Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konser Anılarınız Vodafone Free Zone 03.06.2011 Kocaeli Üniversitesi  (Okunma Sayısı 13446 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MayınTarlası
Ziyaretçi
« : Haziran 03, 2011, 23:16 »

Konsere Katılan arkadaşlardan yorumları ve fotoğrafları bekliyoruz...
seboistt
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2011, 19:45 »

Kimse gitmedi mi ya ?
memoti
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2011, 20:30 »

inanmıyorum Üzgün Ağlayan
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne yapalım be gönlüm olduğu kadar,olmadığı kader..

Site
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2011, 11:56 »

Ben gittim arkadaşlar meraklanmayın yazıcam :)Bilgisayarımda virüs var, her bişeyi engelliyo onu bi halledeyim yazıcam Gülümseme

Hayat Aslında Bir Festival... Biliyorsun, Yaşıyorsun Her An ..
Bırak Hayat İstediği Gibi Aksın , Sen Takma Kafana ...

Dil çıkaran HAYATI ŞEBO'LA Dil çıkaran
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2011, 12:33 »

Öncelikle bu benim ilk konserimdi ama çok şanslı olduğumu düşünüyorum , Şebo tüm maharetini sergiledi (: Son güne kadar gidip gitmeyeceğim kesin değildi ama sonunda gittim (:  Gittiğimde Aylin Aslım sahnedeydi, en çok eşlik edilen parçaları Ben Kalender Meşrebim , Gulyabani ve Aşk Geri Gelir 'di. Sonra teşekkür ederek Aylin sahneden indi. Sunucular sahneye çıktı. Haykonun sırası geldiğini duyurdular ve  "Hayko'dan sonra Türk rock müziğinin Kraliçe'si Şebnem Ferah sahnede olacak" dediler , Kraliçe lafını duyunca biz Şebocular coştuk tabi (: Sonra sahne Hayko için hazırlanmaya başladı ve Haykonun sahneye geliş showu gerçekten görülmeye değerdi. Hayko'da çoğu kişi toplandı alana ama hala tam dolmamıştı konser alanı. Hayko gerçekten şanına yakışır bir performans sergiledi. Sona yaklaşırken "Bizden sonra sahnede kim var? Şebneeeeem " diye bikaç defa bağırdı , yorulmak yok , daha bitmeyecek dedi ve şarkılara devam etti , en son sahneden inerken yine "Bizden sonra sahnede kim var ? Şebneeeem" diye 3 kez bağırdı , "Şebneeemm" kısımlarında bizlerde bağırdık tabi (: Sonra Hayko bizleri büyülenmiş bi vaziyette bırakarak sahneden indi. Şebnem'e sıra gelmişti. Konser alanıda full doluydu.Alanda bi kıpırdanma başladı , heyecan seziliyodu.Şebo için hazırlıklar çok uzun sürdü rahat bi 15 dakka (belki de daha fazla) bekledik. Sonunda beklenen an geldi ve Meto uzaktan göründü. Bikaç saniye içinde tüm ekip sahnedeydi bi tek Kraliçe eksikti. Kalp atışları başladı ama fazla sürmedi ve Şebo 'Çakıl Taşları' ile giriş yaptı. Şarkının sonuna doğru güzel bir jest yaptı ve son nakarattan önce  “ Umut doğurmak için , hayatla seviştim , herkes için umudum var “  dedi ve bu mükemmel andan sonra "Sen hiç hiç ... " diye nakarattan tekrar başladı. Can Kırıkları ile devam etti. Arada Nasılsınız iyi misiniz?  diye hal hatır sordu, bizden önceki değerli sanatçı arkadaşlarımızla iyi eğlendiniz mi dedi , sonra yoruldunuz mu dedi hayııııırr diye bağırınca iyi , bence enerjinizi sıfırlayın dedi (: Sonra az laf , çok müzik daha sonra tekrar konuşucaz diyerek. Delgeçle başbaşa bıraktı bizi, herkesin eller havadaydı , konser boyunca tüm şarkılara eşlik edildi , Şebnem'in farkı apaçık ortadaydı. Daha sonra İstiklal Caddesi,Yalnız, Ben Şarkımı Söylerken ile devam etti konser.
Bu arada ben en öndeydim ama yanımda bi sürü fotoğrafçı vardı , onlar işleriyle meşgul oldukları için pek sesleri çıkmıyodu , fırsat bu fırsat Şebonun dikkatini çekeyim diyerekten Şebo bizim tarafa gelirken barikatın üstüne çıktım , bize doğru söylerken el salladım,göz göze geldik , Şebooooo diye tüm enerjimle bağırdım , gülümsedi bana , o an dünyalara bedeldi.
Daha sonra Gözlerimin Etrafındaki Çizgilerle devam etti , Şebo ve Meto solosu görülmeye değerdi. Daha sonra sıra Mayın Tarlasındaydı, şarkının sonuna doğru bitirmeden Şebo durdu ve kısa bir konuşma yaptı ve sonunda “bu şarkının da bizde tortusu kalan yeri işte burası”
diyerek "Mayın Tarlasında bir adam sevmişim aşk sanıpta , soyunup korkusuzca çırılçıplak kalmışım , Aaaaşkk filmlerinde olur ya işte öyle sevmişim sonunda bedenim sağlam bulunmuş yüreğim " diyerek sustu , tüm müzikler de sustu ve "Paramparçaaaaaaaaa" diyerek şarkıyı biz bitirdik , çok güzel bi andı.

Daha sonra "Biz zaman zaman sanatçı arkadaşlarımızla birlikte çalışmayı seviyoruz. Geçtiğimiz yıl hepimizin sevdiği bir sanatçı ile , bir büyüğümüzle Erkekler Ağlamaz şarkısına düet yaptık , şimdi izniniz olursa onu söyleyelim mi , Nilüfer hanımın söylediği yerleri Ceren Akyıldız söylesin mi dedi ee buna hayır diyecek halimiz yoktu heralde Gülümseme Birlikte gerçekten harika söylediler  ve anladım ki artık Erkekler Ağlamaz bir Nilüfer değil , Şebo şarkısıydı , Şebo kendine acayip sindirmiş şarkıyı.
Sıra Sigara'ya gelmişti , zaten dillere destan bir şarkıydı , performansıda bir o kadar güzeldi , şarkının sonunda biz "Geçmiş oldun , geçmiş oldun , geçmiş oldun" diye yinelerken sahneye Serdar Barçın geldi ve flütüyle hepimizi büyüledi , Şeboda "Geçmiş oldunnn" larla Serdar'a eşlik etti. Flüt showun finali müthişti.  Ve Sigaradan sonra Sil Baştan başladı , normalde arkadaşlarımı arayıp şarkı dinlettim ama bunda telefonu kapayıp cebime koydum ve kendimi Şebonun müthiş sesine bıraktım, bazen gözlerimi kapadım ve huzuru hissettim.
Daha sonra Yağmurlar başladı , Yağmurlar zaten bizim şarkımızdı  ve mikrofonu bize bıraktığı kısımlar harikaydı , biraz yüksekte olduğum için tüm alanı görebiliyordum, herkes o kadar güzel eşlik ediyordu ki , Şebo duygulanmıştır o an. Daha sonra sert parçalardan Fırtına ile devam etti. Fırtınadan sonra Eski parçası vardı , sahne ışıkları Şebonun üzerinden kalktı , tüm dikkatler slayt gösterisine verildi. Bu da Şebonun ne kadar yüce bir karakterde olduğunu gösterir , şarkı boyunca yüzü slayta dönük , bir köşede şarkısını söyledi,dikkatleri kendi üstüne çekmedi.  

Ve sıra Özgürce Yaşa'ya gelmişti. Tüm grup ve sanatçılarla gerçekten harika bir düetti. Bi daha bi daha tezahüratları oldu tabii ki , sonra Şebnem burda kararları ben vermem , Aylin verir diyerek topu Aylin'e attı. 2. Özgürce Yaşa'ya başlamadan  Aylin kısa bi konuşma yaptı, öncelikle bizim bu turnede bir araya gelmemizi sağlayan Rock müziğin en değerli mücevheri Şebnem Ferah'a teşekkürler , bu harika beste için dedi. Şebnem'de "Ben teşekkür ederim , canım arkadaşım benim " diyerek Aylin'e sarıldı, öptü. Sonra sırayla Badem , TNK ile de sarıldılar, herkes birbirine teşekkür etti. Kimse Haykoyla ilgilenmeyince o da boynunu büküp "Ben-de-te-şek-kür-ede-rim" dedi robot gibi.Gülüştüler , biz de bayağı güldük. Sonra Aylin , Haykonun yanına gitti , o da diğer mücevherimiz dedi. Şebnem araya girip "Hayko sen bana teşekkür edecek misin , yoksa ben mi sana edeyim" dedi , Hayko yine robot gibi "Efendim" deyince Şebo yineledi,Haykodan yine bi teşekkür alamayınca "Hayko bak şimdi ciddiyim sancaklar , hadi" dedi , Hayko da robot gibi "Sa-na-te-şek-kür-e-de-rim" dedi , Şebo da "ben-de-sa-na" dedi bu robot muhabbeti gerçekten komikti , Hayko bikaç bişey daha söyledi , komik adam ya (:  Şarkıdan sonra  Şebnem onları uğurlarken , ben gitmiyim ya biraz daha kalayım dedi , o zaman sahneyi Şebnem Ferah'a bırakıyoruz dediler , Hayko giderken yine yapacağını yaptı, sahnenin arkasından "Siz-le-re-de-te-şek-kür-ler" dedi Gülümseme  Çok güzel bi geceydi , çok eğlendik , herkes mutluydu Şebonun gözlerinden belliydi. Ve biraz burukta olsak son şarkı "Bu Aşk Fazla Sana" ya giriş yapıldı, alanda acayip bi hava oluştu, mükemmellik bu demektir heralde. Şarkının sonunda bunun turnenin son konseri olduğunu söyledi. Tüm sanatçılara , bu konseri mümkün kılan herkese ve en çokta oraya kadar gidip o saate kadar beklediğimiz için bizlere teşekkür etti. Teşekkürleri ve konuşması bittikten sonra  "Biraz anlamı ters düşecek ama napayım şarkı böyle" diyerek o bilindik , muhteşem "Bu Aaaşkkkk Faaaaaaazlaaaaa  Sa-naaaaaaaaaa" finalini yapacaktı ama o "Sa" deyip sustu , bizim biraz bekleyip Naaaaaaa dememiz gerekirken bi grup sabırsız erken bağırdı ama iyi de olmadı değil Şebo çok güldü Gülümseme Sonra iki kez daha bize biraz bekleyin sonra bitirin dedi ama yine bozuk oldu , ama Şebonun sahnedeki "hayır hayır burda değil" diye söyleyip , gülüşünü görseydiniz  Şebonun o sempatik tavırları için, şarkıyı defalarca yanlış bitirirdiniz. Çok sempatik,tatlı ve komikti (: En sonunda "bu geceyi ben değil siz bitireceksiniz.bakın ben "Sa" deyip susucam siz 3e kadar sayıp bitiriceksiniz. Ellerime bakın ben 3 e kadar sayıcam , bu gecenin olayı bu  tamam mı ,  anlaştık " dedi , "Sa" deyip elleriyle ağzını kapatıp bize susun işareti yaptı , 3 e kadar parmaklarıyla saydı ve sonunda bitirdik , keşke bitirmeseydik  Göz kırpan Ve bu finalden sonra "Teşekkkürleeeerrrrrrr" diyerek İzmit'i salladı. Tüm ekip sahneye geldi, selam verdiler , muhteşem bir alkış koptu. Babam her iki dakkada bir aradığından ben çıkmak zorunda kaldım ama daha sonra pek bişey olduğunu sanmıyorum.
Çok uzunca ve ayrıntınlı anlatmaya çalıştım , ama buna rağmen anlatılmaz yaşanır anlar vardı , umarım videolar kısa zamanda açığa çıkar. Ben video çekmedim, konserin tadını çıkardım valla  Sırıtan Ama çeken arkadaşlarımdan toplayıp, Şebokolikle paylaşıcam Gülümseme

Konser anında Şebokolik face sayfasından paylaştık ama toplu olarak yazmak gerekirse tüm playlist :

Çakıl Taşları
Can Kırıkları
Delgeç
İstiklal Caddesi Kadar
Yalnız
Ben Şarkımı Söylerken
Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler
Mayın Tarlası
Erkekler Ağlamaz
Sigara
Sil Baştan
Yağmurlar
Fırtına
Eski
Özgürce Yaşa (2 kez)
Bu Aşk Fazla Sana

« Son Düzenleme: Haziran 05, 2011, 12:38 Gönderen: meryemtuncak » Kayıtlı

Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2011, 13:18 »

Çok güzel ve hareketli bir konser olmuş, zaman ayırıp bu kadar ayrıntılı bir şekilde anlattığın için te-şek-kür-ler meryemtuncak Gülümseme Bu üçlü çok sempatik çok tatlı ya (: Sırıtan

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
memoti
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2011, 13:19 »

yazı için çok teşekkürler Sırıtan
seboistt
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2011, 13:57 »

Ellerine sağlık. Gitmiş kadar oldum Gülümseme Aylin Aslım "Rock müziğin en değerli mücevheri"ni programına davet etse ne iyi olur  Sırıtan
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2011, 15:00 »

Çok güzel ve hareketli bir konser olmuş, zaman ayırıp bu kadar ayrıntılı bir şekilde anlattığın için te-şek-kür-ler meryemtuncak Gülümseme Bu üçlü çok sempatik çok tatlı ya (: Sırıtan
yazı için çok teşekkürler Sırıtan
Ellerine sağlık. Gitmiş kadar oldum Gülümseme Aylin Aslım "Rock müziğin en değerli mücevheri"ni progr..... davet etse ne iyi olur  Sırıtan

Ne demek Gülümseme Bu uzun yazıyı okuduğunuz için ben te-şek-kür-e-de-rim   Göz kırpan
Ve Aylin bence de davet etmeli harika olur Gülümseme

lol
(: Şebokolik :)
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda, durma!

Site
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2011, 15:02 »

Çok güzel anlatmışsın gerçekten Gülümseme
Çok teşekkürler Gülümseme
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2011, 19:50 »

Can Kırıkları ile devam etti. Arada Nasılsınız iyi misiniz?  diye hal hatır sordu, bizden önceki değerli sanatçı arkadaşlarımızla iyi eğlendiniz mi dedi , sonra yoruldunuz mu dedi hayııııırr diye bağırınca iyi , bence enerjinizi sıfırlayın dedi (: Sonra az laf , çok müzik daha sonra tekrar konuşucaz diyerek. Delgeçle başbaşa bıraktı bizi.

Arkadaşlar kusura bakmayın heyecandan olsa gerek :/ Şebnem bu konuşmayı Can Kırıklarından sonra değil Delgeç'ten sonra yapmıştı. Yanlış yazmışım Üzgün

eskii
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2011, 00:43 »

Siteden tek giden arkadaşımız sensin sanırım yazdıkların için çok teşekkür ederiz gerçekten güzel bir konser olmuş videolarıda en kısa zamanda bekliyoruz. Göz kırpan
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #12 : Haziran 07, 2011, 20:38 »

Siteden tek giden arkadaşımız sensin sanırım yazdıkların için çok teşekkür ederiz gerçekten güzel bir konser olmuş videolarıda en kısa zamanda bekliyoruz. Göz kırpan

Ben video çekmedim ama arkadaşlarımdan araştırıyorum, buldukça da Şebokolik ile paylaşıyorum. Şebokolik TV facebook sayfasına konserden  - Çakıl Taşları ve Mayın Tarlası - videoları eklendi.

Çakıl Taşları
http://www.facebook.com/video/video.php?v=150602781678517

Mayın Tarlası
http://www.facebook.com/video/video.php?v=151043824967746

http://www.facebook.com/officialsebokoliktv

Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : Haziran 09, 2011, 21:57 »

Konserde yanımda fotoğraf çeken kişiyle tanıştım tesadüfen Gülümseme Elimize ulaşan ilk fotoğraflar , iyi seyirler ...

Veee Metin Türkcan Gülümseme Kendine de gitarına da aşığım Gülümseme

memoti
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2011, 00:06 »

fotoğraflar harika özellikle ilk foto süperrrr asalet akıyor akıyorrr Sırıtan
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı