Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Son Çıkanlar & En Çok Satanlar  (Okunma Sayısı 15793 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« : Ağustos 08, 2007, 15:24 »

OLASILIKSIZ
Adam Fawer, çeviren: Şirin Okyavuz Yener, April Yayıncılık, roman, 472 sayfa
Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘OlasılıkSız’ tam size göre bir roman..
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2007, 10:33 Gönderen: Amélie » Kayıtlı

Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2007, 21:11 »

Defterler
Franz Kafka
Çevirmen: Osman Çakmakçı
Salyangoz yayınları

Bu kitap,’Günah,Istırap,,Umut ve Doğru Yol Üzerine Aforizmalar’ve ‘O:1920 Günlüğünden Aforizmalar’başlıklarıyla iki ayrı bölümde yayımlanan aforizmaları Franz Kafka,Ekim 1917 ile şubat 1920 arasında,kısa süren iki yaratıcılık döneminde yazmıştır.
Kayıtlı

ayasofya
Be honest!
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,765


Hasta_Ruh


Site
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2007, 12:12 »

Harry Potter’ın yeni kitabı 9 Ekim’de Türkiye’de

J.K. Rowling’in çok satan çocuk romanı “Harry Potter”ın yeni macerası “Ölüm Yadigarları” 9 Ekim 2007’de Türkiye’de okurlarıyla buluşacak.

İSTANBUL - Yapı Kredi Kültür Sanat Yayımcılık AŞ’den yapılan açıklamaya göre, serinin yedinci ve son kitabı “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları”nda, altıncı kitabın sonunda yarım kalan görevlerini tamamlamak için yola çıkmaya hazırlanan Harry ve arkadaşlarının yeni maceraları konu ediliyor.
Kayıtlı

Görüyorsunuz işte, ölümün bile duyguları var.
ayasofya
Be honest!
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,765


Hasta_Ruh


Site
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2007, 12:25 »

Pamuk’un yeni romanı Ocak’ta çıkacak

Nobel ödüllü Orhan Pamuk’un yeni romanı Masumiyet Müzesi, Ocak ayında piyasaya çıkacak. Pamuk, üzerinde son rötuşlarını yaptığı yeni romanı hakkında, İtalya’daki haftalık haber dergilerinden L’Espresso’ya konuştu.

Masumiyet Müzesi adlı romanı üzerinde son rötuşları yapmakta olduğunu anlatan Pamuk, “Masumiyet Müzesi, son rötuşların ardından, Türkiye’de büyük olasılıkla ocak ayında piyasaya çıkacak. İtalya’da da eserlerimi basan Einaudi yayınları tarafından 2008’de yayımlanacak” diye konuştu.

YİNE İSTANBUL’DA GEÇİYOR
Pamuk, yeni romanında hangi sorulara yanıt aradığını da şu ifadelerle özetledi: “Yeni romanım, üzerinde neredeyse 10 yıl düşündüğüm iddialı bir çalışma. Olaylar, 1970’ten günümüze dek uzanan zaman diliminde, yine benim şehrim İstanbul’da geçiyor. Konunun odağında, takıntılı bir aşk ve de dev bir soru var: Gerçekten nedir aşk? Aşık olduğumuzda, içimizde olup biten nedir? Bir adam, kendini bir kıza kaptırdığında ve de ondan karşılık alamadığında kafasından ne tür düşünceler geçmektedir?”
Ele aldığı konunun tüm zamanlara ait bir mesele olduğunu belirten Pamuk, “Bu ebedi soruya ilişkin uzun zamandır kendimi sorgulamayı düşünüyordum. Bu, tüm zamanların erkekleri için geçerli bir mesele. İnsanoğlunu gelecekte de hep ilgilendirmeye devam edecek. Bu, kadın-erkek, herkesle ilintili bir konu. Varlığımızın en temel temalarından biri. İşte bu sonsuz konu üzerinde, son zamanlarda mümkün olduğunca düşünmeye çalıştım” dedi.
Kayıtlı

Görüyorsunuz işte, ölümün bile duyguları var.
Kısrak
Meryem / Sefa
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 7,353


evLi...


« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2007, 12:19 »

İstanbullular
Yaz 2005. İstanbul Atatürk Havalimanı. Modernitenin ve şehrin sınırında genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesiştiğinde yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul'undan, dolayısıyla Türkiye'sinden bir kesit ortaya çıkıyor. Bir İstanbul romanının olmazsa olmazı aşk elbette baş köşede yer alıyor.

Büyük bir tehdit altında başlayan gerilim dolu dört saat boyunca İstanbul, Belgin ile Ayhan'ı kendisiyle ve aşkla hesaplaşmaya zorluyor.

(Tanıtım Bülteninden)
Kayıtlı
Kısrak
Meryem / Sefa
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 7,353


evLi...


« Yanıtla #5 : Ağustos 28, 2007, 12:22 »

Kitap Adı: Sevgi Zekası
Yazar Bilgisi: Muhammed Bozdağ
 

 Güzellik, huzur, kazanım ve onun gönlünüzden doğarak yeşerir. Gayretin, başarma ve paylaşma tutkusunun ardında, sevgiden değerli gerekçe gösterilemez. Anne-baba, eş-çocuk, öz-benlik, kazanım, bitki, hayvan, arkadaş, vatan-millet ve dini değerleriniz sevginize muhtaç. Dünyadan götürüldüğünüz gün, dostlarınız ardınızdan nasıl bakacak? Bu sabah ne kadar güzel bir güne doğduğunuzun farkında mıydınız? Herkes herkesi unutabilir de, sadece anne baba evladını sayıklar. Yıllar geçti de, annemiz sadece veren el, bizler sadece alan el olduk. Başarı, hayatta huzur ve ilişkilerde dengedir. Sevgi, acıları bile tatlandırır; nefret, zevkleri bile acılandırır. Her büyük insan, evrensel bakabilen bir gönül geliştirmiştir. İnsanlar dünyaya nur yüzlü, melek ruhlu geldiler. İlahi zamanlamaya güvenen her fidanın meyve vereceği gün gelecektir. 
 
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2008, 18:49 Gönderen: Amélie » Kayıtlı
Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #6 : Eylül 04, 2007, 14:07 »

RUH İKİZİ / Deepak CHOPRA
Çeviren :Şule Özsoy
inkılap Kitabevi

Yetenekli, genç bir doktor olan Raj Rabban, sevginin ve ölümün anlamını bildiğini düşünürken, Manhattan metrosunda alev saçlı Molly ile karşılaşır. Bu karşılaşma, onun hayal bile edemeyeceği kadar derinlere nüfuz eder. Raj, ailesinin kendisi için seçtiği Maya ile nişanlı olmasına rağmen, Molly onun ruhundaki ateşi yakan alev olur. Kısa bir süre, ancak gerçek ruh eşlerinin paylaşabileceği bir rüyayı yaşarlar. Önünde uzanan yol, onu ve ona yakın olanları ölümün kapısından içeri taşıyacaktır. Ruh İkizi, sadece iki kadına birden duyduğu aşkla bölünmüş bir adamın hikâyesini anlatmamaktadır. Deepak Chopra'ya özgü sezgilerle de zenginleştirilmiştir. Yazarın zihin, beden ve ruh anlayışı, yeni ve cesur bir ifade kazanmakta; kendisine, tutkulu ve saplantılı bir aşk hikâyesi sunulan okuyucu, sevginin bizi ölümlü hayatın sınırları dışına nasıl taşıyabileceğini keşfetmeye davet edilmektedir.

Kayıtlı

ayasofya
Be honest!
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,765


Hasta_Ruh


Site
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2007, 14:03 »

“Ayşe’nin Bulut Projesi”


Doğal Hayatı Koruma Vakfı WWF-Türkiye, azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla çocuklara yönelik yeni bir kitap yayınladı. “Ayşe’nin Bulut Projesi”ni Behiç Ak yazıp resimledi.

İSTANBUL - “Minik bulut, Ayşe ve Sarman’ı çok yukarılara çıkardı. ‘Uzaya çıkıp bakabilseydin, dünyayı masmavi görecektin’ dedi. “Çünkü dünyanın yüzde yetmişi suyla kaplıdır. Kısacası, dünya bir su gezegenidir... ‘Her tarafı su dolu bir gezegende neden susuzluk sorunu yaşanıyor, anlamıyorum’ dedi Ayşe”.

İnsanların doğayla uyum içinde yaşayacağı bir gelecek kurmayı amaçlayan WWF-Türkiye, Garanti Bankası’nın katkılarıyla hazırladığı “Ayşe’nin Bulut Projesi” adlı kitabı, çocuklara armağan ediyor.

Kitapta, yaşadığı şehirde suların kesilmesiyle birlikte bir bulut projesi yaparak kente yağmur yağdırmayı planlayan Ayşe’nin gözünden; kentleşmenin, ormansızlaşmanın, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkisine, su kaynaklarının nasıl kirlendiğine, suyun kullanımdaki hataların nelere mal olduğuna tanık oluyoruz.

“İnsanlar doğanın dengesini bozmayan enerji kaynaklarına yönelebilir. Tıpkı bu esen rüzgar gibi. Enerji elde etmek için kurulan rüzgar santralleri, havaya zehirli gazlar vermez. Aşağıdaki rüzgar santralleri ne kadr güzel dönüyor değil mi?”

“Ayşe’nin Bulut Projesi”, 20 YTL’ye WWF-Türkiye ofisinden temin edilebiliyor. Kitap, Eylül ayı içinde Remzi Kitabevi, D&R gibi diğer kitabevlerinde de satılmaya başlanacak...

ayrıntılar icin ntvmsnbc.com
Kayıtlı

Görüyorsunuz işte, ölümün bile duyguları var.
Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #8 : Ekim 15, 2007, 16:17 »

Yayınevleri birbiri ardına yepyeni kitapları okurla buluşturuyor.Her kitap keyifli bir yolculuk, yepyeni bir dünya....

Ruhsatsız Sözcükler 
Yücel Sarpdere
Evrensel Basım Yayın
Vatandaş Abuzer, Can Dostu ve Kızılcık Operasyonu gibi kitaplarıyla tanınan Yücel Sarpdere bu kez farklı bir türde şiir dalındaki denemeleriyle okuruyla buluşuyor.
Okurun onu tanıdığı tarzdan farklı bir alan olmasına rağmen Sarpdere'nin tarzı şiirlerine de damgasını vuruyor. Ortaya okunması farklı bir tat veren şiirler çıkıyor.

Öldürme Sanatı 
Robert Gstrein
Çeviren: Ogün Duman
Can YayınlarıDaha önce İngiltere Yılları adlı kitabıyla tanınan Avusturyalı yazar Norbert Gstrein, Öldürme Sanatı'nda savaşa ilişkin yanıtları oldukça güç ve acılı sorular soruyor.
Yazar 1999'da Saraybosna’da keskin nişancılar tarafından öldürülen Stern muhabiri Gabriel Grüner’e ithaf ettiği kitabında bir Alman muhabirin artık haritalardan silinen Yugoslavya’daki varoluş nedenini sorguluyor. Savaşta gözlemci olmanın nesnel olmakla aynı anlamı taşımadığını, tarafsız kalmanın, hatta tarafsız olmanın bile mümkün olmadığını gözler önüne seriyor.

 Bülbülü Öldürmek 
Harper Lee
Çeviren: Pınar Öcal
Başrollerini Gregory Peck ve John Megna'nın paylaştığı 1962 tarihli aynı adlı filme de esin kaynağı olan Pulitzer ödüllü roman önyargılar, şiddet ve riyakarlıkla beslenen Güneyli erişkinlerin ırk ve sınıf ayrımı konusundaki mantıksız yaklaşımlarını Scout ve Jem Finch adlarındaki iki çocuğun ağzından anlatıyor.
Amerika’da 1930’ların Güney Eyaletleri’nden birinde bir beya kızın ırzına geçmekle suçlanan bir zencinin öyküsünü anlatan kitap 1960'da yayınlandığından bu yana da pek çok saygın ödülün sahibi oldu.

 Bir Başına Bir Yalnız 
Atilla Atalay
İletişim Yayınları
Yarattığı Eray ve uşağı Sebastian, ev kızı Sıdıka, Sıkılhan gibi karakterleriyle tanınan Atalay, yalnızlığa farklı bir bakış getiriyor kitasında.
Yalnızlık herhalde, bir insanın saklamayı düşündüğü en son şey olmalıdır" diyor ve devam ediyor: "Fakat yine de konuşulsun istemezsiniz. Size öyle öğretilmiştir, ayıptır çünkü yalnızlık. Yekten "deli" diyen de olur, "Bakma sen, bugünlerde en düzeyli ilişki, yalnızlık aslında" derken gözlerinize "Seni aklına çaktığımın manyağı seni, kimbilir ne arızan var ki, kimselerle geçinememişsin, ısırsa bana da bulaştırır mı acaba" gibisinden bakan da.Oysa sanıldığından çoktur yalnız nüfusu; kişi başına bir yalnız düşer.

 Taliban 
Ahmed Raşid
Çeviren: Osman Akınhay
Agora Kitaplığı
Küresel kapitalizmin simgesi olan İkiz Kuleler'e ve ABD'nin askeri gücünün merkezi olan Pentagon'a yönelik saldırıların yapıldığı dakikalardan itibaren aylarca, bütün dünya tek bir hareketin ismiyle yatıp kalktı: Taliban!
Yirmi yılı aşkın bir süredir Afganistan'la ilgili geniş çaplı haberler yapan tek gazeteci ve bir Afganistan âşığı olan Ahmed Raşid'in bu kitabı, Taliban'ın küçücük bir grup olarak doğuşundan bütün dünyanın kaderinin düğümlendiği bir korku odağı haline gelmesine kadar uzanan serüvenini ayrıntılarıyla gözler önüne seriyor.

İstanbul Bir Masaldı 
Mario Levi
Doğan Kitap
Ödüllü yazar Mario Levi bir Yahudi ailesinin, 1920-1980 yılları arasında İstanbul’da yaşadıklarını kaleme alıyor.Ailede yaşanan göçler, aileye başka ülkelerden katılanlar, başka ülkelere göç edenler…
"İstanbul Bir Masaldı" göçlerle birlikte başka bir ülkeyi, daha da önemlisi kendi ülkesini arama çabasındaki insanların öyküsü.

Kameraya Gülümse 
Amélie Nothomb
Çeviren: Yaşar İlksavaş
Doğan Kitap
Yepyeni bir reality show başlıyor ekranda. Katılımcıların tamamı bu show’a kendi istekleri dışında seçilerek alınıyorlar. Show’un geçtiği mekân bir ölüm kampı dekorunda. Zorunlu oyuncular, yani mahkûmlar, gardiyanları tarafından ve kameralar önünde hakaretlere maruz kalacak, aşağılanacak, işkence görecek, sonuna kadar eğlendireceklerdir izleyiciyi!.. Elenme ise, yine izleyenlerin oylarıyla ölüme gönderilmek olacaktır.
Amélie Nothomb’un yeni romanı "Kameraya Gülümse", televizyon kanallarında gerçekleştirilen bu tür programların halkın üzerindeki etkisini olduğu kadar halkın ya da izleyicinin bu tür programlar üzerindeki etkisini sorgulayan bir roman. Nothomb, "Kameraya Gülümse" ile "kara kutu"yu açıyor. 

Pozitivizme Ve Pragmatizme Karşı Felsefeyi Savunmak 
Maurice Cornforth
Çeviren: Tonguç Ok
Evrensel Basım Yayın
İngiliz Marksist filozof Maurice Cornforth'un pozitivizm eleştirisi, işçi sınıfının teorik mücadelesinin güncel ihtiyaçlar bakımından son derece önem taşıyor.
Kitap öncelikle felsefeyi farklı sınıf çıkarlarını temsil eden değişik akımlarıyla tanımak açısından önemli bir kaynak.
Özellikle diyalektik materyalizm hakkında ikinci elden ve akademik yöntem kitapçıkların şablonlarına uyarlanmış tanımlardan ötesini bilmeyen pek çok bilimci kendi dallarında diyalektik  materyalizmin ne işe yarayacağı sorusunu ciddi ciddi sorabiliyor. Cornforth'un eseri bu soruyu içtenlikle yanıtlamak isteyenler için de iyi bir içerik taşıyor.

 
Kayıtlı

Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #9 : Kasım 15, 2007, 16:22 »

Akreple yelkovanı geri döndürmek mümkün olsaydı...

Şimdi şöyle bir düşünün. Mutsuz ve sıkıcı hayatınızdan bir tek ilaçla kurtulmanız mümkün olsa... İlacı yuttuktan sonra tıpkı baş ağrınızın geçtiği gibi can sıkıntınız ve iç bunaltınız da uçup gidiverse. Bütün kayıplarınızı, hayal kırıklıklarınızı, pişmanlıklarınızı, 'keşke'lerinizi unutsanız. Böyle bir şey mümkün. Sadece bir kitabın sayfalarında bile olsa.

Fanzin dünyasının yakından tanıdığı  San Francisco Chronicle tarafından ‘Çağımızın Çehov’u’ olarak tanımlanan Pagan Kennedy, Anıkolik adlı kitabında böyle ilginç bird öykü anlatıyor.

Orta yaş krizinde, sabahları yatağından güçlükle doğrulan, ama yine de devam etmeye çabalayan bir adamın Win Duncan’ın öyküsü bu. Win'in hayatı bir gün aniden çalan bir telefonla tümden değişir. Yaşama sevincini yeniden kazanmak için yaptıkları, onu hiç beklemediği bir noktaya getirecektir.

Sonunda 'şimdiki zaman hapishanesi' dediği bugünden kurtulmanın bir çaresini bulur. Uçsuz bucaksız bir ülkeye benzettiği kendi geçmişine doğru yolculuklara çıkar. Kaybettiği annesinin yüzünün apaydınlık parladığı, çoktandır yabancılaştığı eşine tutkuyla sarıldığı, hayatın olasılıklarının önünde sonsuzluğa uzandığı günlere geri döner Win Duncan.

Kitap yayın dünyasına yeni katılan Siren Yayınları tarafından okura sunuluyor.

ALINTIDIR

Kayıtlı

aLone
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 15, 2007, 20:52 »

güzeL bir kitaba benziyor çok teşşekürLer
Kayıtlı
Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2007, 18:31 »

En Çok Satanlar

1. Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi / Emin Çölaşan / Bilgi Yay.
2. Veda / Ayşe Kulin / Everest Yay.
3. Suskunlar / İhsan Oktay Anar / İletişim Yay.
4. Sevdalım Hayat / Zülfü Livaneli / Remzi Kitabevi
5. Yedi Kapılı Kırk Oda / Murathan Mungan / Metis
6. Kayıp Söz / Oya Baydar / Can Yayınları
7. Demokrasimizle Yüzleşmek / Emre Kongar / Remzi Yayınevi
8. Harry Potter ve Ölüm Yadigârları / J. K. Rowling / Yapı Kredi Yayınları
9. Şeytan Yemini / Jean-Christophe Grange / Doğan Kitap
10. Ne Hoş Zamanlar / Aydın Boysan / İş Bankası Kültür Yay.

Alkım, Kabalcı ve Pandora yayınevlerinin en çok satanlar listeleri derlenerek hazırlanmıştır.
ALINTIDIR
Kayıtlı

Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2008, 17:30 »

Son Çıkanlar..


Paulo Coelho'nun ''Portobello Cadısı'' ve Miranda Glover'in ''Başyapıt'' adlı yeni romanları ile Ayşe Kudat'ın erkeğin maruz kaldığı şiddeti anlatan ''Al Kocayı Vur Sopayı'' raflardaki yerini aldı.

Paulo Coelho'nun ''Portobello Cadısı'' romanı, Celal Üster'in çevirisiyle Can Yayınları tarafından yayımlandı. Kitapları dünyanın 150 ülkesinde 100 milyon satan ve 66 dile çevrilen Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun yeni romanı, asıl adı Şirin olan, fakat kendine Athena adını veren genç bir kadının, kimliğini ve varoluşunun anlamını aramak için çıktığı ruhsal ve duygusal yolculuğu anlatıyor.

Transilvanya'da yaşayan Rumen bir çingenenin gayrı meşru kızı olan, daha bebekken annesi tarafından yetimhaneye bırakılan Athena, zengin bir Lübnanlı çift tarafından evlat edilinir, önce Beyrut'ta, ardından Londra'da yetişir. Her zaman Tanrı vergisi birtakım özel güçlere sahip olduğunun farkında olan Athena, normal hayata bir türlü ayak uyduramaz. Transilvanya'ya giderek öz annesini bulan Athena, bu yolculuğunda tesadüfen tanıştığı İskoçyalı bir kadının rehberliğinde, sıra dışı yeteneklerini kullanmaya ve bir Portobello Yolu rahibesi olarak insanlara tinsel kavrayış gücü dağıtmaya, bedenle ruh arasındaki ilişkiyi güçlendirmenin ve evrenle bütünleşmenin yollarını öğretmeye başlar.

BAŞYAPIT
Günümüz İngiliz edebiyatının önde gelen yazarlarından Miranda Glover'in ''Başyapıt'' adlı yeni romanı, bir müzayedede kendini ''canlı bir başyapıt'' olarak satışa çıkaran ressam Esther Glass'ın sıra dışı öyküsünü anlatıyor.

''Başyapıt''ı en yüksek bedeli ödeyerek satın alan kişi için bir hafta boyunca, Leonardo da Vinci, Raphael, Holbein, Ingres, Whistler, Manet ve Klimt'in resim tarihine damgasını vurmuş tablolarındaki yedi ünlü kadını canlandıracak olan Esther, ''Başyapıt''ı satıldıktan sonra günümüz sanat dünyasının açmazlarıyla yüz yüze geliyor.

Erkeğin maruz kaldığı şiddeti gözler önüne seren Türkiye'deki ilk kitap olan Ayşe Kudat'ın ''Al Kocayı Vur Sopayı'' adlı çalışması, birçok erkeğin eşi veya sevgilisinden şiddet gördüğünü dile getiriyor.

Erkeklerin pısırık görünmemek için gizlemeleri sonucu bir türlü açığa çıkarılamayan şiddetin işlendiği kitapta, erkeklerin eşlerinden, kadın ve erkek sevgililerinden çektiklerini ele alınıyor.

DOROTEA'NIN ŞARKISI
Günümüz İspanyol edebiyatının önde gelen yazarlarından Rosa Regas'ın ''Dorotea'nın Şarkısı'' adlı yeni romanı ise, iç dünyasıyla yüzleşen Aurelia Fontana adlı bir kadının öyküsünü anlatıyor. Madrid Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Aurelia, kır evinde yaşayan babası felç geçirince, ona bakması için Adelita adında bir kadınla anlaşır. Gizemli ve garip bir kadın olan Adelita'nın gelişiyle birlikte Aurelia'nın yaşamı altüst olur. Kendi varoluşunu sorgulamaya yönelen Aurelia, yaşamın farklılıklarını görür.

DİĞER KİTAPLAR
Cem Küçük'ün Banu Avar'la yaptığı söyleşiden oluşan ''Demokrasi Projeleri'', Elizabeth Buchan'ın ''Orta Yaşlı Kadının İntikamı'' Raymond E. Feist ve Janny Wurts'un kaleme aldığı bilim kurgu romanı ''İmparatorluğun Kızı'', Philippa Gregory'nin ''Kraliçenin Soytarısı'', David Mitchell'in ''9. Rüya'', Ahmet Kardam'ın ''Hamdım Piştim Yandım / Mevlana Celaleddin Rumi'', Selçuk Altun'un Senelerce Senelerce Evveldi'' ve Selçuk Özyurt'un ''Dönüşü Yoktu Ayrılığın'' adlı kitapları da raflarındaki yerlerini aldı.
alıntıdır
Kayıtlı

Amélie
..siyah eLbiseli kız || HYY..
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 473« Yanıtla #13 : Temmuz 15, 2008, 16:43 »

Son Çıkanlar

Yaz Yağmuru
Yazar  MARGUERITE DURAS Çevirmen  İSMAİL YERGUZ
 Marguerite Duras, hastalığı nedeniyle uzun bir sessizlik döneminden sonra 1990'da Yaz Yağmuru'nu yayımlamıştır. Romanın kahramanı Ernesto kalabalık ve yoksul bir ailede yaşamaktadır, ancak çevresi onun bir dahi olmasını engelleyemez. Ernesto ve kız kardeşi Jeanne yaşadıkları suç ortaklığını ilişkiye dönüştürürler.

Büyülenmenin ve çocukluğun sonu olan yaz yağmurundan sonra onları ayrılık beklemektedir

En Çok Satanlar
1. Kadından Kentler / Murathan Mungan
2. Bin Muhteşem Güneş / Khaled Hosseini
3. Türk Lokumu / Jan Wolkers
4. Haraç / Füruzan
5. Sahilde / Ian McEwan
6. Oyun Değil Gerçek / Ceren Karaçayır
7. Allah ile Aldatmak / Yaşar Nuri Öztürk
8. Yüz Yogası / Annelise Hagen
9. Siz Kimi Kandırıyorsunuz! / Soner Yalçın
10. Kalbinle Düşün Aklınla Hisset / Yankı Yazgan
Pandora yayınevinin en çok satan yerli ve yabancı kitaplar listelerinden derlenmiştir.

« Son Düzenleme: Mart 26, 2009, 13:46 Gönderen: Amélie » Kayıtlı

ayasofya
Be honest!
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,765


Hasta_Ruh


Site
« Yanıtla #14 : Temmuz 19, 2008, 14:24 »

teşekkürler amélie Göz kırpan
Kayıtlı

Görüyorsunuz işte, ölümün bile duyguları var.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı