Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: New York'ta Beş Minare  (Okunma Sayısı 3372 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
şebosfer
Seda
Moderator
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

HoşcakaL...

« : Kasım 21, 2010, 11:13 »

Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenmene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri deccal kod adlı suçlunun Amerika da yakalandıgı duyurusu gelir. Onu teslim almak için teşkilatın en başarılı iki bpoisi görevlendirilir.
bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbişey göründügü gibi degildir. İstanbul Newyork ve Bitlis üçgeninde geçen hikaye yakın dönemin türkiyesini sorgularken 11 eylül sonrası Amerika ve dünyanın islam ile olan paranoyasının altını çizer.
     Filmin senaristi ve yönetmeni Mahsun Kırmızıgül'dür...
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2010, 21:37 Gönderen: .Morsist » Kayıtlı

Kaçırma gözlerini benden suçlu suçlu...
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2010, 21:27 »

Vizyona girdiği gün gittim. Muhteşemdi.. Mahsun Kırmızıgül'ün 3 filmide şahiserdi!
Ama favorim tabikide 'güneşi gördüm'
Bu seferde yine mesajlarla dolu bir filmdi..
Herkese tavsiye ederim.
 Çok etkiledi şahsen beni xD Mahsun yönetmen kimliğiyle.. Senelerin mahsunuydu cümle kuramayan,şarkı söyleyemeyen,takliticilere pozisyon yaratan sıradan bir adamdı.. Ama içinde nasıl birşey beslemişse artık.. adamın hakkını yememek lazım tebrik etme şansı yakalasam tebrik ederdim!
İzlemeyenler mutlaka izlemeli diyorum!
karanlıklar prensesi
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2010, 21:33 »

NEWYORK da beş minare mükemmeldi.... bence çok iyibir iş çıkarmışlar türkiyede çekilen en iyi filmdi
... Göz kırpan
şebosfer
Seda
Moderator
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

HoşcakaL...

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2010, 22:19 »

Sinema salonlarında seyirci rekoru kırıldı

2008 yılında 38.4 milyon seyirciyle son 20 yılın seyirci rekoruna ulaşan sinema sektöründe 2010 yılı sona ermeden 41 milyon seyirciyle yeni bir rekor "Newyork'ta Beş Minare" kırdı. Toplam 246 yeni filmin vizyona girdiği sinema salonlarında seyirci sayısı 41 milyon 209 bin 961 rak..... çıktı ve bilet satışında yüzde 11.7’lik büyüme yaşandı.

Fida Film’in sahibi Murat Akdilek, bu yıl sektördeki seyirci rekorunu sinema salon sayısının artışına ve peş peşe büyük bütçeli Hollywood filmlerinin çekilmesine bağladı. Akdilek yerli film hakimiyetinin de eski yıllardaki fark kadar büyük olmadığının altını çizdi. Özen Film’in sahibi Mehmet Soyarslan ise 3 milyonu geçen sadece iki yerli film olduğunu hatırlatarak, “Eskiden yerli filmler yüzde 60 - 70 oranında daha çok izlenir, açık ara önde giderdi. Şimdi yerli filmler sektörün yüzde 56’sını, yabancı filmler ise yüzde 44’ünü kapsıyor” dedi.

Kaçırma gözlerini benden suçlu suçlu...
bobo13
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2010, 14:36 »

kankam (memoti) ve ben gittik çok güzeldi

Bugün kendimi kuru yapraklarla kaplı çıkmaz bir sokağa benzetiyorum
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı