Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 72. Koğuş  (Okunma Sayısı 18102 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
şebosfer
Seda
Moderator
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

HoşcakaL...

« : Mart 05, 2011, 20:45 »

Tür : Dram, Politik
Yapım Yılı : 2011
Ülke : Türkiye
Gösterim Tarihi : 4 Mart 2011
Yönetmen : Biket İlhan
 Senarist : Ayfer Tunç
Oyuncular : Hülya Avşar , Kerem Alışık , Yavuz Bingöl , Devrim Saltoğlu , Ayça Damgacı , Volga Sorgu Tekinoğlu , Bülent Şakrak , Songül Öden , Civan Canova , Ömer Duran
Yapımcı : Kerem Alışık , Yavuz Bingöl
Süre : 98 dk.
Dağıtıcı : Medyavizyon FilmResmi Sitesi : http://www.72kogus.com/

FİLMİN KONUSU
Orhan Kemal'in başyapıtı '72. Koğuş' insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikayesidir...
1940'lı yıllar, II. Dünya Savaşı'nın etkisindeki Türkiye'nin kıtlık yılları. Cezaevinin 72 nolu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan Adembabalar...
İnsan insanın kurdudur dercesine, acıları, insanlığa özlemi, hayata dair düşleri, onuru, aşkları kavgalar içerisinde, dipsiz bir çukurun içini görüyoruz.
En yakınını üç kuruşa satabilecek kadar alçalmışların ve üç kuruşunu sonuna kadar paylaşabilenlerin dünyasıdır bu çukur.
72. Koğuş bir insanlık öyküsüdür ve kaybettiğimiz değerleri bir tokat gibi anımsatır.

Kaçırma gözlerini benden suçlu suçlu...
hip0kondRiyak
Sebocu

Teşekkür Sayısı 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

*-Kupa kızı..

« Yanıtla #1 : Mart 09, 2011, 21:59 »

Bugün izledim.Yapım itibariyle her filmde ağlayabilicek konumdayım.Fakat bu kadar içten ağlayıp,üzülmemiştim.Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.Ben beğendim,bir o kadar üzüldüm.Bir zamanlar bunun gerçek olması,insanların bu halde,bazılarının bu kadar acımasız olması beni üzdü.Filmde oynayanlar Hülya Avşar başta çok iyidi.

Sevenın yanlısı yazıllır mı?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı