Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Aktüel'de Şebokolik Misafir  (Okunma Sayısı 3551 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MayınTarlası
Ziyaretçi
« : Nisan 30, 2011, 17:16 »

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI, EN ÇALIŞKAN VE EN POPÜLER FAN KULÜPLERİ

HANGİ FAN KULÜP
DAHA FANATİK

Kimisinin hayali yalnızca bir imza alabilmek, kimisi ise daha büyük düşünüyor. Hayran olduğu sanatçının kapısında yatıyor, her konserine bilet alıyor, kulise girip sürprizler yapıyor. Türkiye’nin en etkili fan kulüplerine sızdık.

MÜZİK SEKTÖRÜNÜN GİZLİ ORDUSU  FAN KULÜPLERİ

Bir müzisyenin ya da grubun fanı olmak kolay iş değil. Öyle eskisi gibi posterini duvara asmakla işiniz bitmiyor. “Lider”inizin sesini dünyaya duyurmak için her anlamda seferberlik ilan etmeniz lazım. Hakkındaki haberleri takip etmeniz, katıldığı TV programlarını kaçırmamanızda yetmez.

Üstüne, internette hakkında çıkan asılsız dedikodulara göğüs germeniz, doğrusunu öğrenip düzeltmeniz,diğer fanları örgütleyerek ona ulaşmaya çalışmanız, onun yanında olduğunuzu her daim kendisine hissettirmeniz için canla başla ve en önemlisi “aşkla” çalışmanız gerekiyor.

İyi bir fan olabilmek sorumluluk işi evet. Ama ödülü olmayacağını sanmayın. Kim bilir belki sonunda hayranı olduğunuz sanatçıyla tanışmakla kalmaz, onun vazgeçilmez bir arkadaşı da olabilirsiniz.
 Aktüel, Türkiye’nin en hızlı, en çalışkan ve en popüler fan kulüpleri ile konuştu.Sebokolik.com
“ŞEBNEM NEREYE, BİZ ORAYA”

Şebnem Ferah’ın şu an en aktif fan kulübü, “Şebokolikler” tarafından kurulan sebokolik.com. Site, 2004’te bir grup üniversite öğrencisi tarafından kurulmuş,üç sene sonra da yine site üzerinden Şebokolik Dergi ve Şebokolik TV ürünlerini yayınlamışlar. Şebnem Ferah’ın son albümünün çıkması üzerine Şebokolikler bugüne kadar hiç yapılmayan bir iş yapmış ve albüm konseptli bir dergi hazırlamışlar.Bu dergide sanatçının albüünün tüm aşamalarına girilmiş, albüm lansman konserlerinin detaylarına özel röportajlar yapmışlar.Derginin ilgi görmesi üzerine başka sayılar da yayımlamaya devam etmişler.Mesela Ferah’ın DVD albümünü ithaf ettiği Sedat Sarıcı için özel bir sayı da çıkartmışlar. Bu özel sayı Şebnem Ferah’ı çok duygulandırmış. Site admin’i Fatih Sertan Kartal, Şebokolikler’in Şebnem Ferah’ın her konserine gittiğini, ön saflarda yer tutup “Şebnem Ferah nereye, biz oraya” yazan bir pankart açtığını ve Ferah’ın her konserde bunu görmesini sağladıklarını anlatıyor. Şebokolikler kulise girip bir gün ona üzerinde resmi olan bir halı bile hediye etmişler.


“Şebokolik” tayfasının Şebnem Ferah’ın benzer şekilde fan sitesi olan “Şeboist”lerle bir ilgisi yok. Ancak aralarında bir husumet de yok. Sadece “Her hayran grubu kendi çizdiği yoldan ilerliyor,tüm Şebnem Ferah hayranları  bizde toplansın diye bir derdimiz yok” diyorlar. Bu arada geçtiğimiz yıllara kadar en büyük fan sitesi olan ve “Şeboist”lerin toplandığı seboistnet.com sitesi artık aktif değil ve devredilmeyi bekliyor. Ancak hem Şebokolik’lerin hemde Şeboist’lerin Facebook sayfalarına ulaşmak ve üye olmak mümkün.Sebla Kocan - Yeni Aktüel dergisi
Almak isteyenler için, dergi 11 Mayıs 2011 tarihine kadar satılmaktadır..
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2011, 17:18 Gönderen: MayınTarlası » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı