Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Siyah Kuğu  (Okunma Sayısı 2984 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
şeboökten
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sick!

« : Mart 15, 2011, 16:02 »

Nina (Portman), New York’ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel) KUĞU GÖLÜ’nün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştrimeye karar verir ve ilk tercihi de Nina’dır. Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina’yı bekleyen bir yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar uysa da Lily de Siyah Kuğu’nun tam karşılığıdır. İki genç dansçı arasındaki rekabet garip bir arkadaşlığa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla haşır neşir olmaya başlamıştır – onu mahvedebilecek türden bir kayıtsızlık.

KAYNAK:www.sinemalar.com
Fragman:http://www.sinemalar.com/fragman/45279/Siyah-Kugu/0/kucuk/

Daha kaç kes vurulmam nereye kadar güçlü olmam daha ne kadar yaralanmam gerek hayatta
Daha ne kadar gücüm var kaybettiğim şeyler var daha ne kadar borcum var benim hayata
imaginary91
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2011, 11:12 »

bir kez daha belitmiştim.
neyi mi?
filmin beni çok etkilediğini ve müthiş bir film olduğunu.
peki ya neden mi?
çünkü insanlar hayatına soktukları kişileri yada hayatından çıkardıklarını ya çok iyi ya da çok kötü olarak tanımlıyor...sevdiği birini gözünde büyütüyor ama o kişinin kendisini ncitebileceği gerçeğini bazen atlıyor,hesap edemiyor...
ama bu film:bir insanın masumiyet,saflık gibi şeylerin yanında mücadele,kazanmak,başarmak uğruna mükemmeliğe ulaşma çabasında bambaşka biri olacağını,olabileceğini gösteriyor...
filmi izlediğinizde Nina'yı (natalie portman) beyaz kuğu rolünde çok seveceksiniz ama siyah kuğu'yu canlandırırken kendinizi önce bir düşünürken bulacak ve ona hayran kalacaksınız...
içinizdeki kötü-ye bazen şans tanıyabilmelisiniz ki,içinizde canlı bir iyi-nin olduğuna kanaat getirebilin.
iyi seyirler...
(eko bu arada sende izle artık şu filmi=))

...sigaranı yalnızca rüzgarla paylaşmayı öğreniyorsun...
Léon
Şebokolik
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Draw your swords.

« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2011, 16:00 »

İzlenilmesi gereken filmler arasında.imdb'de ilk 100 ün içindeydi sanırım.
alper
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2011, 12:19 »

kesinlikle ders olarak izletilmesi gereken bir film,beğenmedim filmi.Natalie Portman 10 numara bir performans ortaya koymuş.Oscar'ı haketmiş.Diğer oyuncular da başarılıydı.
imaginary91
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2011, 13:17 »

film bittikten sonra "işte film budur be abi!" dedim kendi kendime...ahh natalie sen nesin öyle...

...sigaranı yalnızca rüzgarla paylaşmayı öğreniyorsun...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı