri seçildi, faili meçhule kurban edildi.
* Bu savaş Türkiye’nin belini kırdı. Kendi halkıyla
 savaşan bir ülke olduk. Gerillanın adını terörist koyduk, bundan da bir umut bekledik.
* Bizim devlet büyüklerimiz, gazetecilerimiz, “Irak’ta Kürtler bağımsız olurlarsa, bu, savaş sebebi sayılmalı” diyorlar. Niçin? Irak’taki Kürtlerden size ne? ...
* Bundan yıllarca önce ben, “Demokrasi Kürt sorunundan geçer” demiştim. Sen milyonlarca vatandaşının dilini yasakla, kendi diliyle yazacak okuyacak okulu da yasakla, kendi dilini araştıracak geliştirecek üniversiteyi de yasakla... Kürtler Lozan’dan azınlık olarak çıkmadı. İyi ki azınlık değilmiş. Nerdeyse Kürtlere yasaklanmayacak hiçbir şey bırakılmayacakmış.
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2009, 10:04 Gönderen: wildeyes » Kayıtlı
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,116« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2007, 15:59 »

Sayın Yaşar Kemal eğer bir gün sizin de oturduğunuz köyü o beğendiniz GERİLLAlar basıp,karınızı kızınızı dövüp tecavüz ederse..

Eğer bir gün sizin torununuzun göbeğine kurşun sıkılıp,damadınızın cesedi köprüde salandırılırsa..

Eğer bir gün o gerillalar Torunuzu alıp asker yerine dağa götürüp dağda diğer torunuza karşı kurşun attırırsa..

Eğer bir  gün sırf T.C kimliğinizi taışıyorsunuz diye aşağılanıp dövülürseniz..


İŞTE O ZAMAN ANLARSINIZ.

SANA GERİLLALARINLA İYİ YAŞAMLAR..ALMAK İSTEDİĞİN ÖDÜLÜ DE DOLAP RAFININ GÖZÜNE KOY.
Kayıtlı
Kebnekaiseli_AKKA
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2007, 00:30 »

evet Üzgün
Kayıtlı
Inner_Silence
umut oL geceye
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 98
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 5,608


Bırak Kadının oLayıM...!!!


« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2007, 20:47 »

bu ne yav Kızgın Kararsız
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2009, 19:55 Gönderen: wildeyes » Kayıtlı
sebnem.ferah
Yeni Üye


Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 27


« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2007, 22:25 »

Orhan Pamuk bir tek kez Türk'e küfür etmemiştir.

Türkiye kürtleri elli kez kabul etti tamam dedi vatandaşımızsınız dedi size hizmet de getirecez dedi ama kürtler Türk vatandaşlığından çok daha fazlasını istiyor. kürdistan vatandaşlığı gibi-Allah korusun-
Kayıtlı

Bu kalabalığın içinde yapayalnız hissetmektense dünyanın bir ucunda tek başımayım.

Forever Rock
Forever ŞeBo
Rock, bir hava aracı  değildir. Rock onu dinlediğinde seni tüm dünyanın pisliklerinden arındırıp tertemiz yapan şeydir. Rock bir yaşam tarzıdır. Bir müzik vardır , bir de rock.... Rock aşk gibidir. Tarifi yoktur. Ancak yaşayan bilebilir.impossible is nothing

başladığın yer bitirmek zorunda olduğun yer değildir.
socialist
Yeni Üye


Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 16


artık itimadım yok sizlere!!


« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2008, 06:49 »

ya senin saygın iki yazara hakaret etmene ne hakkın var!!
ne demek orhan iti!!
niye böylesiniz siz niye baska düşüncelere saygı göstermiyorsunuz!!?
hep sizin dediğiniz  mi olacak
hep sizin doğrularınız mı gecerli olacak?!
bi vatandasımız nobel aldı adımızı duyurdu diyeceğinize kalkmış ona it diyorsunuz!1
YAZIK GERCEKTEN YAZIK!!
ARTIK DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN NE DEMEK OLDUĞUNU ÖĞRENİN!!
Kayıtlı

kendimi arıyorum
bir kimlik bulamıyorum
artık yanıt vermiyor sarı sayfalar!!
zahter
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2008, 21:26 »

   Düşünce özgürlüğü ve düşüncelerini özgürce ifade edebilme hakkı bir insan hakkı olarak tanınımıştır fakat suçu ve suçluyu övme ise başlı başına bir suç teşkil eder .
   Yaşar Kemal gerçekten önemli bir kalemdir türkçeyi en iyi kullanan yazarlarımızdandır siyasi görüşü ile işini ilk önce ayırararak değerlendirmek gerekir.   
   Türkiyede bir kısım insanlar teröristlere gerilla demektedirler bu hakları vardır ama bence kesinlikle yanlış bir tespittir.İlk önce gerilla işgal kuvvetine karşı çarpışan özgürlük mücadelesi yapan düzensiz ordunun adıdır Che Guevera dan gelir adı;Che nin  Kübadaki direnişini Türkiyedeki terör faaliyetlerine benzetmek sanırım biraz bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor bir kere Türkiye devleti Hakkari'de Şırnak'da işgalci değildir.1000 yıldır yaşadığı topraklarda bir devlet işgalci olamaz eğer bu savı kabul edersek Avrupa ve Amerika  kıtalarının  beşeri coğrafyasının tamamen değişmesi gerekir.
   Farklı sesler demokrasinin bir gereğidir bunu kabul etmek durumundayız ancak terörist olan bir gurubu farklı ses olarak dinlemek değerlendirmek sadece enayilik olur.Meşru savunma hukukun yine içinde bunan bir haktır bize silah çekene elbette biz de silahla karşılık vereceğiz.
  Teröristlik de dünyadaki  mevcut faalliyetlerdendir  bunu son derece kaliteli yapan bir grup vardır mesela yine ayrı toprak isteyen yine ayrı etnik kimliğini vurgulayan Bask Irkından ETA. Eta terör faaliyetlerinden önce şunu yapar ben şu noktaya bomba koydum patlatacağım der ve orası boşaltılır bombayı patlatır üniversiteye hazırlanan gençleri öldürmez ETA bebek de öldürmez ETA gerçekten bir ayrılıkçı ırkçı terör örgütüdür ve hakkını veririr İrlanda'da örgütlenen İngilterede faaliyet gösterenIRA yine  aynı şekilde masum insanları katletmeğe değil sesini duyurmaya yönelik eylemler yapan bir terör örgütüdür,yani bizim PKK terörist olmayı dahi becerememektedir :DKaldı ki PKK manifestosunda marksist leninist düşünceyi benimsediğini ifade eder fakat ırkçı eylemlerde bulunur KÜRT vurgusu yapar yani kendi içinde de ciddi çelişkiler yaşamaktadır.
      Bir yazarımız görüşünü ifade etmiştir  socialist rumuzlu arkadaşım iyi bilirki dünyada tez anti tez ve sentez üçlemesi hep mevcuttur bu diyalektik ile bilimsel çalışmalar ilerlerler  tez olarak gerilla demişse bizde düşünüp anti tezini yazmaya anlatmaya çalışalım gerilla diyene küfür etmektense niçin gerilla olmayacağını izah etmek bence daha etkin bir davranış olmakla beraber bu çatışmadan nemalanmak isteyenlerinde önünü kesecek soruna hangi boyuttan yaklaşacağımızı konusunda bize fikir verecektir.
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2008, 21:31 Gönderen: zahter » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı