Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sağ ve soL  (Okunma Sayısı 72549 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
şebnemerwe
şebnemervee
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

sadece yarım saat...

« Yanıtla #30 : Nisan 27, 2010, 18:16 »

kim ne derse desin sağ ve sol arasonda şöyle bir ayrım var bence : sağcı dediğimiz kesim var olan mevcut durumu savunur ama solcular ise refahı artırmak için herkesin eşit olduğu bir ortam oluşturmak için uğraşır...bu yüzden iki görüşte birbirinden farklı..

dünüm yok yarınım sır...
şbnmrw
Sebokolik_Yasam
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Beni ben yapan içimdeki sesleri susturamazsın

« Yanıtla #31 : Nisan 07, 2011, 01:33 »

Sağ görüş ; Devletin imkanlarını işçi sınıfını çalıştıran kesimlere yardım olarak vermesi ve o kesimin ekonomiyi ayakta tutmasını sağlamaktadır.Tutumcu ve yenilikleri zor kabul eden bir akımdır.

Sol görüş ; Devletin imkanlarını işçi sınıfına harcamasını sağlayan ve ekonomiyi işçilerin refahına göre düzenleyen bir görüştür.Yenilikçi ve özgürlükçü akımı temsil eder.

Sağ ve sol görüş budur.Yani zenginler sağ görüş fakirler yada daha iyi yaşam düzeyi isteyenler sol görüşü temsil ederler.Lakin bu ülkede Emperyalist güçlerin bunu değiştirmesi sonucu solcular dinsiz sağcılar dinci olmuştur.Ve kardeş kardeşi vurmuştur aslında benzer tutumda 2 siyasi görüştür.Solcu olan Deniz Gezmiş vatan haini yapılması bile bu konudan gelir.İşci sınıfını savununca vatan hainimi olursun hayır.Halk bir an önce uyanmalı yoksa ülkenin durumu kötüye gidiyor.

Düşündüm,buldum sandığım yüz yıllık gerçekler hepsiyle giyindim durdum bazen büyük geldiler...
sebocagla
sebocagla
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : Nisan 07, 2011, 19:17 »

şuan ülkemizde geçerli olan düşünce sağcıysan allaha inanırsın ülkede birlik ve beraberliği savunursun kısacası ülkeni ve vatanın seversin sağcısındır yok eğer solcuysan bikere dinin yoktur ülkede hep kargaşayı ister halkı kışkırtır üstelik terörist damgasını yersin... yok böle bişi sağcıysan her türlü hakısızlığa boyun eğersin din üstünden somürülürsün susturulursun devletin başındakiler dinden basseden insanlarsa neden işçinin emekçinin hakkını yiyor ve her fırsatta susturuyor artık uyanmalı ve bişeyler yapmalıyız...

sözlerime değer verilmezse konuşmanın ne anlamı var
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı