Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YGS'ye 'Şifre' Gölgesi Düştü.  (Okunma Sayısı 10424 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hip0kondRiyak
Sebocu
****

Teşekkür Sayısı 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,317


*-Kupa kızı..


« : Nisan 02, 2011, 13:32 »

ANKARA - Üniversite adaylarının girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) ilişkin ‘şifreli cevap anahtarı’ iddiası gündeme bomba gibi düştü. ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanan YGS soru kitapçığı üzerinden, 40 matematik sorusundan 37’sinin basit bir şifreleme yöntemiyle 10 dakikada çözülebildiği ortaya çıktı.Matematik sorularının yanı sıra Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen sorularından, şıkları rakamsal değerli olan testlerde de aynı formülü uygulamak mümkün.

100’e yakın yanıt cepte
İnternette yer alan kitapçıkta formül uygulandığında matematik dahil Fen, Türkçe ve Sosyal testlerinde rakamsal yanıtı olan sorulardan 100’e yakınına doğru yanıt verilebiliyor. Sınavda adaylara sorulan soru sayısı ise 160. Bu yıl ilk kez adaya özel kitapçık dağıtıldığı için bu şifreleme yönteminin tüm sınava girenler için için geçerli olamayacağı savunulmasına karşın ÖSYM yetkililerinden, bu kitapçıkların kaç kişiye dağıtıldığı sorusuna yanıt alınamadı. İnternete konulan kitapçığın sınava giren kaç adaya dağıtıldığı da bilinmiyor.
ÖSYM, bu yıla kadar ki bütün üniversiteye giriş sınavlarında rakamsal yanıtları olan sorularda şıkları küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe doğru diziyordu. Örneğin a)3, b)4, c)5 şeklinde. Ancak bu yıl ilk kez soruların şıkları bu sıralamalara dikkat edilmeden karışık bir şekilde dizildi. Bu yıl bir ilk daha yapılarak, her aday için ayrı bir kitapçık basıldı; kitapçıkların üzerinde o adayın ismi, fotoğrafı yer aldı.

37 net çıkardı
Sınav sonrasında adayların doğru ve yanlışlarını kontrol edebilmeleri için ÖSYM’nin internet sitesine koyulan kitapçığı, Artvin’de avukatlık yapan Ayla Varan adlı bir vatandaş kendisine gelen duyumlar üzerine incelemeye aldı. Varan, kitapçığı inceleyince, karışık bir şekilde dağıtılan şıkların belli bir sistematiğe oturduğunu ve o sistematiği çözünce doğru şıkkın bulunduğunu tespit etti. Varan, bu şekilde soruları hiç okumadan 40 matematik sorusundan 37 net çıkarmayı başardı. Varan, doğru yanıtların kısa sürede bulunmasını sağlayan formülü şöyle anlattı: ”Sisteme göre, aday kitapçıktaki şıkları küçükten büyüğe doğru sıralıyor. Kitapçıktaki şıkla çakışan varsa doğru yanıt o oluyor. Hiçbir rakam çakışmazsa doğru yanıt ’E’ şıkkı olarak çıkıyor. Birden fazla çakışan varsa da cevap en küçük rakamın bulunduğu şık oluyor.”
Dün ÖSYM Başkanı Ali Demir’e ulaşmak mümkün olmazken, bir ÖSYM yetkilisi ise her kitapçığın farklı soru sırası ve yanıt sırasının olduğunu söyledi ancak, internete konulan kitapçığın kaç öğrenciye dağıtıldığına yanıt veremedi.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, önceki yıllarda sınıflarda adaylara dağıtılan kitapçıkların salon görevlileri tarafından karıştırılarak dağıtıldığını anımsatarak, “Bu yıl ilk kez herşeyi ÖSYM belirledi” dedi. Prof. Dr. Ceyhan İnal ise şu değerlendirmede bulundu: “Sorular belli bir sistematiğe göre özellikle hazırlanmadıysa, bu 40 soruda 10 soru bile bilme olasılığı 0’a yakındır. O sistematiği ancak bilen bir öğrenci 30, 40 net çıkarabilir.“

Prof. Dr. Gül Ergün de, “37 net çıkarabilme ihtimaliniz sıfıra yakın. Gizli bir mesaj olmaksızın bir kişinin böyle birşeyi şans eseri, 37 net çıkarması mümkün değil” dedi.« Son Düzenleme: Nisan 04, 2011, 22:41 Gönderen: ozlem35_ » Kayıtlı

Sevenın yanlısı yazıllır mı?
Léon
Şebokolik
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 5,720


Draw your swords.


« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2011, 13:53 »

YGS gizli şifresi için ÖSYM’den açıklama geldi
02 Nisan
 YGS’de bazı soruların belli şifreyle doğru cevaplandırılabileceği iddialarına ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, “İddia sadece basına dağıtılan master kopyalar için doğru ancak sınavda her adayın soru kitapçığı, soruların yeri ve cevapların yeri birbirinden tamamen farklı” dedi. Demir, şunları söyledi:

‘Basına dağıtılan kopya için geçerli’

“Bulan arkadaş bayağı zekiymiş. Ama bu sadece basına dağıttığımız kamuoyuna açıkladığımız kopyalarda bulunabilecek bir şey. ‘ÖSYM, doğru cevabın yerini aynı tuttu, şıkları değiştirdi. Küçükten büyüğe yazıldığında çakışan şık doğru’ deniyor. Ama bu sadece master kopyalarda geçerli. Adaylara dağıtılan soru kitapçıklarında böyle bir mantıkla sorulara doğru yanıt vermek mümkün değil. Asıl kitapçıklarda şıkların hepsi birbirinden ayrı. Kamuoyuna açıklanan soru kitapçıkları matbaaya verilirken, eski cevap sıralama alışkanlığı ile doğru cevaplar yerini korumuş, diğerleri yer değiştirmiş halde basılmış. Basına verilen kopya kitapçıklar hiçbir öğrenciye verilmedi. Zekice bir buluş. Ama maalesef doğru değil.”
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da “Gerçek kitapçıklarda iddia edilen formülle bulmaları mümkün değil. Soruların yeri, şıkların yeri her aday için birbirinden farklı. Sadece basına dağıtılan master kopyalarda denilen formül doğru çıkıyor. Kimse gerçek aday kitapçıklarının ne olduğunu görmeden emin olmasın” dedi
Kayıtlı
Léon
Şebokolik
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 5,720


Draw your swords.


« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2011, 13:54 »

Ben iptal olur sanmıştım ama bu açıklamalara göre böyle birşey yok gibi.Olmasında zaten ya o stresi tekrar mı yaşayacağız..
Kayıtlı
bobo13
Daimi Üye
***

Teşekkür Sayısı 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 886« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2011, 15:40 »

allahım her sene bişey çıkıyo ya bu ne  Kahkaha
Kayıtlı

Bugün kendimi kuru yapraklarla kaplı çıkmaz bir sokağa benzetiyorum
hip0kondRiyak
Sebocu
****

Teşekkür Sayısı 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2,317


*-Kupa kızı..


« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2011, 00:13 »

Keşke dırek şıklara odaklansaydım tüh  Masum  Dil çıkaran.
Kayıtlı

Sevenın yanlısı yazıllır mı?
seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,655


Yeniden koş yollarda...Durma!


« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2011, 16:38 »

ÖSYM Başkanı Demir, "Şifre basın kopyası için geçerlidir" demişti. Oysa 11183. 80782 no'lu kitapçık da aynı düzende 'şifreli' hazırlanmış.

Bir şifre de Radikal’den

11183.80782 nolu kitapçığa bir okurun uyarısıyla ulaşan Radikal, matematik testinde yaptığı inceleme sonucunda, seçeneklerin basın kopyasındaki temel sıralama korunarak yerleştirildiğini tespit etti. Buna göre en basit ifadeyle seçenekler arasındaki en büyük rakamsal değerin sağındaki şık işaretlendiğinde 30’a yakın soruda doğru sonuca ulaşılıyor. Ayrıca soruların küçükten büyüğe dizilimi yeniden düzenlendiğinde 30’un üzerinde soruyu doğru yapmak mümkün. İşte birkaç örnek.

Soru 15: x.(10!) çarpımı bir pozitif tam sayının karesi olduğuna göre, x’in alabileceği en küçük değer kaçtır?
a) 21 b) 7 c) 5 d) 10 e) 14
Şıklarda en yüksek sayı 21. 21’in sağında b) şıkkı var, b şıkkı doğru yanıt oluyor.
En yüksek rakamın sağındaki şıkkın doğru olması kuralı 11250.36833 no’lu kitapçıkta da uygulanabiliyor. Radikal’in editörleri dün akşam saatlerinde, çok kısa sürede bu formülü uygulayarak, 20’nin üzerinde soruya doğru yanıt vermeyi başardılar.

Sınavda şaibe kalacak

ÖSYM bu şifrelemeyi kasıtlı yapmamış bile olsa, tespit edilen bu şifreli kitapçığın sahibi olan aday, gerçekten başarılı bile olsa, üzerinde bir şaibe kalacak ve mağdur olacak. Demir’in bu öğrencilerin karşı karşıya kalacağı mağduriyeti nasıl gideceği de merak ediliyor.

“Donanım haber” isimli bir forum sayfasında ise yayınlanan bazı kitapçıklarda “Çembersel modlama” isimli bir algoritma türünün kullanıldığı iddia edildi ve buna ilişkin örneklere yer verildi. Bu yöntemle doğru cevabı bulma oranının yüzde 80’e ulaşılabildiği öne sürüldü.

Konu Da Vinci şifresi oldu!

Türkiye’nin Da Vinci şifresi olma yolunda ilerleyen skandalla ilgili şimdilik kesin olan sınırlı sayıda şeyin oluşturduğu tablo ise şu:
Skandalın 3. gününde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ÖSYM’ye güveninin tam olduğunu söyleyerek adaylara güven telkin etti. Ardından dün hükümet adına Cemil Çiçek, “Endişe edecek bir şey yok” açıklaması yaptı.

12 Haziran genel seçimlerine sayısı gün kala, tüm muhalefet partileri, adaylar ve aileleriyle birlikte milyonlarca kişiyi ilgilendiren konuyu gündemden düşürmemeye kararlı. Konuyla ilgili TBMM’ye soru önergesi yağdı.

Savcılık ve Emniyet birimleri inceleme başlattı. YGS ile ilgili iddiaları, KPSS’deki kopya iddialarını da inceleyen ekip inceliyor. TÜBİTAK’ın da aralarında olduğu özel bir heyet soruları incelemeye aldı. Önemli not: KPSS’deki soruların çalınması iddiası ÖSYM’nin mevcut yönetiminde deprem etkisi yaratmıştı. 2 milyon adayı aylarca şüphe içinde kıvrandıran KPSS skandalıyla ilgili ‘soruşturma’ 9 aydır sonuçlanamadı.

YGS ile ilgili skandalda da 4. gününde olayları protesto eden gençler gözaltına alındı. Matbaa basıldı.

‘Daha iyi güvenlik’ için bu yıl ‘kişiye özel’ soru kitapçıkları hazırlanmıştı. YGS ile ilgili şifre şüphesi çözülemeden bu şüphelere bir yenisi eklendi: Ya soru kitapçıklarıyla birlikte biri veya birileri cevaplarını da verdiyse?

Kaynak: Radikal
Kayıtlı

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
MayınTarlası
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2011, 17:09 »

Yazık ...

Size güvenen onlarca öğrenciye,

Gecesini gündüzüne katıp, saçma sapan bir sisteminiz de başarılı olmak  için ders çalışan  onbinlerce öğrenciye yazık.

Ayıp...

Maaş diye verdiğiniz üç kuruş para ile evini zor geçindirip birde üstüne dershane masrafı çıkartıp sınav stresi yaşattığınız aileye anneye, babaya, kardeşe ayıp.

Sizleri havale edecek bir kurum bile bulamıyorum.. düşünün bak memleketi o kadar içinden çıkılmaz bir duruma getirdiniz.


İnsanları 3 torba kömür ile kandırıp o makamlarda istediğiniz gibi at koşturdunuz

Bütün kuralları kitapları yazıları hepsini ama hepsini kendi cebinize hizmet eder hale getirdiniz...

Kanlarını dökerek bu toprağı koruyan şehitlerin annelerinin babalarının ağıtlarıyla ortaya çıkartılan milli marşlarımızın andlarımızın kaldırılmasını konuşturur ülkeyi böldürür hale getirdiniz.

Atatürk'e dil uzattılar hiçbirşey yapmadınız.

Başka milletlere yardım eli uzatan insanlarımızı öldürdüler kılınız kıpırdamadı

Sadece kınadınız ...


Size söyleyek söz kalmadı...
Ama inşallah birgün bu yaptıklarınızın cezasını en ağır şekilde ödersiniz. diyecek tek sözüm budur...
Kayıtlı
Finally Free
Forum Ekibi
Sebocu
*****

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,664« Yanıtla #7 : Nisan 05, 2011, 17:17 »

İmam Kafası iş başında..

Ümmetçi olduğunuz kadar ulusalcı olsaydınız, biz de daha dindar olabilirdik'Söylenecek söz yok , gidiyorum ben'
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2011, 17:30 Gönderen: Finally Free » Kayıtlı

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu
****

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,708


Atlantis'ten Gelen...


Site
« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2011, 11:58 »

Daha bir kaç ay önce Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda yaşamadık mı aynısını? Daha rezilini. Sonrasındaki ehliyet sınavında görmedik mi olanları. Bakmayın yaklaşık bi yıldır bunlar böyle ortaya çıkıyor kimbilir bu zamana kadar kimler kimlerin hakkını yedi. Kul hakkı derler aman haram olmasın derler ama bu sınav sayesinde edindikleri mesleklerde kazandıkları her kuruşun haram olduğunu düşünmezler. Yazık. Bunun üzerine şimdi insanlar nasıl kafalarını toparlayıpta Hazirandaki sınavlara hazırlansınlar.
Kayıtlı

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?
 
ozlem35_
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,388« Yanıtla #9 : Nisan 06, 2011, 12:28 »

Kimse morelman çökmesin.. Demesi kolay olabilir ama siz kendinizi bildikten sonra arkadaşlar bizim zamanımızda da dersle alakası olmayan insanlar bakmıştık ki kazanmışlar,aynı sıralarda oturuyoruz. boşverin..Belki fazla dinle ilgili olacak ama bu dünyada yanlarına mı kalmalı elbette kalmamalı ama bu zamana kadar olanlarla ilgili pek denebilecek birşey yok onların görmüş ve görecekleri anca bu dünyada.. Bunca milyon adet insanın hakkını yiyerek bir yerlere geliyorlar.. Söylenebilecek söz yok..Düşünmek bile insanın tüylerini ürpertiyor..

Sınav geldi ve öyle yada böyle bitti. Çalışan adamın her türlü zaten Tanrı yanında olacaktır. Ben buna inanırım bugüne kadar günümüz türkiyesinde de milyonca sınava girdim..Geldi ve bitti benim için.Onlar kendi günahlarıyla baş başalar..
Kayıtlı
ozlem35_
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,388« Yanıtla #10 : Nisan 06, 2011, 12:32 »

ÖSYM Başkanı Ali Demir, sınavın iptalini gerektirecek hiçbir durum olmadığını söyledi.Güncelleme:06 Nisan
Ali Demir, tüm adaylara süreci anlatan bir mektup yazacağını belirtti. ÖSYM Başkanı, "Tam yapan adayların kitapçığında şüpheli bir şey yok" dedi. Demir, "Basına verilen kitapçığı METEKSAN karıştırdı, tam bir işgüzarlık" diye konuştu.

ÖSYM'DEN İTİRAF: ACEMİCE HAZIRLANDI

YGS'deki şifre iddialarıyla ilgili pazar günü basının karşısına çıkan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bugün de medyanın Ankara temsilcileriyle biraraya geldi.

ÖSYM Başkanı, "Basına verilen kitapçık biraz acemice hazırlandı. Yanlış cevapların yerleşmesinde eksiklik var ama adaya avantaj yok. Tüm adaylara süreci anlatan mektup yazacağım" dedi.

Ali Demir şöyle konuştu:

Gizlediğimiz hiçbir şey söz konusu değil. Adaya özel kitapçıkla kişiye özel muamele olmaz. İstenen her bilgiyi vermeye hazırız. Sınavın iptalini gerektirecek hiçbir olgu yok. Tüm adaylara süreci anlatan mektup yazacağım. Soru hazırlanan birime ben bile cep telefonu ile giremiyorum."

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ali Demir, 27 Martta Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren (YGS) giren adaylardan 1 milyon 400 bine yakınının cevap kağıtlarının okunduğunu belirterek, ''Adayların cevap kağıtlarını değerlendirdik. Okuduğumuz kağıtları bu adayların sonuçlarını 2010 YGS ile mukayese ettik. Olağan dışı hiçbir oluşum söz konusu değil. Matematik soruları geçen seneden daha zor. Test genelde geçen seneden daha zor. Bundan mutluyuz. Çünkü ÖSYM çok nitelikli sınavlar gerçekleştiriyor. Şunu çok rahat bir şekilde söylüyorum; olağandışı hiçbir durum söz konusu değil. Bir grubu, bir kişiyi öne çıkarıcı hiçbir sonuç görülmüyor. Sınavın iptalini gerektirecek hiçbir durum söz konusu değil'' dedi.

Kayıtlı
seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,655


Yeniden koş yollarda...Durma!


« Yanıtla #11 : Nisan 07, 2011, 00:15 »

http://ygsiptal.com/

YGS'de yaşanan şifreleme iddialarına tepki büyüyor. Sınavın iptalini isteyenler seslerini duyurmak için bir internet sitesinde buluştu. "ygsiptal.com" bugüne kadar 3662 imza toplandı.
Siteden yapılan yazılı açıklamada şunlar deniliyor:
"YGS'deki şifre skandalından sonra artık ÖSYM'ye güvenimiz kalmadı.''

Kayıtlı

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
Sebokolik_Yasam
Yeni Üye


Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 30


Beni ben yapan içimdeki sesleri susturamazsın


« Yanıtla #12 : Nisan 09, 2011, 23:14 »

Bunu yapanlarda kul hakkını haram olduğunu emreden Kuran'ı ellerinde taşıyan cemaatçiler...
Kayıtlı

Düşündüm,buldum sandığım yüz yıllık gerçekler hepsiyle giyindim durdum bazen büyük geldiler...
ozlem35_
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,388« Yanıtla #13 : Nisan 09, 2011, 23:20 »Evettttttt 2011 YGS'de dereceye girenler belli olmuş arkadaşlar!!

İlk benden duyun görün dereceye girmediğinize şükredin istedim  Sırıtan
Biraz şu stresli ortamda kardeşlerimi gülümsetebilmek isterim ben çok güldüm şahsen  Masumhttp://twitpic.com/4hzuu1
Kayıtlı
seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,655


Yeniden koş yollarda...Durma!


« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2011, 21:16 »

İŞTE O MEKTUP

Çok Değerli Öğrenciler,

27 Mart 2011 günü hayatınıza sadece bilgilerinizle yön vermenizi sağlayacak bir sınav organize ettik. Bu sınav sonucunda sadece hak edenin hak ettiği üniversiteye yerleşebilmesi için gerekli ortamı hazırladık. Sınav güvenlik tedbirlerimiz pek çoğunuz tarafından takdir edilmiş olmasına rağmen bazılarınız tarafından da sınav stresini artırıcı etkenler olarak karşılandı.

Sınav bittikten sonra tüm kamuoyu önünde bazı tartışmalar yaşanmaya başladı. Bu konulardaki gerçekler tüm açıklığı ile aşağıdaki gibidir;

1. Basına Verilen Soru Kitapçığı: Bu soru kitapçığı, ÖSYM’nin hazırladığı master soru kitapçığı olması gerekirken, gereksiz yere master soru kitapçığından basitçe türetilmiş bir kitapçıktır. Bu soru kitapçığı, sınav bittikten sonra türetildiğinden ve sınava giren hiç bir adaya verilmediğinden hiç bir adaya üstünlük sağlanması söz konusu olmamıştır.

2.  Tüm Adaylara Verilen Soru Kitapçıklarında Cevap Seçeneklerinin Dizilişi: Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında sorunun doğru cevap seçeneği rastgele biçimde değiştirilirken, diğer seçeneklerin yerleri de rastgele değiştirilmesi gerekirdi. Ancak, geliştirilen yazılım çalıştırıldığında her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır.

Tüm sınav evrakı gibi soru kitapçıklarının da hazırlanması ‘kapalı dönem’ olarak ifade edilen ve tüm dünyadan izole bir ortamda hazırlandığından bu dizilişin ÖSYM çalışanları dâhil dışarıdan herhangi biri tarafından bilinmesi imkânsızdır. Bugüne kadar incelenen çok sayıda soru kitapçığından bu dizilişi fark ederek cevap seçeneğine yönelen tek bir adaya bile rastlanmamıştır.  Sınavda adaylar tarafından kullanılan soru kitapçıklarının incelenmesi devam etmektedir.

Ayrıca tüm adayların ham puanları üzerinde yapılan istatistiksel değerlendirmeler sonucunda normal dışı hiçbir durum görülmemiştir.

3.İstanbul-Eyüp Bölgesinde Sadece Kız Öğrencilerin Sınava Girdiği Okullar: Bu durum, söz konusu bölgede sınava girme talebini karşılayacak yeterli kapasite olmadığından ve bölgeye yerleşimde kız öğrencilere öncelik verilmesi nedeniyle ortaya çıkmış bir sonuçtur. ÖSYM’nin bu yolla sınavda hiç bir adaya üstünlük sağlaması asla söz konusu değildir.

4. YGS Sınavı Sonuçları: Bugüne kadar yapılan cevap kâğıdı okumalarının sonuçları geçtiğimiz yıl yapılan YGS sonuçları ile mukayese edildiğinde normal dışı bir durumun olmadığı ve sınavın adil ve doğru yapıldığı gerçeğini ortaya koymaktadır.

Değerli Öğrenciler, ÖSYM size hak ve adalet ölçülerinde modern çağın imkânlarını kullanarak bir sınav hazırlamış, yürütmüş ve değerlendirmelerini tamamlamıştır. Tüm bu süreçte sizleri rahatsız edecek hiç bir oluşum söz konusu değildir.

Son günlerde sizlerin heyecan ve duyarlılığınızı harekete geçirmek üzere oluşturulan senaryoların hiç bir dayanağı yoktur.

En kısa zamanda sonuçlar açıklanacak ve sizler hem sınav sonuçlarınızı öğrenebilecek hem de cevap kâğıtlarınızı ve kendinize ait cevap anahtarınızı internet sitemizden görebileceksiniz.

Tam bir güven ve sükûnet içinde Haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına hazırlanmanızı ve hiç bir yönlendirmeye izin vermeden sadece bilginiz ile hayatınızı şekillendirme gayreti içinde olmanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak, şunu da bilmenizi isteriz ki, sizlerin heyecan ve duyarlılığınız üzerinden kamuoyunu karamsarlığa yöneltmek isteyenler hakkında gerekli inceleme, soruşturma ve yasal işlemler yapılmaktadır.

Sizlere LYS’de başarılar dileriz.


Kayıtlı

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı