Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konser Anılarınız 25 Eylül 2010 Akustik Konseri  (Okunma Sayısı 32742 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
şebo*sewa
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

Gözlerim arkadaŞ uzaklara...Şeßo!!!<3

« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2010, 14:20 »

Tek kelimeyle süperdiii Gülümseme fırtınanın akustik haline bayıldım .eski bi çok şarkıyı da yeniden dinlemek çok güzel  oldu .deli kızım uyan,a.k.c.k, vazgeçtim dünyadan gibi Gülümseme dünden en dikkat çeken şeylerse,konserin sonunda iki kızın sahneye atlaması , Şebo'nun Ceren'in bi bebek beklediğini söyledikten sonra ''e darısı başıma '' deyip sevimlilik abidesi olmasıydı Gülümseme sessizlikte arkadaşım ve ben metiiinn diye bağırdık ve Şebo Metin'e onlara selam ver dedi Kahkaha BU aşk fazla sanadan önce konfetiler başımızdan aşağı yağdı . Sol yanımda olan Ece Uzun -ilginç bir el işareti yaparak- :s  ayağa kalktı ... biz Şebnem diye çığlık atarken sağımda bulunan Bihter Dinçel noluyo burda gibisinden bir bakış attı Kahkaha   Binnur Kaya her zamanki mahçubiyetiyle konseri en ön sırada izledi... iki üç koltuk yanında da Athena'dan Hakan Özoğuz oturuyordu . -konser öncesi Özge Fışkın ve Hakan Özoğuz'la tanıştık . çok sıcak davrandılar:)  -
konser bitince Şebo ön sıradaki arkadaşlarını öptü .
konser bitti mekan boşaldı ve inatçı Şebocular Kahkaha kulise girmek için epey çabaladı :p .can şengün ve ozan abi gelip bizi selamladı. Didem  abla yanımıza geldi ve imzalı resimleri verdi bize . mekanın ışıklarının kapanmasıyla herkes dağıldı...

Bu a(Ş)k az bile sana...♥♥♥♥♥♥♥
senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : Eylül 26, 2010, 14:29 »

Tek kelimeyle muhteşemdi. Hatta konser sırasında biri kendini tutamayıp "Şebo muhteşemsin." diye bağırdı. Şebo da "O sizin içinizin muhteşemliği,her kim söylediyse." diye gayet mütevazi bir şekilde karşılık verdi her zamanki gibi Karizmatik.

Yeni şarkıların akustikleri güzel olmuştu.Beğeniyle dinledik.Fırtına gibi zaten aşina olduklarımızı da öyle tabii.

Yalnız'a klipteki gibi başlaması dikkatimi çekti(başını geriye atarak) Gülümseme.Hangi şarkıydı hatırlamıyorum bize söylettiği bir sırada gözleri doldu,ekrandan net gözükebiliyordu,çevredekiler "Canım yeaaa" falan diyince farkettim ben de Masum.

Bir ara Şebokolikleri gördüm. Pankart kaldırdılar 1 kere.Şebo görüp gülümseyince indirdiler ve bir daha kaldırmadılar pankartı öndeki taşkın grubun aksine. Onlar Şebnem'in görüp gülümsemesine rağmen bir türlü indirmediler pankartlarını. Şebnem en sonunda eliyle "tamam" işareti yaptı,ancak o zaman indirebildiler( İyiki de indirdiler. Metin'i göremiyordum Sırıtan .).

Aynı grup konser sırasında arkadakileri hiç düşünmeden sürekli ayağa kalktı ve neredeyse bazı şarkıları o şekilde söyledi.Bir tanesinin tuhaf bir gözlüğü vardı gitarlı Sırıtan. Şebnem sahnenin ön tarafına doğru geldiğinde oraya doğru saldırdılar. Şebnem o gözlüğü aldı ve taktı. Sonra 2. gitariste sordu oldu mu diye. Cık olmadı gibi bir hareket yaptı çıkardı sonra. Kahkaha Hatta konserin sonunda (imrenerek izlediğim kulis giriş çıkışları sırasında) ekipten biri gözlüğün sahibini arıyordu ama gitmişti sanırım. Sırıtan

Yine Şebnem'in sahnenin ön tarafına doğru geldiği bir sırada bir şey dikkatimi çekti. En ön ve ortada,protokolde beyaz saçlı bir bey vardı.Yanında da sarışın bir kadın... Onlara özel ilgi vardı.Kıskandım,evet Sırıtan.Şaka bir yana kim olduklarını merak ettim. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Gülümseme

Ara verilmedi.Aralıksız çaldılar. Biz de şikayetçi değildik açıkçası bu durumdan. Kahkaha

Hangi şarkı olduğunu yine hatırlamıyorum;Şebnem şarkıyı bize söyletirken net duyabilmek için kulaklığını çıkardı.Avazım çıktığı kadar bağırdım o an.  Sırıtan

Sil Baştan'da bana baktı ben de şarkıyı söylemeye devam ederken aynı anda tüm yanak kaslarımla gülümsedim(nasıl yaptım bilmiyorum Sırıtan ) O da gülümsedi hatta resmen güldü. Kahkaha

Çakıl Taşları başladığında ben dahil herkes öyle bir tepki verdi ki Şebo heyecanlanmış gözüküyordu.

Net hatırlamamakla birlikte bir ara "Televizyonda izliyorum;herkes en sıkıştığı-en kritik anda "burası demokratik bir ülke" diyor.Biz de müzik yapmak/dinlemek isteyen gençler olarak "burası demokratik bir ülke" diyoruz." dedi.Sonra "Bizim daha çalacağımız çok şarkı var. Var mı öyle bir zaman kısıtlamamız?" diye sordu arka tarafa.Biri "SABAHA KADAR!" diye bağırdı. Şebnem de "Sabaha kadar?" dedi ve arka tarafa dönüp "Ben söylemiyorum,dinleyici söylüyor" dedi.Bu sırada alkışlar çığlıklar... Arkadan biri de "YOK." dedi sanırım. Şebo güldü."Yok mu?E bu saatten sonra kim var diyebilir zaten." dedi. Masum 2 şarkıdan sonra Şebo lafa " Az önce şakasını yaptık..." diye başlayınca herkes "Aaaaa" diye bağırmaya başladı ben dahil. Sırıtan Meğer boşuna bağırmışız. "Yok yok,gitmekle ilgili değil" dedi hemen.  Kahkaha Demokratik olmakla ilgiliymiş. "Demokratik olmak her istediğini yapmak değildir." dedi Göz kırpan .

Bir ara şarkı söylerken Buket'e döndü Buket de ayağını yere vurarak ona eşlik etti.  Sırıtan Zaten bir ara Buket'in sandalyesi yerinden çıkacak sandım   Kahkaha , her zamanki gibi çok şekerdi o da .

Metinin mimikleri...  Öpücük

Sigara'da biz "geçmiş oldun" diye bağırırken ve dolayısıyla "geçmiş oldun" beklerken Serdar Barçın atladı sahnenin önüne. İyiki de atlamış muhteşem bir şov sergiledi flütüyle.Sanıyorum hepimizi hayran bıraktı. En azında ben hayran kaldım
 Sırıtan .Bu sırada şebnem de arkada Aykan'a yardımcı oldu  Dil çıkaran  Sırıtan . Serdar Barçın'da arkasına dönüp onlara baktı sürekli Masum . Şebnem sırası geldiğinde bagetleri elinden bırakıp koşarak sahnenin önüne geldi  Kahkaha ve o muhteşem "Geçmiş oldun" çığlıklarını attı. Öyleki arkamdaki Sil Baştan'dan başka hiçbir şarkıyla ilgilenmiyormuş gibi davranan tipler bile etkilenmiş gözüküyordu...

Son şarkıda biri sahneye öyle bir atladıki şebnem"aman"falan diyerek birkaç adım geriledi fakat kendini kurtaramadı  Kahkaha kız öyle bir sarıldı ki biraz tökezledi.Sonra kollarına dokunarak "tamam,sakin-sakin,yavaş" gibi şeyler söyledi kıza.  Kahkaha Nihayetinde güvenlik olaya el koydu Sırıtan.

Selamlamak için tüm ekibin sahnenin önüne geldiği sırada "Siz şu an sahnede kaç kişi görüyorsunuz?Bazen her şey gördüğünüz kadar olmayabilir.Biz bugün göründüğümüzden bir kişi fazlayız" gibi bir konuşma yaptı Şebo. Herkes "Hamilesin" diye bağırdı   Kahkaha .Hatta biri "Ben aslında yoğum" esprisi bile yaptı. Ama Şebnem sözlerine devam etti. "Ondan izin aldığım için söyleyebiliyorum,meleksi sesiyle bugün bizimle olan Ceren Tügen hamile"dedi(Tabii bu Şebo'nun cümlesinin evrim geçirmişi.). Bu sırada Ceren Ozan'ın koluna girmişti. Ozan da onun karnını okşadı,abi kardeş çok şekerdiler. Masum

Sonra sahneden indiler. "Birdaha" sesleriyle geri dönüp "Vazgeçtim Dünyadan" ve her zamanki gibi "Bu Aşk Fazla Sana"yla bitirdiler. 2 şarkıda da herkes ayaktaydı diyebilirim.  Sırıtan

Şebnem hepimizi çok sevdiklerini bize müzik yapmayı daha da çok sevdiklerini defalarca belirtti ve ne yazıkki sahneden indiler. Her ne kadar konserin bitmesine üzülmüş olsam da açıkçası ben tatmin olmuştum. Müthişti.
gyulituta
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : Eylül 26, 2010, 15:06 »

Tek kelimeyle muhteşemdi. Hatta konser sırasında biri kendini tutamayıp "Şebo muhteşemsin." diye bağırdı. Şebo da "O sizin içinizin muhteşemliği,her kim söylediyse." diye gayet mütevazi bir şekilde karşılık verdi her zamanki gibi Karizmatik.

Yeni şarkıların akustikleri güzel olmuştu.Beğeniyle dinledik.Fırtına gibi zaten aşina olduklarımızı da öyle tabii.

Yalnız'a klipteki gibi başlaması dikkatimi çekti(başını geriye atarak) Gülümseme.Hangi şarkıydı hatırlamıyorum bize söylettiği bir sırada gözleri doldu,ekrandan net gözükebiliyordu,çevredekiler "Canım yeaaa" falan diyince farkettim ben de Masum.

Bir ara Şebokolikleri gördüm. Pankart kaldırdılar 1 kere.Şebo görüp gülümseyince indirdiler ve bir daha kaldırmadılar pankartı öndeki taşkın grubun aksine. Onlar Şebnem'in görüp gülümsemesine rağmen bir türlü indirmediler pankartlarını. Şebnem en sonunda eliyle "tamam" işareti yaptı,ancak o zaman indirebildiler( İyiki de indirdiler. Metin'i göremiyordum Sırıtan .).

Aynı grup konser sırasında arkadakileri hiç düşünmeden sürekli ayağa kalktı ve neredeyse bazı şarkıları o şekilde söyledi.Bir tanesinin tuhaf bir gözlüğü vardı gitarlı Sırıtan. Şebnem sahnenin ön tarafına doğru geldiğinde oraya doğru saldırdılar. Şebnem o gözlüğü aldı ve taktı. Sonra 2. gitariste sordu oldu mu diye. Cık olmadı gibi bir hareket yaptı çıkardı sonra. Kahkaha Hatta konserin sonunda (imrenerek izlediğim kulis giriş çıkışları sırasında) ekipten biri gözlüğün sahibini arıyordu ama gitmişti sanırım. Sırıtan

Yine Şebnem'in sahnenin ön tarafına doğru geldiği bir sırada bir şey dikkatimi çekti. En ön ve ortada,protokolde beyaz saçlı bir bey vardı.Yanında da sarışın bir kadın... Onlara özel ilgi vardı.Kıskandım,evet Sırıtan.Şaka bir yana kim olduklarını merak ettim. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Gülümseme

Ara verilmedi.Aralıksız çaldılar. Biz de şikayetçi değildik açıkçası bu durumdan. Kahkaha

Hangi şarkı olduğunu yine hatırlamıyorum;Şebnem şarkıyı bize söyletirken net duyabilmek için kulaklığını çıkardı.Avazım çıktığı kadar bağırdım o an.  Sırıtan

Sil Baştan'da bana baktı ben de şarkıyı söylemeye devam ederken aynı anda tüm yanak kaslarımla gülümsedim(nasıl yaptım bilmiyorum Sırıtan ) O da gülümsedi hatta resmen güldü. Kahkaha

Çakıl Taşları başladığında ben dahil herkes öyle bir tepki verdi ki Şebo heyecanlanmış gözüküyordu.

Net hatırlamamakla birlikte bir ara "Televizyonda izliyorum;herkes en sıkıştığı-en kritik anda "burası demokratik bir ülke" diyor.Biz de müzik yapmak/dinlemek isteyen gençler olarak "burası demokratik bir ülke" diyoruz." dedi.Sonra "Bizim daha çalacağımız çok şarkı var. Var mı öyle bir zaman kısıtlamamız?" diye sordu arka tarafa.Biri "SABAHA KADAR!" diye bağırdı. Şebnem de "Sabaha kadar?" dedi ve arka tarafa dönüp "Ben söylemiyorum,dinleyici söylüyor" dedi.Bu sırada alkışlar çığlıklar... Arkadan biri de "YOK." dedi sanırım. Şebo güldü."Yok mu?E bu saatten sonra kim var diyebilir zaten." dedi. Masum 2 şarkıdan sonra Şebo lafa " Az önce şakasını yaptık..." diye başlayınca herkes "Aaaaa" diye bağırmaya başladı ben dahil. Sırıtan Meğer boşuna bağırmışız. "Yok yok,gitmekle ilgili değil" dedi hemen.  Kahkaha Demokratik olmakla ilgiliymiş. "Demokratik olmak her istediğini yapmak değildir." dedi Göz kırpan .

Bir ara şarkı söylerken Buket'e döndü Buket de ayağını yere vurarak ona eşlik etti.  Sırıtan Zaten bir ara Buket'in sandalyesi yerinden çıkacak sandım   Kahkaha , her zamanki gibi çok şekerdi o da .

Metinin mimikleri...  Öpücük

Sigara'da biz "geçmiş oldun" diye bağırırken ve dolayısıyla "geçmiş oldun" beklerken Serdar Barçın atladı sahnenin önüne. İyiki de atlamış muhteşem bir şov sergiledi flütüyle.Sanıyorum hepimizi hayran bıraktı. En azında ben hayran kaldım
 Sırıtan .Bu sırada şebnem de arkada Aykan'a yardımcı oldu  Dil çıkaran  Sırıtan . Serdar Barçın'da arkasına dönüp onlara baktı sürekli Masum . Şebnem sırası geldiğinde bagetleri elinden bırakıp koşarak sahnenin önüne geldi  Kahkaha ve o muhteşem "Geçmiş oldun" çığlıklarını attı. Öyleki arkamdaki Sil Baştan'dan başka hiçbir şarkıyla ilgilenmiyormuş gibi davranan tipler bile etkilenmiş gözüküyordu...

Son şarkıda biri sahneye öyle bir atladıki şebnem"aman"falan diyerek birkaç adım geriledi fakat kendini kurtaramadı  Kahkaha kız öyle bir sarıldı ki biraz tökezledi.Sonra kollarına dokunarak "tamam,sakin-sakin,yavaş" gibi şeyler söyledi kıza.  Kahkaha Nihayetinde güvenlik olaya el koydu Sırıtan.

Selamlamak için tüm ekibin sahnenin önüne geldiği sırada "Siz şu an sahnede kaç kişi görüyorsunuz?Bazen her şey gördüğünüz kadar olmayabilir.Biz bugün göründüğümüzden bir kişi fazlayız" gibi bir konuşma yaptı Şebo. Herkes "Hamilesin" diye bağırdı   Kahkaha .Hatta biri "Ben aslında yoğum" esprisi bile yaptı. Ama Şebnem sözlerine devam etti. "Ondan izin aldığım için söyleyebiliyorum,meleksi sesiyle bugün bizimle olan Ceren Tügen hamile"dedi(Tabii bu Şebo'nun cümlesinin evrim geçirmişi.). Bu sırada Ceren Ozan'ın koluna girmişti. Ozan da onun karnını okşadı,abi kardeş çok şekerdiler. Masum

Sonra sahneden indiler. "Birdaha" sesleriyle geri dönüp "Vazgeçtim Dünyadan" ve her zamanki gibi "Bu Aşk Fazla Sana"yla bitirdiler. 2 şarkıda da herkes ayaktaydı diyebilirim.  Sırıtan

Şebnem hepimizi çok sevdiklerini bize müzik yapmayı daha da çok sevdiklerini defalarca belirtti ve ne yazıkki sahneden indiler. Her ne kadar konserin bitmesine üzülmüş olsam da açıkçası ben tatmin olmuştum. Müthişti.

En ön ortada oturanlardan sarışın Şebnem Sunar Küçük ve yanındaki bey de eşi.
lol
(: Şebokolik :)
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda, durma!

Site
« Yanıtla #18 : Eylül 26, 2010, 15:12 »

Şimdiii nereden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum ama her şey o kadar güzeldi ki sanki bir masalı yaşıyorduk..
Öğlene doğru İstanbul'a gittik. Günümüzü daha da güzelleştirelim diye Boğaz turu yaptık Kahkaha Sonra akşam 6da Kadıköy'de durakta Taksim otobüsünü bekliyorduk, bu bekleme kısmı uzun sürdü çok kalabalıktı tüm duraklar filan sonra gelen otobüse attık hemen kendimizi ama bu sefer de yoğun bir trafikle karşılaştık. Ben çok stres oldum dedim kesin yetişemeyeceğiz diye ama öyle olmadı Kahkaha Taksim'den yürüyerek Harbiye'ye ulaştık Sırıtan ama İzmir'deki Fuar Açıkhava Tiyatrosunun gözünü seveyim ya oraya ulaşmak ne kadar kolay Kahkaha Çeşitli yokuşlardan çıktıktan sonra Harbiye Açıkhava Tiyatrosuna ulaşmayı başardık Kahkaha Biz tam oraya vardığımızda yeni bir kapı açmışlardı hiç sıra beklemeden direkt içeri girdik. Yerimizi de aldıktan sonra beklemeye başladık. Sahne kırmızı bir perdeyle örtülüydü.

Bizim olduğumuz taraftan sahnenin arkası görünüyordu sahneye çıkanları filan çözmeye çalıştık kim diye Kahkaha Saat 9da mekan henüz dolmadığı için konser daha başlamayacak diye anons yaptılar. Sonra iyi ki konserin başlamasına yarım saat kala orada olmuşuz diye sevindik Kahkaha
Saat yaklaşık 21.30'da perde açılmaya başladı ve böylece heyecanlı dakikalar da yaşanmaya başlandı Gülümseme İlk şarkı 'Fırtına'ydı. Şebo'nun heyecanlı olduğu çok belliydi Gülümseme Sadece o değil, orada bulunan herkes çok heyecanlıydı gerçi.. Ardından 'Yalnız' başladı. Metin giriş kısmını çalarken Ozan'ın yanına gitti ve ikisi beraber çaldılar. Şebo hoşgeldiniz konuşmasında çok heyecanlı olduğunu daha sonra uzun uzun konuşacağımızı söyledi. Sonra 'Benim Adım Orman' geldi. 'İnsanlık' bitiminde 'Ateşe Yakın'ı çalmaya başladılar ve ben o şarkıyı gözlerimi kırpmadan izledim. Çok güzel söyledi Şebo içli içli.. Son albüme biraz ara verip Can Kırıkları albümüne gittik ve 'Çakıl Taşları' başladı. Ardından 'Can Kırıkları' geldi yine her zamanki gösteriyle birlikte.

'Delgeç'te öyle İstanbuuuul şeklinde bağıracak diye bekledim haliyle alıştık öyle olmasına ama bağırmadı Kahkaha 'Ben Şarkımı Söylerken' çalınmadan önce Şebo biraz nasıl desem göbek attı sanki kıvırdı Kahkaha Ardından çalınan 'Babam Oğlum'da yine hep beraber bir sağa bir sola savrulduk Şebo'yla birlikte Gülümseme Sonra 'Mayın Tarlası' başladı, Şebo yine son kısmında yaptı yapacağını paramparçaaaaaaaaaaaa Gülümseme Sonra Perdeler albümüne gittik. 'Perdeler' ilk çalınmaya başlandığında hangi şarkı olduğunu anlayamadım ya Kahkaha Ama akustik düzenlemesi çok güzel olmuştu. 'Sigara'nın sonunda Serdar Barçın çok güzel bir şov yaptı. Tabi Şebo'nun geçmiş oldun çığlıklarıyla beraber Gülümseme 'Sil Baştan'da söylendikten sonra Artık Kısa Cümleler Kuruyorum albümüne gittik Gülümseme 'Oyunun Sonu' söylendi o ara sadece. Sırada Kadın albümü vardı ve 'Deli Kızım Uyan'ı söylemeye başladı Şebo. Ama ne söylemek.. O kadar içtendi ki tüylerim diken diken oldu. Bu şarkıyı çok başka söyledi Şebo dün gece.. Bir 'söylenenler yalan' deyişi vardı ki son kısımda çok duygulandım.. Bu şarkı esnasında Şebo sahnedeki merdivenlere çıktı ve sahneye köpük yağmaya başladı..

Yine 'Yağmurlar'ın neredeyse tamamını biz söyledik Gülümseme Yağmurlar'dan sonra 'İyi Gün Dostlarım' başladı Gülümseme Bu şarkıyı ilk kez canlı olarak dinledim ve duyunca çok mutlu oldum Gülümseme İyi Gün Dostlarım'dan önce Şebo gece 12'den sonra konseri kesme zorunluluğu sebebiyle 'demokratik bir ülkedeyiz, biz müzik yapmak isteyen gençler sabaha kadar burada olmayı istiyoruz' gibi bir şeyler söyledi Kahkaha Bir de bu konuşmasından önce bir arada 'herkes demokratik ülke burası diyerek istediğini yapıyor bizde böyle bir yasağın olmasını istemiyoruz' tarzında şeyler söyledi. 'Yeniden Doğup Gelsem'i de söyledikten sonra yine son albüme gittik ve slayt eşliğinde 'Eski'yi söyledi Şebo. Ve 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum'la konser sonlandı. Bu esnada Şebo sahnedeki tüm ekibi tek tek yanına çağırdı. Bu esnada Ceren'in hamile olduğunu da söyledi. Allah analı babalı büyütsün Gülümseme Şebo 'darısı başıma' demeyi de ihmal etmedi Kahkaha Sonra Şebo gitti ama tabi geri geldi Kahkaha 'Vazgeçtim Dünyadan' ve 'Bu Aşk Fazla Sana'yla konser bitti. Şebo hepimize birçok kez teşekkür etmeyi unutmadı. Konser başladığı sırada 'bütün hafta havalar kötü gidiyordu ve biz bütün ekip arkadaşlarımla bugünün güzel olması için bildiğimiz bütün şeyşeri yaptık' dedi Gülümseme ve hava gerçekten çok güzeldi Gülümseme Tam konser bitiminde iki tane kız sahneye atladı güvenlik itti onları filan ama yine de çıktılar oraya Şebo'ya sarıldılar filan Dil çıkaran Şebo bu gece ailem ve yakın arkadaşlarım da burada dedi acaba annesini ablasını filan gören, görüp de fotoğrafını çeken var mı acaba ben de çok merak ediyorum Gülümseme
'Yalnız'ın akustik performansı çok güzel oluyormuş ayrıca görmüş oldum Gülümseme
Şebo giderken 'sizi çok seviyorum' dedi, biz de seni çok seviyoruz Şebo'm, iyi ki varsın Gülümseme Fotoğraflar çok iyi değil, sahneye uzaktaydık ama olsun birkaç tane paylaşmak istedim..

Konsere gidebilmemi ve orada bana her türlü imkanı sağlayan erkek arkadaşıma da çok teşekkür ederim Gülümseme
senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : Eylül 26, 2010, 15:34 »

Teşekkürler "gyulituta" adlı üye. Gülümseme

(Çok yer kaplayacağından alıntı yapmak istemedim.) Masum
Emphaty
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #20 : Eylül 26, 2010, 15:58 »

Konser alanındaki bazı altyapı eksikliklerinden dolayı sorun yaşayan arkadaşlar vardı,
özellikle koltukların temizlenmemiş olması (hatta bunu fırsat bilip minder satanlar Kahkaha )
kapıda olan bazı eksiklikler konserin başlama saatini yarım saat geciktirdi...
Şeboo perdeler açılınca gayet sade ve şık siyah elbisesiyle cıktı sahneye Gülümseme heyecanlıydı belli oluyordu...
giriş şarkısı fırtınaydı... eskisi gibi "fırtına" degildi...
gayet sakin adeta fırtına öncesi sessizlik gibiydi Gülümseme
ardından 1 dk lık bi kesit oldu suyunu içerken ozan kuyruklu piyanodan kalkıp akordeonu aldı eline ve...
Yalnız başladı Gülümseme
Benim Adım Orman,İnsanlık,Ateşe Yakın,Çakıl Taşları,Can Kırıkları...
yavaş yavaş seyircilerin alkış sesleri,cıglık sesleri artmaya başlamıştı GülümsemeŞebo şebo diye bagıranlara "Efendiiim,Efendiiim" diye cevap veriyordu Kahkaha hatta bi ara "ivit" dedi Kahkaha
Sigara'nın sonundaki Şebo Serdar Barçını yanına cagırdı Kahkaha
Şebo çıktı yaylı calgılar 4lüsünün yanına Gülümseme Sonra Aykanın yanına gitti,bagetlerle ona yardımcı oldu.
Serdar Şebonun mikrofonundan Aykanın desteğiyle adeta flüt başka bi enstürmanmış gibi çalmaya başladı.
Kesik kesik üflemeler,uzun üfleyişten sonra durup tekrar kesik üflemesi özellikle...
Alkış tufanından sonra Sil Baştan ile devam etti, O ara gözüm Ece Gürsele gitti Kahkaha Deli kızım Uyan şarkısındaki yapay Kar taneleri ile daha bi tatlı oldu Gülümseme Gözleri mi yaşardı yoksa gözüne gelen beyaz tanelerden midir bilinmez gözlerini ovuşturdu bikaç kez
Bi ara Şebo çok ince göndermeler yaptı gercekten "Televizyonda izliyordum, Herkez istediğini bastırdıgı anda "burası demokratik bi ülke" diyebiliyor.
Bizlerde müzik yapmak isteyenler olarak "burası demokratik ülke" diyoruz.
Seyircilere dönük Prodüktörlere seslendi "biz daha cok sarkı calacagız ama izin varmı izin" dedi. Herkezden Sabaha kadaarr bağırış koptu Kahkaha prodüktörlere dönerek ben demiyorum seyirci diyor diye kendini savundu Kahkaha Sonra Ama gec saatten sonra kimseyi rahatsız etmeyiz dedi Kahkaha herkezden bi çığlık koptu, sonra Şebo "ama kime göre gec ?" diyince herkezden sevinç çığlıkları koptu Kahkaha
Birkaç şarkıdan sonra "Az önce şakasını  yapmıştık " diyince herkez " aaaaa, offf " gibi bağırışmalardan sonra "hayır hayır izin konusu degil,demokratik bi ülkede yaşamayla ilgi" dedikten sonra kendi kendime Ohh! dedim.
Sonra Her istediğini bastırıp yapmak demokratiklik degildir dedi,görüş ayrılıkları olması yadırganacak bi durum degildir,aksine dünyada cok normal birşeydir dedi ve tekrar şarkılara devam etti..
Yeniden Doğup Gelsem'den sonra Şebo;birazdan çalacagımız parçada göreceginiz kişiler dünyanın çeşitli yerlerinde görevleri aynı olmasada, hep barış içinde yaşamak için birşeyler yaptılar gibi bi cümle kurdu.
Eskiyi söyleyeceğini anlamıştık Kahkaha
Sonra ekranlarda cıkan resimleri şarkıya devam ederek bakıyorduk...
Kemal Sunal,Adile Naşit,Erol Taş,Gazanfer özcan,Can yücel,Mevlana,Şener Şen,Hulusi Kentmen,Yunus Emre,Münir Özkul ve bunlar gibi büyük üstadlar alkışları toplayan oldular...Sonunda Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sözünden sonra salondaki neredeyse herkez ayağa kalkıp uzun bi süre alkışladı... A.K.C.K dan sonra veda konusması yaptı,Ceren'den izin alarak hamile oldugunu söledi,Darısı Başıma diyerek kahkahalar atmaya başladı Gülümseme
Sonra herkez içeri gectikten sonra, salondaki herkez "bidaha... bidaha... bidaha..." diye bagırarak Seboyu geri cagırdık...
Şebnem haric herkez sahneye gelmişti,Bu seferde "Şeboo...Şeboo" diye cıglıklıklarla onu geri cagırmıştık...
Bu Aşk Fazla Sana ile bitirişi yaptı,sonra iyi dileklerde bulunarak sahnenin önünde bulunanları öpmeye başlamıştı,hatta önde olan şımarık iki kız sahneye atladı biri şeboya ulaştı ama şeboda korktu,diğeri anca sahnenin önündeki ufak alanda yere uzandı,görevliler kaldırmaya calıstıkları halde o kalkmıyordu,oraya dikkat etmedim ama öpmeden sahneden indi sanırım...Annesini arkadaşlarını selamladı, Annesini gördüm ama ışıkların etkisiyle sanırım sacları kızıla dönüktü,Orta yaşlarda gibi gösteriyordu Kahkaha fotografını cekemedim cünkü direk onu merak ettiğimden kameraya sarılmayı unuttum Kahkaha
Sonra haftalardır beklediğimiz konser bitti ve içeri gitti...
Tarifi imkansız...Şeboyla 3 Saat gecirdik, yol boyunca yanımdaki abiye keşke hiç bitmeseydi diyebildim anca Kahkaha
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2010, 16:00 Gönderen: Emphaty » Kayıtlı
rock_ramo
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : Eylül 26, 2010, 16:06 »

eski şarkılarımı söledi hep ? bikaçtane yeni albümden sölemiş sanırım?
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2010, 16:08 Gönderen: rock_ramo » Kayıtlı

If you were dead or still alive
I don't care, i don't care
And all the things you left behind
senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : Eylül 26, 2010, 16:09 »

eski şarkılarımı söledi hep ? bikaçtane yeni albümden sölemiş sanırım?
Yeni Albümden Yalnız,Benim Adım Orman,İnsanlık,Eski ve Ateşe Yakın'ı söyledi.
rock_ramo
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : Eylül 26, 2010, 16:13 »

ben ağırlık yeni albüm olur diye düşünmüştüm.konsere gidemedim şuan gidemediğim için üzülmedim =)pek bişey kaçırmamışım

senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : Eylül 26, 2010, 16:18 »

ben ağırlık yeni albüm olur diye düşünmüştüm.konsere gidemedim şuan gidemediğim için üzülmedim =)pek bişey kaçırmamışım
Her albümden çalmaya çalıştı. Gala konseri değil ki bu ağırlık yeni albümde olsun Gülümseme. Bence çok şey kaçırdın. Göz kırpan
rock_ramo
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : Eylül 26, 2010, 16:26 »

ben şuana kadar her harbiye konserine gittim eski şarkıları çok dinledim yeni albümden daha fazla söleseydi daha iyi olurdu bence.

Emphaty
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #26 : Eylül 26, 2010, 17:02 »

iyide gercektende yeni şarkıları hep elektro gitar istiyo Kahkaha akustik gitarla yapamz ki :S slow sarkılar sölemesi daha tatlı olmuş ordaki ısıklandırmalarla falan
fatihgulec
ιкι ησктα üѕтüѕтє(:)
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

« Yanıtla #27 : Eylül 26, 2010, 17:03 »

o kadar ilgiliyim ki konserden haberim bile olmadı ha olsada biraz zordu gitmem ama :S of yaa bu okul benım her şeyimi engellemeye başladı Ağlayan
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2010, 19:57 Gönderen: seda-92 » Kayıtlı

***YENİDEN DOĞUP GELSEM***
Finally Free
Forum Ekibi
Sebocu

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #28 : Eylül 26, 2010, 17:13 »

Şarkı seçimleri gayet iyiymiş bence, özellikle perdeleri uzun zamandır dinlememiştim orada olup dinleyebilmeyi çok isterdim ve konserlerde çok sık çalmadığı parçalara da yer vermiş ki uzun zamandır keşke çok sık çalmadığı parçalardan oluşan bi konser olsa ya da bazen sürpriz birkaç parça eklese diye düşünürdüm. Bu konserde akustik olmasının da etkisiyle bu isteğim biraz olsun gerçekleşmiş  Gülümseme umarım sadece istanbul için verilmiş bir konser olmaz da diğer şehirlere de gelirler bir an önce
paylaşımlar için ayrıca teşekkürler tüm arkadaşlara. Gülümseme

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #29 : Eylül 26, 2010, 17:19 »

Şarkı seçimleri gayet iyiymiş bence, özellikle perdeleri uzun zamandır dinlememiştim orada olup dinleyebilmeyi çok isterdim ve konserlerde çok sık çalmadığı parçalara da yer vermiş ki uzun zamandır keşke çok sık çalmadığı parçalardan oluşan bi konser olsa ya da bazen sürpriz birkaç parça eklese diye düşünürdüm.
Keşke öyle bir konser olsa.Mesela İyi Gün Dostlarım'ı daha sık duymak isteriz. Ya da AKCK'yi. Göz kırpan
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı