Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konser Anılarınız İzmir Ege Üniversitesi 24.05.2011  (Okunma Sayısı 3469 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MayınTarlası
Ziyaretçi
« : Mayıs 26, 2011, 12:04 »

Konser sonrası konsere katılan arkadaşlar  bu başlıktan bizlerle paylaşmak istediklerini yazabilirler...
Kayıtlı
MayınTarlası
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2011, 17:20 »

Vodafone Free Zone Konserleri’nin başlangıç ayağı İzmir’de şahane bir şovla başladı ve Şebnem Ferah,Aylin Aslım,Hayko Cepkin,Badem ve Tnk’nin yer aldığı festival İzmir’i ayağa kaldırdı!

Sırayla başlayalım.

Sabah 7:50 itibari ile ben ve arkadaşlarım konser alanındaydık. Oraya gittiğimiz de sahne henüz tamamlanmamıştı. Ekipmanlar araçlardan indiriliyor ve sahneye taşınıp yerlerine yerleştiriliyordu.Bizde biraz hazırlıkları izleyip sahne kenarında bir alanda oturup beklemeye başladık.

Yaklaşık olarak 1 saat sonra Hayko Cepkin ve ekibi alana geldi. Kendisi ile görüştükten sonra birkaç fotoğraf çektik ve onları sahneye doğru uğurladık. Sahnede bir süre incelemelerini ve işlerini tamamladıktan sonra soundcheck’e gelmek üzere alandan ayrıldılar. Yine biraz bekleme, etkinlik alanında gezinme ve yapılan işleri inceleme gibi şeylerle meşgul iken Şebnem Ferah’ın ekibi soundcheck için geldi. Ekip’ten Aykan İlkan, Buket Doran, Metin Türkcan, Ceren Akyıldız, Ozan Tügen ve Serdar Barçın ile görüştük ve kendileri ile resim çekme imkanı yakaladık.

10:30 gibi soundcheck başladı. Parçalardan kısa kısa bölümler eşliğinde biraz da olsa kendimize geldik diyebilirim. Soundcheck bittikten sonra ekip tekrar otele gitti. Arka arkaya diğer ekipler geldi ve soundchecklerini yapıp gittiler.
 
Soundcheck sırasında Hayko’nun mini bir konser verdiğini söylemeden geçemem. Etkinlik alanında bir çok yarışma ve eğlenceli oyunlar vardı. Ücretsiz internetten de yararlanmadık diyemem. Fotoğraflar çekilip müziklere eşlik ettik. Bu sırada alanda VIP bölümü olacağı yönünde bilgiler almıştık. Bunun doğruluğunu anladık. Konserin yapılacağı, seyircilerin olacağı alan barikatlar ile bölündü. Sahne önü VIP bölümü olacaktı. Vodafone’da gerekli işlemleri yaptırıp davetiye alan kişiler bu bölümde izleyecekti. Ve bu şanslıların arasında bizler de vardık.Kontrol bölümünden geçip sahne önünde hatta en önde barikatların hemen arkasında yerimizi aldık ve beklemeye başladık.

17:30 gibi konserler başladı. Sahnede ilk olarak Badem grubu vardı. Daha önce de birkaç defa dinlediğim ekip sayesinde gayet güzel vakit geçirdik. Eşlik ettiğim parçaları arasında Kalpsiz, Sen Ağlama, Geceyedir Küsmelerim ve tabiî ki Sensiz Kalacak Bu Şehir…

18:05 gibi Sahne de TNK vardı. Performanslarının yanısıra özellikle “Sanane” coverleri çok iyiydi.

19:00’da Sahne Aylin Aslım’da idi. Ahh , Aşk Geri Gelir, Ben Kalender Meşrebim ve Gülyabani ile büyük alkış aldı.

Saatler 20:15’i gösterdiğinde sahnede Hayko Cepkin vardı. İlk defa canlı performansını izlediğim Hayko belki de şarkılarını bilmediğim için bana pek hitap etmedi . Tek eşlik ettiğim parçası Bertaraf Et idi. Sahne performansı ve görsel showları gayet güzeldi.
 
Saatler 22:54’ü gösterdiğinde kalp atışları duyuldu ve önce ekip ardından Şebnem Ferah sahnede yerini aldı. Konser Çocukken Sahip Olduğum Kırmızı Rugan Ayakkabılar ile başladı. Muhteşem bir giriş performansı vardı. Hemen ardından Yalnız ile devam etti konser.
 
Hatırlayabildiğim kadarı ile Şebnem Ferah’ın seslendirdiği parçalar şöyle idi,Çocukken Sahip Olduğum Kırmızı Rugan Ayakkabılar,Yalnız,Benim Adım Orman,İstiklal Caddesi Kadar,Çakıl TaşlarışCan Kırıkları,Delgeç,Ben Şarkımı Söylerken,Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler,Mayın Tarlası,Erkekler Ağlamaz,Sil Baştan,Yeniden Doğup Gelsem,Fırtına,Eski

Sigara … Sigara’nın sonunda seyircilerin parçayı bitirmeyişi, Serdar Barçın’ın mikrofona gelmesi flüt ile eşlik etmesi ve arada “İzmirin Dağlarında Çiçekler Açar” parçasından melodiler duymamız gayet güzel anlamlı ve hoştu.

Yağmurlar..
“Gidiyorum gözüm yaşlı
 Hatıran har yüreğime
 Sen sev yağmurları
 Yağmurlar yağsın üzerime”

nakaratlarında yine Şebnem Ferah’a tüm kampüs eşlik etti. Şebnem Ferah “Size bir sürprizimiz var dedi ” ve tüm ekip sahneye geldi. Tnk, Badem ,Hayko Cepkin ve Aylin Aslım… Hep beraber arka arkaya 2 defa “Özgürce Yaşa” adlı parçayı seslendirdiler. Ardından Şebnem Ferah hariç diğerleri sahneden indi. Ardından Şebnem Ferah “Bu Aşk Fazla Sana” adlı parçasını seslendirdi.
 
Konser sonrası Şebnem mikrofona geldiğinde, “Her birimizi bu kadar sıcak ağırladığınız için çok çok teşekkür ederiz çok sağolun, güzel dileklerimiz var aslında her birimizin güzel dilekleri var, 13 haziran’ın güzel bir sabah olmasını diliyoruz hep beraber. Kendinize çok iyi bakın bizleri ağırladığınız için çok çok teşekkür ederim. “ dedi , parçasını bitirdi ve seyirciyi ekip olarak selamladıktan sonra sahneden indiler.


Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı