Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrupa Birliği  (Okunma Sayısı 13097 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,116« : Temmuz 23, 2008, 15:55 »

Avrupa Birliği hakkındaki düşüncelerinizi buradan tartışabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Temmuz 23, 2008, 15:56 Gönderen: sebokolik busra » Kayıtlı
şebocukıss
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2009, 10:26 »

yıllar mı desem asır mı bilemedim bir türlü giremedik şu avrupa birliği'ne..ama çokta gerekli görmüyorum.Türkiye bağımsız bir ülke gibi görünse de öyle olmadığına inanıyorum.ab'ye girersek iyice kaybedeceğiz bu özelliğimizi..yararlarını düşünemedim henüz çünkü çok fazla zararı var ve bunları düşünmekten yararlarına geçemedim...
Kayıtlı
şükran
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 290


Bu kalabalığın içinde yapayanlız tek başımayımm!


« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2009, 20:11 »

bence böyle yaparak bizi benliğimizden koparıyolar o yasak bu yasak bence girmemeliyiz hem niye biz giriyoruz onlar bize katılsınnn Kahkaha
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2010, 13:49 Gönderen: ozlem35_ » Kayıtlı

Yaşıyorum aslında yada yaşamaya çalışıyorum, şu yalan dünyada. Beni kimsenin anlamadığı, dinlemediği. Duygularımı bile tarif edemiyorumm. Eksiğim, güçsüzüm. Tek varlığım şebomm. Beni en iyi tarif eden, anlayan, dinleyen, bütünüm, yaşama sebebim HERŞEYİMSİN ŞEBOM
ozlem35_
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,388« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2010, 12:04 »

En büyük isteklerimden biri belkide. Avrupa düzeyinde ülke olabilmek ve böyle bir ülkede yaşamamı sürdürmek. Ama görebileceğimi düşünmüyorum. Birçok neden yatmakta Başlıcaları:Nüfus,eğitim seviyesi ve tabiki Müslüman bir ülke olmamız...

Gönül ister ki Avrupa ülkelerinde olduğu gibi refah bir yaşama kavuşalım ama daha bodruma,antalyaya gelen turistlere yaşatılanlar ortada mazallah kapılar açılıp sınırlar ortadan kaldırıldı mı düşünmek bile istemiyorum.. Gülümseme Yani Avrupa bizim için bir hayal o kadar..
Kayıtlı
hapuseneb
---->Öğretmen<----
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 264« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2010, 13:16 »

Marifet Avrupa Birliğine girmekte değil, Avrupadaki sosyal refaha kavuşmakta ...

Türkiye bu gidişatla daha çok 50 yıllar Avrupa Birliği kapısında üyelik dilenir. Eğitim çok çarpık, nüfus çok orantısız ve insan hakları olarak da oldukça geriyiz. Ayrıca Türkiye bana göre henüz bağımsız bir ülke değil ne yazık ki... Dış güçlerin etkisinden kurtulamamış, dışarıdan gizli güçler ile yönetilen bir ülke olduğumuz sürece biz Avrupa Birliğine giremez, sadece kapısına gidip, geri dönerek kendimizi kandırırız.

Gönül ister ki gerçek anlamda sosyal bir devlet olalım, Avrupa birliğine ihtiyacımız olmasın, biz onlara değil, onlar bize yalvarsın... Ama bu sadece bir hayal olarak kalacak.

Umarım bu sözlerimden dolayı bir gün utanırım  Gülümseme
Kayıtlı

Şimdi uzak bir gülücük gibi olsanda
En uzaklar bile kalbimdir
Bir sen varsın dünyamda
Ne başkası ne de başka nefes
Eğer birgün ölecek olursam
Mirasım sana olan sevgimdir...
Finally Free
Forum Ekibi
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,664« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2010, 14:11 »

Artık Ab'nin pek bir cazibesi kaldığını düşünmüyorum.Önceleri girmemiz taraftarıydım ,üyeliğe karşı çıkanlara da baya bir kızardım ama sonradan gördüm ki adamlar haklıymış.Önümüze konulan başlıkların bir çoğu kabul edilemez başlıklar olmaya başladıkça ve diğer aday ülkelere uygulanan kıstasların bize gelince adeta evrim geçirir birşekilde değiştiğini görünce , onursuzca Ab'ye girmektense girmemek çok daha hayırlıdır diye düşünmeye başladım.Aslında şu gümrük birliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldıracağı için girsek fena da olmaz demiyor değilim çünkü Türkiye'nin de veto hakkının olması demek oluyor bu böylece gümrük birliği zararını ortadan kaldırabiliriz diyorum,ama dediğim gibi onursuzca gireceksek ,girmeyelim.
Ayrıca düşünüyorum da adamlar bizi neden alsın ki?Almaları halinde Almanya'dan sonra nifus olarak 2. büyük ülke olacağız, bu nedemek AB fonlarından Almanya'dan sonra en büyük payı alacak ülke Türkiye olacak demek.Şimdi siz İngiltere, Fransa, italya olsanız pastadan alacağınız payı Türkiye gibi büyük bir ülkeyle paylaşmak ister miydiniz??Bu sadece bizi istememelerinin parasal boyutu üstüne bir de yukarıda özlem ve hapuseneb arkadaşlarımın yazdıkları nedenleri de ekleyince istenmeme nedenlerimizin bir kısmı ortaya çıkıyor diye düşünüyorum.

*Ab bizi kaybetmeyi göze alamaz ama kolay kolay da kapıdan sokmaz.Zaten bilmem kaç yıldır hep aynı politika'Türkiye'yi içeri sokma ama kapıda beklemesini sağla' sıkıldık artık!!
Kayıtlı

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
şebokoliq_sefa
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 594


Yel değirmeni rüzgarla,rüzgar uçurtmayla geldi.


« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2010, 16:06 »

Avrupa Birliği'ne girelim ancak benliğimizden kopmayalım.
AB nin çok iyi yanları var eğitim sağlık ekonomi vs.vs.vs
kim istemezki o almanyadaki eğitimi görebilmek sokakları gordugumuzde azımız acık kaldıgına ben şahidim.Neden olmasın? ama bu iç işlerimize karışılması konusundada tedirginlik yaratmakla birlikde insanlar sadece bu yönden bakdıkları için AB ye karşı olduklarını düşünüyorum. Öyleki AB ye girdiğimizde bazı gelenek ve göreneklerimizi kaybedebileceğimiz düşüncesi aklımda hep bir yer etmişdir. Fakat Gelişmekde olan bir ülke değilde Glişmiş bir ülke olabilmek için sanıyorumki bazı fedakarlıklar yapmamız gerekebilir. Ancak kimse unutmamalıdırki Türk Ab yede girze Adan Z yede girse Dünyanın en şerefli milletidir.
Kayıtlı

Bedenim ŞEBNEM ruhum FERAH
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı