Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Milletvekilleri Maaşı 8.200 YTL  (Okunma Sayısı 17287 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kısrak
Meryem / Sefa
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

evLi...

« : Ağustos 04, 2007, 16:41 »

Genel seçimlerin ardından edecekleri yemin ile göreve başlayacak olan 23. dönem milletvekilleri, 8 bin 200 YTL''''lik aylık maaşla işbaşı yapacaklar. Maliye Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bu yılın ilk yarısında 8 bin 240 YTL olan milletvekili maaşı, Temmuz''''daki yüzde 3''''lük zamma rağmen, vergi dilimindeki artış nedeniyle 8 bin 200 YTL''''ye geriledi. Milletvekilleri yılbaşına kadar 3''''er aylık dönemler halinde aylık 8 bin 200''''er YTL maaş alacaklar.
Bu dönemde TBMM Başkanı ve Başbakanın aylık maaşı 8 bin 490 YTL, Bakanların aylık maaşı da 8 bin 442 YTL olacak. Maaşı Cumhurbaşkanlığı Bütçesinde yer alan ödeneğe göre belirlenen Cumhurbaşkanına da yine vergi dilimlerindeki artış sonrasında yılın geri kalan bölümünde ayda 15 bin 247 YTL maaş ödenecek. Böylece Cumhurbaşkanı maaşında, yılın ilk yarısına göre 857 YTL tutarında düşüş görülecek.

Cumhurbaşkanının emekli maaşı ise vergi diliminden etkilenmeyecek ve emekli Cumhurbaşkanlarına ayda 9 bin 470 YTL emekli maaşı ödenmeye devam edilecek.
Aynı şekilde emekli maaşları Cumhurbaşkanına endeksli olan eski Başbakanlar, yılın geri kalan bölümünde de ayda 7 bin 102 YTL emekli maaşı alacaklar.
Bu arada, 1 Temmuz''''da yürürlüğe giren yeni katsayıların ardından diğer memur emeklilerinde olduğu gibi, milletvekili emekli maaşlarında da yüzde 3''''lük artış meydana geldi.

Bu çerçevede, 25 hizmet yılı üzerinden daha önce vergi iadesinin yerini alan ek ödeme ile birlikte 3 bin 904 YTL olan milletvekili emekli maaşı, Temmuz-Aralık döneminde 4 bin 8 YTL olarak ödenecek. Söz konusu tutar, 26 yıl hizmeti olanlar için 4 bin 31 YTL, 27 yıl hizmeti olanlar için 4 bin 55 YTL, 28 yıl hizmeti olanlar için 4 bin 78 YTL, 29 yıl hizmeti olanlar için 4 bin 101 YTL, 30 yıl hizmeti olanlar için de 4 bin 124 YTL olacak.

Yılın ikinci yarısında emekli Genelkurmay Başkanlarına yine ek ödeme ile birlikte 4 bin 879 YTL, kuvvet komutanlarına ise 3 bin 849 YTL emekli maaşı verilecek.
Anayasa Mahkemesi Başkanlığından emekliye ayrılanlara da 30 hizmet yılı üzerinden 3 bin 428 YTL emekli maaşı ödenecek.
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2007, 17:20 Gönderen: alone_she » Kayıtlı
karanlik_dusler
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Gücünü Hayatın Belirsizliğinden Alan Su Damlası ..

« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2007, 17:26 »

nedir bu şimdi ya anlamıyorumm dışarda bu kadar insan aç geziyor ama  bir milletveklinin bir aylık maaşı 9 milyara yakın  resmen saçmalık bu devletimizin bütçesi dışardaki garibanları doyurmaya yetmiyordaaa nasıl olur 550 tane milletvekile aylık 9 milyar vermeye yetiyor Ney
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 21:09 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

KaN GöRMek iSTiYoR GöZLeRiM Ya AKMaLı BeNDeN Ya AKıTMaLıYıM BiRYeRDeN.... öLüM iSTiYoR BeDeNiM Ya öLMeLiYim Ya öLDüRMeLiYiM...
Kısrak
Meryem / Sefa
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

evLi...

« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2007, 17:29 »

sana katılıyorum sonrada fakiriz diye söylentiler çıkıyor eğer fakirsek bunun nedenleri bellii...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 21:08 Gönderen: rockreis » Kayıtlı
karanlik_dusler
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Gücünü Hayatın Belirsizliğinden Alan Su Damlası ..

« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2007, 17:38 »

bazılarının fazla zıkkımlanmalarından dolayı olmasın =))

yaa bırakın böyle şeyleri adamın yaptığı iş ense yapıp bilmem neresini serip oturmak birşey olduğunda oy vermek o kadar bütün gün oturuyolar konfeksyoncunun bile daha fazla alması lazım beee !!!
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 21:08 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

KaN GöRMek iSTiYoR GöZLeRiM Ya AKMaLı BeNDeN Ya AKıTMaLıYıM BiRYeRDeN.... öLüM iSTiYoR BeDeNiM Ya öLMeLiYim Ya öLDüRMeLiYiM...
yhvh
Banlanmis Üye
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı -200
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2007, 14:21 »

Hakkıyla işini yapana sözümüz yok,ama çoğunun kazandığı para haram bana kalırsa ... Kendi zamanlarını saliseler içinde onaylayan o gariban milletvekilleri bir milletin efendisi olan köylüyü mazlum yerine koyup malını ağa babalarının emirlerinden dolayı almaz,ama kendi menfaatleri olunca hemen onaylarlar... O önergeyi onaylamayan benim param bana yetiyor,fazlası israf diyenlerin kazancı helaldir !!! Din bezirganları !
_White NoisE_
.: H ª K ª N © :.
Sebocu

Teşekkür Sayısı 130
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden Sizlerle....

Site
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2007, 19:27 »

haklısınız.Bürosundan çıkmayarak ayda 9 milyar ve daha da yetişmiyor diyen bir siyaset sistemi pek halkın vekili değil halkın yiyeni halkın üstünden geçineni oluyor.ORAYA GELDİYSEN ÇALIŞACAKSIN ARKADAŞ.milletvekili oluyor milletvekili çıktığı şehire gitmiyor bazıları...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 21:07 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

Detaylar aynadır farkı yansıtır...Krallar iz bırakır Soytarılar kıskanır...
'' Don't forget!!! You are number one''
_edless_
_endless_
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kim yenmiş KADERİ duayla???

« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2007, 13:06 »

nedir bu şimdi ya anlamıyorumm dışarda bu kadar insan aç geziyo ama  bir millet veklinin bir aylık maaşı 9 milyara yakın  resmen saçmalık bu devletimizin bütçesi dışardaki garibanları doyurmaya yetmiyodaaa nasıl olur 550 tane millet vekile aylık 9 milyar vermeye yetiyo Ney

evet bence de iyi bir konu benimde ne zamandır aklımda bu vardı...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 21:02 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

Fear is only in our minds but it's taking over all the time.

yaslanıp grurumun kambur sırtına kendime rağmen durmam BASAR GİDERİM....

BRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ ŞEBOMUZ İÇİN Göz kırpan
sebnem.ferah
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2007, 01:41 »

Ya milletvekili milletin vekilidir. Milleti temsil etmesi lazım. Milleti temsil etmek için de önce milletin halinden anlamak lazım. Ömründe 8.200 ytl yi bir arada görmemiş adamlar var sen ohhh ne rahat gel keyfim gel yaşarsan dışarıdaki sefalet içinde yaşayan halkı nasıl anlayıp sorunlarına çözüm bulacaksın....BOĞAZINIZA DURSUN

Hele bir tanesi var şimdi adını hatırlamıyorum

Adam şoförler odası başkanıymış galiba milletvekili de seçilmiş adam 25.000 ytl maaş alıyor başkanlıktan, 8.000 ytl de milletvekilliğinden alıyor eder 33.000 ytl

Ve kanun diyor ki 6 ay içinde başkanlığı bırakması gerekio diyor adam da ben süremi sonuna kadar dolduracam diyor ALLAH BELANI VERSİN İNŞALLAH YİYEMEZSİN LAN O PARALARI BOĞAZINA DURUR 
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 20:51 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

Bu kalabalığın içinde yapayalnız hissetmektense dünyanın bir ucunda tek başımayım.

Forever Rock
Forever ŞeBo

Rock, bir hava aracı  değildir. Rock onu dinlediğinde seni tüm dünyanın pisliklerinden arındırıp tertemiz yapan şeydir. Rock bir yaşam tarzıdır. Bir müzik vardır , bir de rock.... Rock aşk gibidir. Tarifi yoktur. Ancak yaşayan bilebilir.

impossible is nothing

başladığın yer bitirmek zorunda olduğun yer değildir.
yhvh
Banlanmis Üye
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı -200
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2007, 23:45 »

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar Gülümseme Öyle doktorlar varki ayda 40 milyar kazanıyorlar Gülümseme Ne yani oturup doktorlarıda mı eleştiriceğiz:)

Başbakan bile aldığım maaş yetmedi diyorsa yetmiyordur yalan mı Göz kırpan Büyük dağın büyük dumanı olur (götürün Gülümseme nereye kadar ?! )
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:45 Gönderen: rockreis » Kayıtlı
ikoloji
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

MEcazİ öLü

« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2007, 21:26 »

Bu devirde milletvekili olmak  var kardeşim pes yani 9 milyar maaş, dokunulmazlık milletvekilli değil sanki padişahlık. Sonra ülkede kriz var tabi olur mecliste o kadar milletvekili var hepsine 9 milyar maaş hani bu ülkenin kalkınması ooo böyle giderse daha çok kriz yaşarız biz !
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:44 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

Ben ağlamazdım senden önce
Sen hep üzerdin zoru görünce
Ben nefessiz kaldım sen gidince
Sen kalpsiz kaldın bensiz gidince
yhvh
Banlanmis Üye
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı -200
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2007, 21:38 »

Gülümseme Yahu olaya böyle bakmayın madenleri satıyoruz elin gavuruna götüren ordan götürüyor oraları satmasınlar maaşları 100 milyar olsun yine bu ülke kalkınır ama kendi içinde satılık milletvekilleri var mecliste ...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:39 Gönderen: rockreis » Kayıtlı
ikoloji
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

MEcazİ öLü

« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2007, 21:06 »

Gülümseme Yahu olaya böyle bakmayın madenleri satıyoruz elin gavuruna götüren ordan götürüyor oraları satmasınlar maaşları 100 milyar olsun yine bu ülke kalkınır ama kendi içinde satılık milletvekilleri var mecliste ...

Buda ap ayrı bir olay zaten !
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:38 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

Ben ağlamazdım senden önce
Sen hep üzerdin zoru görünce
Ben nefessiz kaldım sen gidince
Sen kalpsiz kaldın bensiz gidince
gösde
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

iÇiOuM ÖLeySe wArIM.

« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2007, 16:51 »

^Ne mutlu yoksullara ki öteki dünya onlarındır ,er ya da geç bu dünyada onların olacaktır.^ F.Engels demişş valla ben değil hem ne zaman söylediği de meçhul:)
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:37 Gönderen: rockreis » Kayıtlı
siL baştan
Sebocu

Teşekkür Sayısı 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

eski bir eski var aklımda..

« Yanıtla #13 : Kasım 24, 2007, 17:27 »

Bence maaşları kadar yüksek bir derdin altındalar yani işlerini hakkıyla yapsalar hakediyorlar diyecem amaaaa nerdeeee yaaa
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:35 Gönderen: rockreis » Kayıtlı

uzaklara dalıp gitme..
gözlerinde dolmasın
kimse böyle yalnız kalmasın...
aLone
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2007, 17:43 »

Hatayı yapan biziz dinimizi kullanıp oraya çıkmalarına izin verirsek olacağı bu memur zam isteyince git IMF' den iste derler kendilerine zam yaparlar elektirik tasarrufu için ampülleri söndürelim
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 19:34 Gönderen: rockreis » Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı