Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konser Anılarınız 24 Temmuz 2010 İstanbul Konseri  (Okunma Sayısı 10985 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rockingirl
Tv Ekibi
Sebocu

Teşekkür Sayısı 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

Reyhan Demir

« : Temmuz 23, 2010, 23:55 »

Konsere Katılan Arkadaşlar, Buradan Konser İle İlgili Düşüncelerinizi
Söylemek İstediklerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz...
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2010, 21:48 Gönderen: Şebokolik- » Kayıtlı

İnstagram @reyhandemirr
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2010, 03:16 »

çok merak ediyorum.. Utandım

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
lacrimas
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2010, 04:59 »

Konser her zamanki gibi Merhaba ile başladı. Tam sırasını hatırlamamakla birlikte;
Merhaba
Benim Adım Orman
Yalnız
Eski
İnsanlık
Can Kırıkları
Çakıl Taşları
Delgeç
Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler
Mayın tarlası
Dans Pisti
Ben Şarkımı söylerken
Sigara
Sil Baştan
Yağmurlar
Bu Aşk Fazla
playlisti oluşturan şarkılardı. (Arada belki 1-2 tane unuttuğum olabilir.)
Konser alanı ilk başlarda aşırı kalabalık olmasa da Şebo çıkıncaya kadar oldukça coşkulu bir kalabalık haline geldi. Şebo sahneye çıktığında ise tüm Kuruçeşme Arena'yı büyüledi desem kesinlikle yanlış söylemiş olmam. Tekirdağ konserinin Şebo'nun hasta olmasından dolayı gerçekleşmemesi nedeniyle İstanbul konserindeki performansını ve konser süresini merak ediyordum. Fakat Şebo hastalığına rağmen gerçekten olağanüstüydü. Hasta olduğunu anlamaya imkan yoktu. Yalnız kolundaki bandaj da gözlerden kaçmadı. Ama dediğim gibi performansını etkileyen hiçbir durum olmadığı gibi oldukça da keyifli görünüyordu. Sanırım Dans Pisti'nden önceydi, Şebo, Ozan'ın yanına gitti. Ozan, Şebo'nun eline minik bir öpücük kondurdu, daha sonra da birbirlerini öptüler. Oldukça şirin bir andı.
İnsanlık'ta alışmış olduğumuz davul performansı gene vardı ve gayet güzeldi. Bu Aşk Fazla Sana'da  Meto - Şebo dansı konfetiler eşliğinde bu konserde de gerçekleşti. Eski de bu sefer bana bir başka güzel geldi. Şebo bu konserde çok fazla konuşmadı. Fakat bir ara, uzun bir aradan sonra İstanbul'a dönmekten çok mutlu olduklarını, bizi özlediklerini falan söyledi. Konser alanı aşırı sıcak ve kalabalıktı. Sanırım bir ara rahatsızlanan biri oldu. Didem Doran da seyircilere su dağıttı. Tabii kimseye yetmedi orası ayrı. Gülümseme
Metin oldukça keyifli görünüyordu, sürekli poz veren halleri oldukça şirindi. ( Performansından bahsetmeme gerek yok sanırım Gülümseme) Ben Metin'in tarafında olduğum için Buketi çok fazla gözlemleyemedim. Fakat seyircilerden ufak hediyeler aldığını görebildim. Her zamanki gibi melek gibi gülümsemesiyle konseri daha da keyifli kıldı. Serdar Barçın inanılmazdı. Özellikle de Sigara'nın başındaki performansı defalarca hayranlıkla izlenecek türdendi. Ozan ve Aykan da her zamanki gibi güzel performanslarından mahrum bırakmadılar bizi. Gülümseme
Konserin bitiminde Şebo aslında kendilerinin daha şarkı çalmak istediklerini fakat saatin 23:59 olduğunu söyledi. Kelimesi kelimesine dediklerini hatırlamadığım için yazamıyorum ama bu durumdan rahatsızlığını dile getirdi. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerin müzik dinleme hakkını engelliyorlar, bu doğru bir şey mi diye sordu bize. "Hayır" cevabını defalarca tekrarlattı ve ben dediğinizi duydum ama başkalarının duyması için yapıyorum dedi. Sizin de yapabileceğiniz bir şey var. Bu rahatsızlığınızı dile getirebilirsiniz. Tepkinizi dile getirmeden hiçbir şeyi elde edemezsiniz tarzında bir cümle kurdu. Yaptığı konuşmada yabancı sanatçıların saat kısıtlamasıyla karşılaşmayıp kendilerinin karşılaşıyor olmasına da değindi. Söylediklerinde kesinlikle haklıydı, fakat, "Seyircileri yuhlamaya teşvik etmesi çok gerekli miydi?" sorusu kafama takılmadı değil açıkçası. Bu konuşmadan sonra da seyircileri selamladılar, Metin penasını seyircilere attı ve konserimiz son buldu.

sebomania_tuqce
şebo'(m) <3
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2010, 10:59 »

çok teşekkürler lacrimsas anlaşılan yine mükemmel bir konser omuş rahatsız olmasına rağmen..

Hepsini dileyip gerisine...
direniyorum...
ecem*
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2010, 11:21 »

Allah ' ım harika bir konserdi. Şebnem harikaydı. Şampiyon olan bir grup çıktı dans etti. Onlara da başarılar diliyorum. TNK de güzel bir grup sadece şarkılarını bilmediğim için sıkıldım biraz. Ceza hakkında yorum yapmak istemiyorum açıkçası.
Onun dışında etkinlikler vardı onlara katıldım gayet güzel bir festivaldi teşekkür ediyorum emeği geçen herkese...

Şeboyuuuu çok çok çok çooooooooook seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.
emile zolanın esi
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Temmuz 25, 2010, 12:20 »

Konsere Katılan Arkadaşlar, Buradan Konser İle İlgili Düşüncelerinizi
Söylemek İstediklerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz...

iğrenç bir gündü.
ergenlerin su fırlatmacaları sinirimizi alt üst etti. hele şebomun o aşık olduğum tanrıça kelmalarına boğazları yırtılıncaya kadar söylemeleri yok mu? delirtti.
sıcak falan deyince...
sen git saat birden akşam altıya kadar güneşin altında bekle ve sonra dayanamayıp sıkıl acık ve kalk git. şebbooommm... görmedim seni yaa..  o değil fatih i sürükledim... fatihhiiimm affet beniii.. öpüyorum burdan...

« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2010, 12:24 Gönderen: emile zolanın esi » Kayıtlı
fatihgulec
ιкι ησктα üѕтüѕтє(:)
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2010, 12:23 »

konser bi harikaydı demeyi çok isterdim ama ağlamak istiyorum şimdi  Ağlayan Ağlayan çünkü iki arkadaş konserden kaç.mayı kararlaştırdık ve KAÇTIK

***YENİDEN DOĞUP GELSEM***
fatihgulec
ιкι ησктα üѕтüѕтє(:)
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

« Yanıtla #7 : Temmuz 25, 2010, 12:26 »

YİNEDE MUTLUYUM çünkü çok sevdiğim bir arkadaşımla gezdik dolaştık kaosgl aldık okuduk öğrendik taksimde başka birilerinini konserine gittik oda güseldi şebo kadar olmasada neyse artık önümüzdeki maçlara bakıcaz Karizmatik

***YENİDEN DOĞUP GELSEM***
seboist__nr
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Temmuz 25, 2010, 12:38 »

lacrimas adlı üye çok güzel özetlemiş sağolsun. Gülümseme bu benim şeboyu canlı olarak ilk dinleyişimdi.tecrübeli  arkadaşlar hep derler ya şeboyla  göz göze gelmemek gibi bir olay söz konusu olamaz diye...gerçektende öyle Gülümseme ben mutluluktan hüngür şakırt ağlarken şeboyla göz göze geldik. ;)ve daha bir çok kez... herkes tek bir ağızdan şeboya eşlik etti.grubun performansı mükemmeldi.(her zamanki gibi...)ozan ünlü ve tnk güzeldi sahne performansları çok hoştu.ceza kesinlikle berbattı zaten sahneden atladıktan sonra daha bir berbatlaştı. bir kişi şebo aşkından dolayı barikatlardan atlarken ayağını incitti. ve şebomuzun kapanış konuşması çok güzel ve eğlenceliydi.özellikle ''gürültü kirliliği''  Gülümseme Kahkaha kısacası babamla gittiğim bu konser sıcağa,susuzluğa ve ayaklarımızın kopmasına rağmen mükemmelin de ötesiydi. Öpücük en kısa zamanda bir daha olur inşallah... Kahkaha

yeşildim olabildiğince yaşlandım maviye değince...
sheboisecil
güŁ √ Śє¢iŁ √ є¢є
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 207
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Temmuz 25, 2010, 13:26 »

Konser öncesi sinirliydim açıkçası bir grubun su savaşları, içmesi falan rahatsız etti hepimizi. O sıcakta saatlerce beklemekte cabası..
Konsere gelince beklendiği gibi muhteşemm bir konserdi..Şebnem Ferah'a ve grup içindeki uyuma bir kez daha hayran kaldım..Baştan çok sevinmiştim o kadar kalabalık değil diye ama Şebnem ferah sahne aldığında tam anlamıyla yer yerinden oynadı..Şebo genel olarak eski albümlerinden şarkı söyledi.Merhaba'yla başladı.Ve kapanış konuşması harikaydı.."Bize kalsa 1-2 saat daha çalabiliriz" diye söze başladığı anda anlamıştık ki veda vakti gelmişti Üzgün Ve konuşmasında en güzel konserin İstanbulda geçtiğini, İstanbulu özlediğini vs belirtti.Masum Ve ve en güzel cümleleri yabancı sanatçılara verilen saatle türk sanatçıların konser saati kıyaslamasıydı.Özetle konser böyleydi..Harika, harika, harika!

Cezaya gelince.. beni resmen şoke etti.Sahneden atlayıp seyircilerden birini dövmeye çalışması beklenmeyen bişeydi çünkü.O da yetmiyormuş gibi korumaları da dövmek için çocuğu aradı.Sonra Ceza bastı küfürü sahneye döndü.Rezaletti bence zaten uyuyarak geçirdim Cezanın konserini Kahkaha

TNK'de fena değildi Söyle Ruhum şarkısını zevkle dinledim..Biraz tuhaf bulduğumda her şarkı bitiminde "Nasılsınız, Merhaba" falan denmesiydi Kahkaha

Konser böyleydi arkadaşlar son olarak şunu söylim ki Şebnem Ferah Festivalin tek gerçeğiydi.Gerisi teferruat..

AkLımın sokakLarını arar sorarken kim biLir ben kac kaLp kırdım..
Zamanın istasyonunu trenLer gecerken kim biLir kac kez kacırdım..
Ş£ßN£rMg
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Temmuz 25, 2010, 14:08 »

çok çok güzeldi fizik olarak hala ağrılar devam etsede değdi ... 1 saati yürüyerek olmaz üzere 2,2 buçuk saatlik bir yolun ardından festival alınında bulunduk.
Önce Tnk ile eğlendik güzel vakit geçirdik özgüveni olan ve işini severek yapan bir grup kendilerini kasmadan insanları mutlu etmeyi iyi biliyorlar
Ceza herkesinde söylediği gibi küfür olayı ile herkesi gerdi ama suç ondada değil o küfürün ardından herkes onu alkışladı temel sorun burada yatıyor sanırım !
Ayrı yetten ismini yanlış hatırlamıyorsam Ozan Ünlü'de çok iyiydi iyi bir giriş yapıp insanları geceye ısındırdı.

Gecenin bir numarasına gelince tüm ambians değişti bir anda herkezden farklı birinin sahneye çıkıcağı o kadar belliydiki Gülümseme Diğer konserlerde muhabbet etmeyi tercih edip eğlenenler Şebnem çıkınca tam aksine birden odaklandı,şarkılara eşlik etme olsun şarkı sonlarındaki o katılımlar olsun herkesin gönlünce eğlendiği bir konser oldu,Delgeç ve Fırtına'da yıkıldı ortalık zaten özellikle Fırtına'da sonlara doğru gücüm tükeniyordu ama gene dayanamadım Gülümseme Eski'de ise çok güzel bir ortam oluştu sakin ama hoş bir gösteri yapıldı tek tek
sanat camiasından vefat etmiş yada hala aramızda olan üstadlarımızın resimleri gösterildi.Barış Manço Kemal Sunal ve Cem Karaca en çok alkış alanlardı.
Çok yorulduk ama değdi bunu içim rahat bir şekilde söylüyorum dayanamayıp konserden kaçanlar gerçekten çok şey kaçırdı diyebilirim Gülümseme

Ayrıca festival alanındaki fiyatlarda insanların zaaflarından yararlanmak alanında 1 numaraydı !
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Temmuz 25, 2010, 14:14 »

anladıgım kadarıyla her şeye rağmen güzel bir konser olmus zaten soz konusu seboysa kotu gecmesi imkansız Gülümseme konserlerde zaman kısıtlaması konusunda katılıyorum fakat bagırmak-tezahürat etmek dısında tepkimizi daha etkili olarak dile getirmek için ne yapabiliriz, işte burasını bilemiyorum malesef.

son olarak fotoğraf ve video paylaşabilecek varsa çok sevinirim.. Gülümseme

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
seboist__nr
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Temmuz 25, 2010, 14:22 »

ben fotoğraf çektim ama henüz çıkmadılar Şaşırmış.çıktığında eklerim umarım... Ney

yeşildim olabildiğince yaşlandım maviye değince...
buse.sebo
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Temmuz 25, 2010, 14:39 »

bılmıyorum duyuldumu ama arkadasım omzuna cıkıp sebnem senı sevıyorum dıye bagrdımm Kahkaha hatta bı kadın dedı senden mı cıktı o ses:D

Kelımeler yetse daha neler neler buldum , elımle koymus gıbı huzurluyum..
SEBNEMFERAH.!
Hersey 'O ~
Ş.Fesrah
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Gülümse bir kez benim içim eğer duyuyorsan...

« Yanıtla #14 : Temmuz 25, 2010, 15:44 »

konser mekanına  saat sabahın dokuzunda gittim bizden önce 5-6 kişilik başka tanıdığım arkadaşım yere kurulmuştu bile işte arkadaşlarla pankart felan hazırlarken SFFC den arkadaşlarım geldi onlarlada sohbet ettik felan diğer arkadaşlarımız geldi ne yazık ki şebokolikten çok az kişi gördüm bir imaginary91 bir şeboökten birde gizemM i gördüm onlarla tanıştım yakından hepside çok sıcak kanlı insanlardı burdanda söylemek isterim tanıştığıma memnun oldum sonra işte konser başlamadan önce arkadaşlarla fotoğraf felan çektirdik ve kapılar açıldı en güzel yeri alabilmek için kıyasıya koştuk en önden Meto tarafından ama Metonun önünde olmayan taraftaydım  Didem abla ile biraz konuştuk sonra uzun bir bekleyişten sonra konser sonunda başladı bizim pankartlar hazırdı diğer sanatçıların konserinin bitmesini bekledik Ceza tam bir cezaydı ve çok saygısız hareketlerde bulundu bizim arkadaşlarımıza doğru işaret ederek şarkısının ismini bilmediğim ama sözlerinde kafasına kafasına vuracaksın bilmem ne öyle şeyler söyleyip durdu bizde arkamızı döndük ona koserinin bitmesini bekledik ve sonunda Şebo çıktı her zaman ki gibi Merhaba ile başladı Bu aşk fazla sana ile bitirdi konser boyunca görsellik muhteşemdi herşey muhteşemdi serum yediği belliydi ama ne olursa olsun gene hasta hali buysa dedirtti kendine zaten o kadar yorulmuş olacak ki konser sonunda partiye katılmadan evine gitmiş konser dediğimiz gibi muhteşemdi şebo ile kaç kez göz göze geldik ve gülümsedik pankartımızı okudu bir pankartımda tahta uçluydu belkide hatta belkiside yok konser alanındaki en yüksekte duran uçlarını tahta ile birleştirerek uzattığım pankarttı ve sonunda konser bitti o büyülü gece son verdi ... Tekrar görüşmek dileğiyle ...

Yalnızlığımla iyi geçinebilirim ama beni   beklenmedik yalnızlıklar korkutuyor...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı