Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konser Anılarınız 17 Eylül 2011 Harbiye Açıkhava Konseri  (Okunma Sayısı 8380 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MayınTarlası
Ziyaretçi
« : Eylül 17, 2011, 14:53 »

Evet arkadaşlar, 17 Eylül Konserine dair paylaşmak istediğiniz yazı fotoğraf ve duygularınızı yani herşeyi buradan yazabilirsiniz... 
Özellikle konsere giden arkadaşlardan fotoğraf çeken arkadaşlarımızın
fotoğraflarını sebokolikbilgi@gmail.com adresine bekliyoruz...
seboistt
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2011, 00:21 »

Biri bize konseri anlatsınnn  Sırıtan Şebo saçlarını kestirmiş sanırım.
hapuseneb
---->Öğretmen<----
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Eylül 18, 2011, 01:34 »

Evet arkadaşlar kısa bir süre önce konserden gelmiş bulunmaktayım.
Şebo saçını erkek gibi kısacık kestirmiş. Onu böyle görmeye alışkın olmadığım için ilk başta garipsediysem de sonradan tatlı, şirin bir kız çocuğu gibi göründü gözüme. Konsere 21.30 da başladı ve ilk çıkış şarkısı Serapmış şarkısıydı ve açıkçası ben bu şarkıyı duyduğuma çok sevindim. Sahne mumlarla süslüydü bu nedenle de arada bir iki ufak tutuşma durumu oldu  Kahkaha Dans pistinde adı Hayri olan biri ile dans etti ama çocuk Şebonun elini öpüp alnına koydu bu da yılın rezilliğiydi herhalde  Kahkaha Şebo da bu olayla çok takıldı çocuğa. Ayrıca Aykan da hangi şarkı olduğunu hatırlamıyorum ama bir şarkı yerine Delgeçe giriş yaptı Şebnem durdurdu hata yaptı arkadaşlarımızdan biri dedi sonra tekrar başlayacaklardı ama Aykan yine Delgeçi çaldı Kahkaha Sonra Şebo durdurup, hayırdır Aykan aşık mısın, önemli bir işin mi var, Delgeçi bu kadar çok mu seviyorsun diye takıldı.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar...

Şimdi uzak bir gülücük gibi olsanda
En uzaklar bile kalbimdir
Bir sen varsın dünyamda
Ne başkası ne de başka nefes
Eğer birgün ölecek olursam
Mirasım sana olan sevgimdir...
lol
(: Şebokolik :)
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda, durma!

Site
« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2011, 01:53 »

Her sabah aynaya baktığında ilk olarak saçlarını kısacık kestirmeyi düşünüp sonra cesaret edemeyip vazgeçen Şebo'm bu kez cesaret etmiş ve saçlarını kısacık kestirmiş..Çok da güzel olmuş.. Güzel yüzü tamamen ortaya çıkmış..
Daha çok detay bekliyoruz arkadaşlar. Meraktan çatladık ya Kahkaha
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2011, 15:58 »

Konser çok güzeldi. Konserle alakalı olmayan bazı ufak aksilikler olsa da benim için bir çok açıdan en güzel Şebnem Ferah konserlerinden biriydi. Gülümseme
Konseri anlatmaya başlamadan önce bir şey söyleyeyim. Konser başlamadan önce gösterilen reklamlar çok gereksizdi, bundan kim sorumlu bilmiyorum, ama fun.org olmalı diye tahmin ediyorum. Ben sinemada bile film başlamadan önce çıkan reklamlara sinir olurken bari konserlerde yapmayın bunu. Bırakın eskisi gibi Şebo'yu Bon Jovi vs. güzel müzikler eşliğinde bekleyelim, saçma sapan reklamlarla değil.

Her neyse, geçiyorum konsere. Gülümseme
Konser yaklaşık 25 dk. gecikmeli başladı. Sahne mumlarla süslenmişti, çok güzel görünüyordu.

Şebo saçlarını kısacık kestirmiş. Bana küçüklük fotoğraflarını anımsattı, 6 yaşındaki Şebo'yu. Çok şirin olmuştu; saçıyla, ayakkabılarıyla..

İlk parçanın Serapmış olması sürpriz oldu. Gülümseme Daha sonra Yalnız  ve İstiklal Caddesi Kadar çaldı.
Can Kırıkları yerine yanlışlıkla Delgeç'e başladılar. (Delgeç'in başı mükemmel olmuş, Aykan'ın heyecanlanıp onu çalması normal, çok çok beğendim) Şebo da takıldı Aykan'a, komikti Kahkaha Aklıma Aykan'ın Durma'yı çalışı geldi. Kahkaha
Sahnede bir kaç şanssızlık daha oldu, mumlar az kalsın tutuşuyordu. Şebo bir ara "Yanıyor muyuz" dedi. Bir de hangi şarkıydı hatırlamıyorum, ayağı kaydı düşecek gibi oldu son anda toparladı.

Can Kırıkları'nın sonlarına doğru elimle kalp yaptığım için Şebo bana el salladı, acaba bana mı sallıyor gerçekten diye ( Kahkaha ) düşünerek tekrar elimi kaldırdım o da evet sen anlamında başını salladı gülümsedi Sırıtan Çok güzeldi. Gülümseme

Can Kırıkları'ndan sonra bu kez gerçekten Delgeç'e başladılar yanlış hatırlamıyorsam, ben o girişe bayıldım. Gülümseme
Metin ve Şebo sık sık merdivenin önüne geldiler. Sigara'da Metin'in solosundan sonra Şebo "bu tamamen hazırlıksız şu anda oldu, inanılmaz çalmıyor mu?" dedi. Gerçekten öyleydi Gülümseme Serdar Barçın yoktu, en çok Sigara'da hissedildi bu.

Dans Pisti'nde Hayri adında birini dansa kaldırdı Şebo, çocuk sahneye çıkar çıkmaz Şebo'nun karşısında dizlerinin üstünde yürümeye başladı, boy farkını mı göstermeye çalıştı anlamadım, sonra da Şebo'nun elini öpüp alnına götürdü zaten... Rezaletti, ayıptı.

Bir ara biri Şebo'dan havlusunu istedi, Şebo da "Arkadaşlar, Havlu, peçete.. Bunlar eşya. Veririm isterseniz tabi ama, boşverin böyle şeyleri" dedi. Gülümseme

Yağmurlar'ın hemen ardından ara vermeden Deli Kızım Uyan'a geçildi. Yağmurlar'ı her zamanki gibi hep bir ağızdan söyledik, Şebo Deli Kızım Uyan'da merdivene oturdu ve öyle devam etti.

Fırtına bis'ten önceki son şarkıydı. Şebo her zamanki gibi hoşçakalın iyi ki geldiniz diyip gitti, tezahüratlar sonrası geldi ve "Kandırdıık!" dedi .Sırıtan
Daha sonra Vazgeçtim Dünyadan, Hoşçakal ve Bu Aşk Fazla Sana'yı çaldılar. Bu Aşk Fazla Sana'da Şebo "Kapanışı birlikte yapalım ister misiniz? Ben Buu Aşk.. Faazla diycem siz de Sa...es Naaa! diyeceksiniz ama es demeyin sakın, daha artistik yapalım. Bundan önce yaptığımızda korkunç şeyler olmuştu size güveniyorum" dedi. Yaptık biz de, güzel oldu. Gülümseme

Aykan İlkan bu konserde de çok süper çaldı. Ceren'in sesini daha çok duydum, o da gayet iyiydi.

Şebo'yu görmek çok güzeldi. Azıcık da olsa moral verebildiysek ne mutlu. Gülümseme
Umarım Harbiye'de konser vermeye hep devam ederler, çünkü ben bir tek o tip koltuklu yerlerde sahneyi düzgün görüp konserin tadını çıkarabiliyorum.

Gerçekten hiç bir dakikası unutulmayacak bir konserdi.
Şebo seni seviyorum. El sallayıp gülümsemen de çok güzel bir anıydı benim için. Gülümseme

Bu da benim en ayrıntılı yazı yazdığım konser oldu, umarım okuması da zevkli olur. Gülümseme
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2011, 16:12 Gönderen: Lauter Laute » Kayıtlı

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
şeboökten
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sick!

« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2011, 16:44 »

Muhteşem bir konserdi =)
Şebnem'e Şeboooooooooooo diye bağırdım ve "Buyrun benim demesi" konserde eğlenceli bir bölümdü Kahkaha Kahkaha

Daha kaç kes vurulmam nereye kadar güçlü olmam daha ne kadar yaralanmam gerek hayatta
Daha ne kadar gücüm var kaybettiğim şeyler var daha ne kadar borcum var benim hayata
sebomania_tuqce
şebo'(m) <3
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Eylül 18, 2011, 18:12 »

Her sabah aynaya baktığında ilk olarak saçlarını kısacık kestirmeyi düşünüp sonra cesaret edemeyip vazgeçen Şebo'm bu kez cesaret etmiş ve saçlarını kısacık kestirmiş..Çok da güzel olmuş.. Güzel yüzü tamamen ortaya çıkmış..
Daha çok detay bekliyoruz arkadaşlar. Meraktan çatladık ya Kahkaha

Saçlarını görünce aynı şeyi bende düşündüm ve sonunda yapmış dedim Kahkaha
çok çok çok çok tatlı olmuş artık tamamen gözlerimi alamıyorum ondan  Gülümseme

Hepsini dileyip gerisine...
direniyorum...
lol
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2011, 23:40 »

Açıkçası bu konsere gidememek beni çok üzdü. Halbuki benim için önemliydi çok bu konsere gidip Şebo'ya 2-3 saatliğine de olsa destek olabilmek. Bir hafta arayla kaçırdım. Herneyse konserle ilgili düşüncelerimi yazmak istiyorum.

Konser 'Serapmış'la başlamış. Benim Adım Orman albümündeki en sevdiğim şarkıdır Serapmış. Gala konserlerinde çalınmıştı sadece. Dün gece bu şarkıyla açılışı yapmak Şebo'nun şu an içinde bulunduğu durumu anlattı maalesef ki. Mutluluğun ona bu aralar pek yaklaşmadığından yakınarak dertleşmeye başlamış oradaki dinleyicilerle.

Ben açıkçası biraz zorlamayla bu konsere çıktığını hissettim. "İnsan her durumda şarkı söylemek istemeyebilir ama ben sizin için şarkı söylemeyi her zaman çok seviyorum...Bazı konserler bizim olur bazıları sizin.Bu gece sizin konseriniz" demiş Şebo'm. Dilerim ki orada geçirdiği saatler içerisinde yeniden hayata sımsıkı bağlanması gerektiğinin sebebini hissetmiştir. Çünkü o olmadan,o üzgünken bizim de bir yanımız hep üzgün ve eksik oluyor..

Bence saçları yakışmış Şebo'ma. Saçlarını kısacık kestirmeye cesaret edebilmiş Gülümseme Sil Baştan'ı söyledikten sonra "Sil baştan başlayacağınız her şeye daha cesaretli başlayın." demiş. Şimdi de onun hayatında yeni bir dönem başladığı için demek ki o artık daha cesaretli..

İnternette ne kadar video bulduysam izledim ve Şebo'nun gözlerinde cesur, dimdik ve güçlü halini gördüysem de bir o kadar üzgün, kırılgan ve durgun halini görmek de beni üzdü gerçekten.. Yaşadığı şey kolay değildi tabi ki dilerim en kısa zamanda eski haline döner..

Ayrıca boynuna taktığı alyansı görünce ve kime ait olduğunun ihtimalini de düşününce resmen tüylerim diken diken oldu..

Bir de Dans Pisti'ne çıkan şanslı kişinin bu fırsatı şanssızlığa dönüştürmesi de kötü olmuş. Kadının orda morale ihtiyacı var o gidip ne yapmış ya..

Sonuç olarak bu konser diğer konserlerden çok daha başka olmuş.. Oraya eğlenme amacıyla gitmeyip birkaç saatliğine de olsa sırf Şebo'ya destek olmak için giden tüm Şebnem Ferah severleri tebrik ediyorum..

Artık yeni konserleri bekliyoruz Gülümseme
seboistt
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2011, 00:06 »

Saçlar güzel olmuş bence. Herkese yakışmaz o saç modeli  Sırıtan Kolyedeki yüzüğü ben de şimdi farkettim.
merve_şebnem
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2011, 14:57 »

Saçları gerçekten çook güzel olmuş ve Şeboda çok tatlı olmuş Gülümseme
lol
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : Eylül 19, 2011, 18:56 »

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/18762397.asp adresinden konser fotoğraflarına ulaşabilirsiniz Gülümseme
Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler!

« Yanıtla #11 : Eylül 23, 2011, 15:28 »

İstanbul'daki son gecem bundan daha güzel geçemezdi  Gülümseme Elimde baştan sona Serapmış ve Sigara'daki Metin'le Aykan'ın solosu ve sonundaki Şebo'nun konuşması var yüklemeye çalışıyorum Gülümseme Bizden bir bayan gördüm adını hatırlayamadım affetsin Göz kırpan elinde bir buket çiçek vardı neler oldu kulise girildi mi acaba? Gülümseme

Gerçekten çok farklı daha duygulu bir konser oldu beklediğimiz gibi. Saçlarını, gözlerindeki ifadeyi gördüğüm anda, sesindeki acıyı duyduğum anda, 2.5 ayda yaşadığı tüm sıkıntıları daha iyi anladım... Sık sık üstü kapalı biçimde durumuyla ilgili konuştu bizleri ağlattı Gülümseme Hayattan yaşından gelecekten bahsetti ölüm onu bir kat daha olgunlaştırmış... Oyunun Sonunda videosu umarım nette vardır da izlersiniz kendinden geçerek söyledi...

Sık sık gereksiz sözünü kesenler oldu abartılmış sevginin zararları... Doğum gününü kutlatan oldu, birkaç kişiyi tek tek ben de sizi seviyorum demeden susturamadı... Havlusunu isteyen birine iç ses gibi "yani tabii ki veririm ama sen ne yapacaksın benim silindiğim havluyu" dedi utandı cümlenin sonunu getiremeden güldü "hiç aklıma gelmezdi sahnede kendi kendime tartışacağım" gibi bir şey söyledi Gülümseme
Sahne şarkı aralarında paspasla silindi saha misali, bunu da gördük Dil çıkaran peçeteler mumların üstüne düştü görevliler sahneye fırlayıp topladı Şebo turkish production dedi  Göz kırpan

Yağmurlar'da çıktım, en yukarı gittiğimden mi bilmiyorum seyircilerin sesi sağır edecek yükseklikteydi Şebo'nun yüzündeki minnet ifadesi eminim kimsenin aklından silinmeyecek...
Beni bir kez daha kendine bağladı, bir kez daha sonsuz saygıyla...
8. buluşmamıza kadar Hoşça kal Şebo Gülümseme

S (ebnem) now F (erah)lake

Bütün aşklar çok büyük olacaktı,
Ama en büyük bizimkisi diyecektik!
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Eylül 23, 2011, 21:15 »

Dans Pisti'ndeki rezaletten bir kaç şarkı sonra kız havluyu istedi, Şebo da Snow Flake'in yazdıklarını söyledi ancak dedi ki, "bunlar eşya, boşverin böyle şeyleri , tamam veririm ama, benim arzum 'ablanız' olarak..." burda durdu Hayri'ye ithafen "ya sen niye benim elimi alnına... (sonunu getirmedi hafif kızmış gibi gülümsedi) Sahnede bunalıma gireceğim hiç aklıma gelmezdi" dedi.
Kusura bakmayın gerçekten, her şeye atlıyorum böyle, ama benim için çok özel bir konserdi. İlk defa bir konserde olan biten her şey beynime kazındı, bu 3. Şebo konserimdi ki önceki Şebnem Ferah konserlerinde heyecandan bazı şarkıları söylediğini hatırlamıyordum bile. Maruz görün bu seferlik Gülümseme

Gerçekten çok farklı daha duygulu bir konser oldu beklediğimiz gibi. Saçlarını, gözlerindeki ifadeyi gördüğüm anda, sesindeki acıyı duyduğum anda, 2.5 ayda yaşadığı tüm sıkıntıları daha iyi anladım... Sık sık üstü kapalı biçimde durumuyla ilgili konuştu bizleri ağlattı Gülümseme Hayattan yaşından gelecekten bahsetti ölüm onu bir kat daha olgunlaştırmış...

Kesinlikle. Bu 2.5 ay hakkında en ufak bilgisi olmayan bir insan bile Şebo'nun en ufak bir hareketinden yaşadıklarını tahmin edebilirdi, buna rağmen nasıl da olgundu. Orada 2.5 saatçik bile olsa ona destek olmaya çalışmak çok güzeldi, dilerim biraz daha iyi hissetmesini sağlayabilmişizdir.
Biliyorum Şebo kolay kolay hiç bir şeyi zorla, istemeden yapmaz, özellikle müzik söz konusuysa. O yüzden bu konseri vermeye karar verdiği için çok mutlu oldum ve minnetarım. Gülümseme her bir ayrıntısıyla hep hafızamda kalacak. Yine çok konuştum, artık susuyorum Gülümseme
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2011, 21:17 Gönderen: Lauter Laute » Kayıtlı

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne yapalım be gönlüm olduğu kadar,olmadığı kader..

Site
« Yanıtla #13 : Nisan 11, 2012, 13:30 »

Maalesef konsere gidemedim belki de bu yıl gitmek istediğim tek konserdi ama arkadaşım ordaydı ve konserin büyük bir bölümünü telefondan dinledim sanırım sadece 2 şarkı dinlemedim onlardan biri Serapmıştı,onu canlı canlı dinleyemediğime hala üzülüyorum. Onun dışında ilk kez Vazgeçtim Dünyadan'ı canlı dinledim harikaydı. Şebo'nun Aykan'a "Aykancım aşık mısın tatlım?" demesi ve Hayri'ye söylediklerine bayağı gülmüştüm.Hayri belki de hayatının en güzel anında en büyük hatasını yaptı,acıdım valla çocuğa Kahkaha Diğer bütün şarkılarda daha bi sert daha bi acılı geldi sanki bana,Sigara'da her nedense hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Gidememiş olsamda bikaç bişey yazmak istedim,oraya gidip Şebnem'e moral veren herkese teşekkürler.

Hayat Aslında Bir Festival... Biliyorsun, Yaşıyorsun Her An ..
Bırak Hayat İstediği Gibi Aksın , Sen Takma Kafana ...

Dil çıkaran HAYATI ŞEBO'LA Dil çıkaran
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı