Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şebokolik Dergi Sayı 10'a Katıl ! (2.Bölüm)  (Okunma Sayısı 3329 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Mart 23, 2011, 21:40 »

Tekrar Merhabalar Şebokolikler, Şebokolik Dergi Sayı 10'un yayınlanmasına çok kısa bir süre kaldı ve 2.konumuz ile sizlerleyiz.

Sayı 10'da Şebo'nun Volvox (hatta pegasus (!)) dönemi ile alakalı güzel bir içeriğimiz yer almakta ve bu konuda sizlerin de görüşlerinizi yayınlamayı düşündük, bir önceki konuda olduğu gibi sınırlı sayıda mesaj alacağız dolayısıyla kısa sürede yazarsanız daha güzel olur.

Bu başlık altından mesajın sonunda sorduğum soruya cevaplarınızı yazarsanız, sayı 10'da nickiniz ya da tercihen isminizle, Şebokolik Ailesi ile birlikte kalıcı olabilirsiniz.

İşte sorumuz;
90'lı yıllar itibariyle Volvox döneminden Şebnem Ferah'ın solo kariyerinin başlangıcına, ilk albümlerden Bostancı Dvd'sine, son olarak da Benim Adım Orman'a doğru Şebnem Ferah sizce nasıl gelişti ? Neler değişti ? Yıllardır kendisini izleyen hayranları olarak nasıl yorumlarsınız?
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2011, 21:59 Gönderen: Şebokolik- » Kayıtlı
sebocagla
sebocagla
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Mart 23, 2011, 22:09 »

Şüpesiz o günkü Şebnemle şimdiki arasında elbetteki fark var şimdi şebnemi her haliyle daha olgun ve müzikal bakımdan dahada donalımlı oldugunu kimse inkar edemez...wolvox zamanındada genç ve daha toy olmasına rağmen sesiyle herkesi etkilediği tartışılamaz...şebnemin bu müzik yolculuğunda çok inançlı ve emin adımlarla ilerlemesi onu daha başarılı kıldığına inanıyorum...

sözlerime değer verilmezse konuşmanın ne anlamı var
alper
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2011, 22:30 »

şebnem, ilk albümden itibaren hem yaşadıklarını hem de dünya'da olan biten olayları  bizlere samimiyetle şarkı yoluyla sundu,bazen isyankar cümleler kurdu,bazen de sakin olmayı tercih etti."Günaydın Sevgilim"şarkısı ilk ve tek kıpır kıpır şarkısıdır. Ne kadar duyarlı birisi olduğunu şarkı sözlerinden anlaşılabilir.Örneğin uçurtma ve insanlık şarkılarında olduğu gibi.Şarkı sözleri hep daha iyiye gitti.
Sevda Öndül(cimbom)
sema-hardrock
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Mart 24, 2011, 00:21 »

çınar ağacı misali...
Yıllar öyle güzel büyütür ki, içinde biriktirir yaşanmışlıkları,kayıpları,yeni filizleri,büyütüp besler önce bakarsın kalın gövdeli bu ağaca belki çekinirsin ama içindekileri öyle zarifçe  bırakmıştırki yapraklarına onun gölgesinde bir rüyaya dalarsın...
ŞEBNEM FERAH ın çığlığının sesi geliyordu uzaklardan albümü yoktu belki,belki binlere milyonlara seslenmiyordu tek yürek olmuştu arkadaşlarıyla bir hayalin peşinde büyük adımlarla ilerliyordu türkiyenin çok benimsemediği bir müzik tarzıyldı rock müzik,ama bu şebnem ferahtı bu onu cesareti bu onun kişiliği ve bu onun doğrularıydı... ve büyük bir çığlık büyük bir isyanla  kadın albmüyle karşımızdaydı artık hepimizin albümüydü hepimizin anıları,yaşanmışlıkları,hepimizin umuduydu öyle bir albümdüki bize rock müziği öğretti... ve sonrasında gelen diğer albümler ve hikayeler hepbirlikte büyüyorduk ... yıllar içimizde can kırıkları yarattı ve büyük bir haykırış gerekliydi şebnem ferah bu albümde adeta içimizi okumuştu ama hepsi kendi hisleriydi..beklentiye göre şarkı yapmıyordu kendi ne hissederse kendi ne isterse onu yazıyor,ona çığlık atıyor,ona fısıldıyordu bizde o sözlerde kendimizi bulabiliyorduk çünkü biz onun kalemini onun sesini onun yüreğini seviyorduk  bunun en iyi örneği benim adım orman albümü oldu..olgunluğunun ve kendi istediği müziği yaptığının kanıtıydı insanların beklentileri bitmez bitmiyorduda ,bu albüm çok sakin bulundu ilk başta ama zaman öyle güzel demlediki bu albümü ,bu albümü dinleyebilmek bile yürek ister oldu...

ay ışığında saklıdır
gyulituta
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Mart 24, 2011, 23:21 »

Her durum için şarkısı olan kadın, asla kısa cümlelerle derdini ifade edemez, sözleriyle seni öyle bir yakalar ki aydınlanma yaşadığın anlar olur. O da zaten yeter ki açık olsun perdeler der. Kelimeler yetse dediği anlarda bile duygularını öyle yoğun anlatır ki kelimeler nerde yetersiz kaldı diye düşünürsün? Can kırıklarımızı hep beraber onaralım diye avazımız çıktığınca bağırtır, ancak serinkanlılığımızı korumak adına soluklanmak için ormanına davet eder. İşte böyledir.. Usul usul büyür, yanında seni de büyütür. Gülümseme
lol
(: Şebokolik :)
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda, durma!

Site
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2011, 18:02 »

Şebnem Ferah'ı 'Kadın' albümü çıktığından beri takip ediyorum. Kadın albümü çıktığında daha 7 yaşındaydım ve ilkokula yeni başlamıştım. O zamandan itibaren Şebo'yu büyük bir beğeni ve sevgiyle takip ediyorum. Ama o kadar çok isterdim ki onu Volvox döneminde canlı canlı izlemeyi... Ama yaşım tutmuyordu maalesef biraz daha erken doğsaymışım o da olacakmış ama kısmet Gülümseme Taa Volvox döneminde Şebo'nun yıldızı, büyüsü, ışığı o kadar çoktu ve parlaktı ki o zamandan bugünlere geldiğinde bu kadar başarılı olacağı belliydi.
Gelelim Kadın albümüne yani hepimizi vuran albüme... Vazgeçtim Dünyadan'ın ilk tınıları... O kadar güzeldi ki hem sözleri hem de müziği. Hepimiz büyülenmiştik resmen! Kimdi bu Şebnem Ferah? O zamanlar hemen hayatını araştırmaya, hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışmaya başlamıştık Gülümseme O albümün ilk konseri İzmir'de olmuştu ve kimbilir ne kadar güzeldi...
Daha sonra gelen albümleri beni Şebo'ya daha da bağladı. Onsuz nefes alamaz hale gelmiştim resmen. Bir albümünü dinlemeden, resimlerine bakmadan tek bir günüm geçmiyordu. Şebo da bu zamanda çok fazla gelişti. Onu her zaman kaliteli işlerle uğraşırken gördük. Hala da öyle aslında. Elini attığı her işi yeteneğiyle, enerjisiyle, özenisiyle büyülüyor resmen ve gün geçtikçe daha fazla vazgeçilemez bir hal alıyor benim için.
Şebnem Ferah'la büyümek gerçekten bir ayrıcalık ve onun da böyle gelişerek büyüdüğünü görmek çok güzel...
'Teşekkürler büyüyorum seninle...' Gülümseme
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Mart 27, 2011, 22:53 »

Şebokolik Ailesi olarak bu konunun da limitini doldurduk Gülümseme Çok teşekkür ederiz,çok yakında yepyeni sayıyla karşınızdayız.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı