Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKP'ye ABD Desteği  (Okunma Sayısı 3994 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
[QuiéTus]
Shut up when i'm talking to you
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 98
Çevrimdışı Çevrimdışı

İçimizdeki ŞeBo Aşkı Hiç Bitmesin...

« : Temmuz 18, 2008, 23:14 »

AKP hakındaki kapatma davasında son dönemece girilirken Amerikalı yetkililer AKP'ye desteklerini artırdı. Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı Matt Bryza, "AKP'nin kapatılması ulusal çıkarlarımıza aykırı" dedi. Daha önce de Amerikan Dışişleri Bakanı Rice ile Bakan Yardımcısı Dan Fried'in benzer yönde açıklamaları olmuştu.

Amerikalı yetkililer, kapatma davası süreci işlerken AKP'ye destek mesajlarını artırdı. Bunun son örneği Amerikan Dışişleri Bakanı Yardımcıları'ndan Matt Bryza'dan geldi. Washington Enstitüsü tarafından düzenlenen 9’uncu Turgut Özal Konferansı’nda konuşan Matt Bryza "AKP kapatılırsa ve bundan dolayı Avrupa Birliği ile müzakereler durdurulursa, bu durum ulusal çıkarlarımıza aykırı olur" dedi. AKP'nin gizli gündemi olup olmadığını bilmediğini kaydeden Bryza, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan'ın laikliğe bağlı olduklarını ileri sürdü.

Ali Babacan'ın Haziran ayı başında Amerika'yı ziyareti sırasında görüştüğü Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, "AKP ile ilişkilerimiz mükemmel. Bundan sonra da Erdoğan hükümetiyle çalışmaya devam edeceğiz" demişti. Amerikan Dışişleri Bakanı yardımcılarından Dan Fried, Nisan ayı sonunda Amerika'da yaptığı konuşmada "Taraf olmamızı önermek zor. Ama AKP, seçimlerde üstünlük kazandı. AKP liderleri, Türkiye’nin reformlarını derinleştirme, AB’ye girme hızını ve şansını artırma çabalarından bahsediyor" diye konuşmuştu.
lynnmel
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2008, 23:18 »

ABD'nin kuklası olduk ya.ABD'ye ne.

It would be nice:
Take my hand
Just hold my hand
I'll take you there
Your pain will go away...
rockreis
beni bilen bilir, tanıyan anlar, anlayan susar, anlamayan uzar ;)
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 79
Çevrimdışı Çevrimdışı

küçük zeytin'im öldü :'(

« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2008, 23:19 »

daha ne olacaktıki. adamlar abd ne isterse yapıyor. gerçi diğerlerininde bir farkı yok ama. ne zaman başa bir delikanlı gelipte rest çekecek şu abd ye çok merak ediyorum.

Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana
insan nasıl konuşur kendisiyle,
nasıl koşar aynalara
bir cana hasret bilmezler.

hayat kapımı kapatırken, arada sadece azrailin girebileceği kadar bir boşluk bırakıyorum. kimseyi görmek, duymak istemiyorum artık. kimseyle konuşmak istemiyorum. sadece azrailin ''BEN GELDİM'' demesini bekliyorum.
lynnmel
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2008, 23:21 »

ama bu dönemlerde daha çok kuklası olduk gibi.çok sinirlendim ya akşam akşam.

It would be nice:
Take my hand
Just hold my hand
I'll take you there
Your pain will go away...
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2008, 15:49 »

akp zaten kuruluşundan itibaren abd destekli,farketmiyor ki =)
- ANATHEMA -
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 28, 2009, 15:24 »

Seçim çadırından çok dikkatimi çeken ve çok beğendiğim bir konuşma aktarmak istiyorum ;

AKP'Li : Biz zaten CHP'ye emanet olan oylarını geri verdik .
CHP'Li :  Evet , haklısınız aslında siz başlı başına Amerika'nın bize bir emanetsiniz bizde zamanı gelince sizi Amerikaya geri teslim edecez.
AKP'Li: Ya bana Cumhurbaşkanı  veya Başbakan olupta Amerika'ya gitmeyen birini söyler misin saçma saçma konuşmayın !
CHP'Li : Kısa ve Öz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Gülümseme

Ve Çadırdan alkış sesleri yükselir .

Anlayana  Göz kırpan
AshLee
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Mayıs 01, 2009, 14:22 »

Seçim çadırından çok dikkatimi çeken ve çok beğendiğim bir konuşma aktarmak istiyorum ;

AKP'Li : Biz zaten CHP'ye emanet olan oylarını geri verdik .
CHP'Li :  Evet , haklısınız aslında siz başlı başına Amerika'nın bize bir emanetsiniz bizde zamanı gelince sizi Amerikaya geri teslim edecez.
AKP'Li: Ya bana Cumhurbaşkanı  veya Başbakan olupta Amerika'ya gitmeyen birini söyler misin saçma saçma konuşmayın !
CHP'Li : Kısa ve Öz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Gülümseme

Ve Çadırdan alkış sesleri yükselir .

Anlayana  Göz kırpan

bunu bile anlamazlar Sırıtan

ne sen varsın ,
ne ben varım...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı