Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil 4  (Okunma Sayısı 1797 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Paranoid
∫chizophren
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 190
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,735Site
« : Ocak 16, 2009, 21:15 »

Artık bilmeyen pek fazla kalmadı, ama konudan kısaca bir bahsedelim. Başkanın kızı Ashley kaçırılır. Bizde Leon Kennedy olarak peşine düşeriz. Görevimiz başkanın kızını bulup, sağ olarak geri götürmektir. Ancak kazın ayağı böyle olmaz. İşin içine Las Plagas paraziti, parazite yakalanan insanlar, Ada, karizmatik kötü Albert Wesker filan girer ve ortalık iyice karışır. Hikayeyi açmak istemiyorum. Oynamayan ve bilmeyen oyunlar varsa, kendileri türlü entrikaları ve gelişmeleri öğrensinler. Böylece oyunun heyecanı da kaçmaz.

Resident Evil 4ün PC versiyonu, konsoldan port edilme. Ama beni grafik olarak ağzımı bir karış açtıran GameCubeten değil, PS2den yapılmış. Haliyle port olan oyunun grafiklerine ilk olarak değinmek istiyorum. Biliyoruz ki, günümüz PClerinin grafik yönü PS2, GameCube, Xboxtan daha iyi. Hal böyle olunca insan ister istemez, Resident Evil 42ün grafiklerinin makyajlanmış olmasını ve iyi olmasını bekliyor. Ancak olay burada tam tersi ne yazık ki, oyunun grafikleri kötü. Açıkçası nerede GameCube�teki grafikler, nerede PC grafikleri demeden edemedim. Oyunun atmosferine uyumlu olan iç karartıcı renkler olması gerektiği gibi ve her yere hakimler. Ancak çevrenin dokusu kötü; bunun üstüne modellemelerin çevre dokusuyla halay çekip, bende kötüyüm demesi ayrı bir dava. Çözünürlüğü ne kadar arttırırsak arttıralım, çoğu yer tırtıklı şekilde gözüküyor. Sonuçta direk olarak port yapılmış, üstünde uğraşılmamış bile. İnsan bari GameCube verisyonunu port yapsaymış demeden edemiyoruz

Kayıtlı

Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive.

 
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,116« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2009, 21:25 »

Pc versiyonu çok kötü.Mouse desteği yoktu bendekinde.O sorunu çözmeden hiç sarmıyor.Ama sercan gibi ps2 sahibi iseniz, ps2 de çok keyifli olan bir oyun.
Zombiler eski resident evil serisindeki gibi gerizekalı değiller pek,zombi de değiller zaten,kasaba halkı ama tuhaflaşmış halde tabi.Oyunun mekanları güzel yapılmış.
Gezerken keyif alıyorsunuz.
Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı