Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sagopa Kajmer ve Kolera Şebnem Ferah'ın Şarkı Sözünü Mü Çaldı?  (Okunma Sayısı 17561 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sleepwalker
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 224
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #60 : Mart 10, 2009, 21:50 »

Sanmıyorum. Ama kesin bir bilgi de yok.
sweetgirl
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 89
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #61 : Mart 11, 2009, 12:10 »

yaa bnce yapmazlar öle bişi hem yapsalar bile bundan bize ne ki tmm şebonun sarkı sözü ama bu bizden çok şeboyu ilgilendirir bnce hem bundan şebonunda haberi olmustur eminim ki sesini çıkarmadığına gre onada srmuş olabilirler diye düşünüyorum...

'' Koşmak istesem de sana hayat beni geri çekiyor.. ''
siL baştan
Sebocu

Teşekkür Sayısı 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

eski bir eski var aklımda..

« Yanıtla #62 : Nisan 03, 2009, 18:32 »

bilgim olmadıgı için bişe diyemicem ama sagoyu severek dinliyorum ve sanmıyorumda calıntı oldugunu 2 cümlecik bişe zaten

uzaklara dalıp gitme..
gözlerinde dolmasın
kimse böyle yalnız kalmasın...
dark_16
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #63 : Nisan 14, 2009, 01:10 »

1. bu sözler Nietzsche ındır ve Nietzsche öldüğü için telif hakkının alınması söz konusu değildir yanii şebnem ferah çalmadı

2. bu sözler Nietzsche a ait olduğu için sagopa nın da kullanmasında bir sorun yok cünkü onunda izin almak gibi bir ihtimali olmaz

3. sagopa zaten bir laf cambazı çalmak yerine söz yazmak onun için zor olmasa gerek

4. sagopanın edebiyata düskün olduğunu biliyorum ve sebnem ferahın da düskün olduğunu biliyoruz bu kadar açıklama yeter sanırım.

Sadece acını seçmekte özgürsündür...
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #64 : Mayıs 02, 2009, 12:17 »

baslık acılalı baya olmus ama konu dikkatimi çekti .. dark_16 ya katılıyorum ayrıca sagopa bir rapçi olarak sadece Şebnem ferah ve hayko cepkin dinlermiş sözlerde Nietzsche ayit oldugu için bir problem oldugunu  düşünmüyorum.
sleeper
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 198
Çevrimdışı Çevrimdışı

But god have destroyed my life

« Yanıtla #65 : Mayıs 04, 2009, 10:54 »

Ne nietzsche ya ne diyorsunuz siz? Böyle bir şeyin doğruluğuna inananlar var. Şaştım kaldım.

Alıntı
3. sagopa zaten bir laf cambazı çalmak yerine söz yazmak onun için zor olmasa gerek

şebnem de en iyi söz yazarı. Neden başkasına ait bir şiiri söylesin. Tabii insanın okuduğunu buraya yazması nekadarda kolay. En yakın zamanda şiirin almanca versiyonunu buraya yazacam bakalım kaç sonuç alacak bu şarkının nietzsche ait olduğunu sananlar
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2009, 11:06 Gönderen: sleeper » Kayıtlı

never again stop my pain
Paranoid
∫chizophren
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 190
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #66 : Mayıs 04, 2009, 18:06 »

sagopa nın böyle bir şeye tenezzül edeceğini sanmıyorum

Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive.

seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda...Durma!

« Yanıtla #67 : Mayıs 18, 2009, 21:48 »

Ne nietzsche ya ne diyorsunuz siz? Böyle bir şeyin doğruluğuna inananlar var. Şaştım kaldım.

Alıntı

şebnem de en iyi söz yazarı. Neden başkasına ait bir şiiri söylesin. Tabii insanın okuduğunu buraya yazması nekadarda kolay. En yakın zamanda şiirin almanca versiyonunu buraya yazacam bakalım kaç sonuç alacak bu şarkının nietzsche ait olduğunu sananlar

ya gercekten bizi bilgilendirirseniz seviniriz bende merak ettim çalıntı olup olmadığını... ya ama ŞEBO sesini çıkarmadığına göre izin alınmıştır diye düşünüyorum...ya da ŞEBO fazla önemsemedi... Kahkaha

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
oxygen
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

:: sür yüzünü yüzüme korkma yalnızlıktan!... ::

« Yanıtla #68 : Eylül 04, 2009, 15:46 »

"eğer çalıntıysa" düpedüz terbiyesizlik olur bu

kaçırma gözlerini benden suçlu suçlu...
yeni
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #69 : Eylül 09, 2009, 13:22 »

sözler nietzsche nin deildri bilmeden konuşmayın.

ek$i'den alıntı:

korkarak yaşıyorsan,

-sözü ve müziği tamamen şebnem ferah'a ait olan bir şarkı.

birilerinin bu sözlerin altına (şaka yollu olsa gerek) friedrich nietzsche imzasını koyup başlattığı bir e-mail zincirinin büyümesi ile birlikte bu maili okuyan insanlarda bu sözleri friedrich nietzsche'nin yazdığına dair yanlış bir kanı oluşmuştur. hatta bu konu, kimi gazete yazarlarının, köşelerinde, "sözlerimi, bana bu sabah e-maille gelen, friedrich nietzsche'nin sevgilisine yazdığı bir mektuptan alıntı yaparak noktalamak istiyorum" gibilerinden şeyler yazmasına neden olmuştur.
(bkz: kulaktan kulağa)

-http://www.antoloji.com/...6/nietzsche_8256_51626.pdf linkteki tarih 2004, diğer antoloji linklerinde bulunan tarihler 2001'den başlamaktadır bu da şebnem ferah'ın perdeler albümü çıktıktan sonraki tarihlere tekabül eder. perdeler albümü 2001 yılında çıkmıştır derlemelerin hangi ay yapıldığı ise meçhuldür, zaten ben bile bir derleme yapıp temmuz 2000 diye yazıp internete bıraksam bile bu derlemenin doğruğu ne kadar kontrol edilebilir? ayrıca şiirin orjinali 'almancası' hiçbir yerde bulunmamaktadır, gökten zembillemi inmiştir bu şiir? birisi nietzsche'den alıntıdır diye uydurmuş arkasından gelenlerde bu söylemlere inanmışlardır. söz ve müziği şebnem ferah'a ait bir şarkıdır korkarak yaşıyorsan.

birçok internet sitesinde de altında nietzsche imzasıyla bulabilirsiniz. İnanmayın
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2009, 13:25 Gönderen: yeni » Kayıtlı
sebokolikbeyza
Melek
Sebocu

Teşekkür Sayısı 54
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üzgünüm... Özledimm..

« Yanıtla #70 : Eylül 09, 2009, 13:42 »

"eğer çalıntıysa" düpedüz terbiyesizlik olur bu

evet ama bence değildir Masum

Take me to the magic of the moment
 On a glory night