Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ünlülerin Referandum Sonucuna Yorumları  (Okunma Sayısı 4399 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Eylül 14, 2010, 22:40 »

FAZIL SAY Hazin... Derin bir keder içindeyim. Biz hiçbir zaman sevinemeyiz. Bir sessizlik ve "büyük bir hayal kırıklığı"; hayatımızla ilgili.. Kendi mutluluğumuzu kendimiz yaratacağız. İzin olduğu sürece.. Bir de; oy bile kullanamayan bir lider durumu.(Beceriksizlik? Komplo?) Basket'de de mucize olmadı. Başbakanın yuhalanması dışında - ve bir tek sey beni mutlu etti dün; TROMPET KONÇERTOSU iyiydi, ne kadar çok çalınır. Sevindim...

DOĞA RUTKAY Ülkem,ne iyi ne kötü bi sen bilirsin...seni seviyoruz:)) herşeye rağmen!!

SERAY SEVER KK oy kullanmadığı için 22 TL ödeyecek mi şimdi Gülümseme

YEŞİM SALKIM Ortalık fena karışmış gazanız mübarek olsun. Referandumunuz hayırlı olsun.Gülümseme

BİROL GÜVEN Kılıçdaroğlu oy kullanamamış. Ya "EVET" bir oyla çıksaydı.

GANİ MÜJDE Rota değişti. Tunceli'ye gidiyoruz Gülümseme)

ARZU BALKAN Başbakanın seçim sonrası konuşmalarını çok iyi hazırlıyorlar. Dinlerken kendimi 'demokrat' bir ülkede yaşıor sanıyorum.

BORA ÖZTOPRAK 20milyon kişinin HAYIR dediği bir toplumsal uzlaşmadan ve bu metnin öncülük edeceği bir demokrasiden nasıl dem vuracaklar bakalım Anayasanın bir toplumsal uzlaşma metni olduğunu dahi bilmeyenlere sözüm ...

EBRU DESTAN Oy yüzdesine bakıyorum bunun bir ortalaması olmalıydı! Türkiye ikiye ayrıldı inanılmaz bir tablo ve çok üzücü!

FADİK SEVİN ATASOY Bir senedir memleketten uzaktayim. Şaşkınlık ve hayret içindeyim, anlayamıyor ve anlamlandıramıyorum.

CEYHUN YILMAZ "Hukukun çıtasını el birliğiyle yükseltmiş bulunuyoruz..." "Başımız dik... Alnımız dik'' Lütfücüğüm ben alnımı dik yapamıyorum bi-tek about sn.basbakan-''oy kullananlar demokrasiMe güç vermiştir'' şu an duydum...geri sarıp izledim (durumum iyi) yine dedi..

MEYRA Çok KOMİK şeyler oluyor Gülümseme)) ŞAŞKINLIKLA seyrediyorum.

IŞIN KARACA Katılım orani %77! Yazık çok yazık...
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2010, 22:48 »

Referandumun hemen ardından kimi televizyonda, kimi internet sitesinde hemen sonucu yorumlamaya başlayan yazarlardan bazıları ağzını bozdu, bazıları �Evet�i büyük bir demokrasi zaferi olarak değerlendirdi, bazıları da ülkenin askeri darbeden daha büyük bir darbe yediğini iddia etti. Karar yine milletin�

Markar Esayan (Taraf): -Halk yönetime el koydu- �Halkın sağduyusuna hep inandım. Halk, yani �yalnız kalabalık� kendisi için en hayırlı olanı hikmetle arar, bulur, ve tam on ikiden vurur. Halk bu gün yönetime el koydu, 12 Eylül tam 30 yıllık darbesinin utancını sildi, vesayete ağır darbe indirdi. Bu ülkede yaşamaktan mutlu ve memnun hissettiğim nadir günlerden birisini yaşıyorum; çünkü �Evet� demenin, bu ülkede yaşamaktan mutlu ve memnun olacağım günleri arttıracağına inanıyorum.

Yıldıray Oğur (Taraf): -Gecenin kaybedenleri- Türki silahlı kuvvetleri ve yargı: Cumhuriyet nostaljisinin kurbanı oldular. Demokrasiye intibak etmekte geç kaldılar. Büyük oynamaktan vazgeçmediler. Artık siyasi aktör olmadıklarını kabul edemediler. Hesap vermeyi içlerine sindiremediler. Sonuç ortada. Dört darbe için adamakıllı bir özür dileyerek başlayabilirler yeni baştan.

Fatih Bayhan (Haber7): -Bidon kafanın cevap günü- Olsun, böylede mutluydu Bidon kafa,,, Kendini aydın sayıp �evet ve hayır� demenin ne anlama geldiğini anlamayacak kadar �beton kafa� olmaktan daha iyiydi. Sandıklar açıldı, oy verme işleminin üzerinden dört saat geçmesine rağmen 151 bin sandık açıldı, sayıldı ve sonuç ilan edildi. Yüzde 57,9 Evet, Yüzde 42,1 hayır� Ülkemize �hayırlar� getirsin�

Fatih Altaylı (Haberturk): -Erdoğan galip, Kılıçdaroğlu kazançlı- Bu referandum ortaya koyduki, Türkiye'de partiler konumlarını güçlendirerek koruyorlar. Ben yazıya başladığımda Evet'ler öndeydi. Akp güçlü olduğu yerlerde gücünü koruyordu. CHP güçlü olduğu yerlerde oranlarını arttırmıştı. BDP ise Kürt oyları üzerinde Devletin gücüne rağmen zorla da olsa ciddi bir hakimiyete sahipti.

Ekrem Dumanlı (Zaman): -Ders Olsun- 1- 26 maddeden oluşan anayasa değişikliği paketinin içeriği unutuldu, mesele siyasî polemiklere boğuldu. Oysa bu bir genel seçim değildi. 2- Referandumdan siyasî bir çıkar sağlamak uğruna koyu bir kara propaganda yapıldı. Kirli propagandanın her çeşidine başvuruldu. 3- Propaganda şehveti cinnet sınırlarına dayanınca nezaket ve nezahet terk edildi.

A. Turan Alkan (Zaman): -Çoook hayırlı oldu- Dün, hep birlikte çok güzel bir şey yaptık: Türk toplumunu meydana getiren fertler olarak dün, milletle devletin ortaklaşa hukukunu düzenleyen çok önemli bir temel belge hakkındaki fikrimizi açıkladık. İlk defadır ki anayasanın özüne dokunan bazı önemli konularda şahsi görüşümüzü belirttik.

Taha Akyol (Milliyet): -Referandumdan üç ders- Referandum kesinlikle AK Parti'nin galibiyetiyle sonuçlandı. Demek ki iktidar, kendi seçiminin dışından da destek alan bir projeyle ortaya çıkmış. Evetler Tayyip Erdoğan'ın gücünü daha da arttırdı. Başbakan bu gücü nasıl kullanacak? İtidal ve uzlaşmayla mı? Sertlik ve öfkeyle mi? Dün akş.....i konuşması güzeldi.

Güneri Cıvaoğlu (Milliyet): -Sandığın kestiği parmak- Sandıklardan çıkan �EVET� oyları, �yüzde 55-45 bandında olur� diyen Başbakan Erdoğan'ın tahminini bile aştı. En yakın tahmini ise Tarhan Erdem üstat yaptı. Kutlarım... Referandum sonucu �net...� Dün sandıklardan çıkan �EVET� -resmi olarak- anayasa değişikliği içindir. Ama �AKP'ye güvenoyu� yorumuna da kapıları açmıştır.

Cüneyt Ülsever (Hürriyet): Benim de aralarında bulunduğum 'Hayır'cılar ağır bir mağlubiyet almışlardır. Milli irade, bizlerin savunduğu görüşe destek vermemiştir. Yapılan referandum bir güven oylamasına çevrilmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu bu güven oylamasını kaybetmiştir. Kılıçdaroğlu rüzgarı esmeden dinmiştir. Sonuçları gösteren haritaya baktığımızda, Türkiye'nin içinde adeta bölünmüş bir Türkiye görülüyor. Daha heterojen bir dağılım görülebilird
rockingirl
Tv Ekibi
Sebocu

Teşekkür Sayısı 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

Reyhan Demir

« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2010, 22:50 »

Referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından birçok ünlü Twitter'dan sonuçları yorumladı.

Ahmet Hakan: Ben İzmir'e yerleşmeye karar verdim. / İzmir'de kiralar nasıl?/ Lerzan Mutlu ile İzmir'e yerleşiyoruz.

Cüneyt Özdemir: Hayırcı cephenin bayrağını indirmeyen Ahmet Hakan'ı kutluyorum.

Nazlı Ilıcak: Kimsenin yarasına basmak istemem ama, bir inat uğruna hayırı savunanlara KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ demek zorundayım. Halkın sağduyusunu kutlarım.

Oray Eğin: O zaman Coldplay'den gelsin: Just because I'm losing doesn't mean that I'm lost. (Kaybediyor olduğuğum, kaybolduğum anl..... gelmez)

Nagehan Alçı: Herkesin gözü Aydın! Türkiye için çok güzel bir dönem başlıyor!

Erdil Yaşaroğlu: Bir oyla evetçiler kazanırsa, en çok Kılıçdaroğlu üzülür.

Birhan Keskin: Önümüzdeki maça bakalım arkadaşlar.

Şebnem Bozoklu: Tehlikenin farkında mısınız? Değilsiniz. Anladım. 

İnstagram @reyhandemirr
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı