Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şebnem Ferah'tan Başbakan'a Mektup  (Okunma Sayısı 18526 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
merakli
Yeni Üye


Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 11


« : Temmuz 03, 2013, 15:38 »Türkiye'de rock müziğin en güçlü seslerinden Şebnem Ferah, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak, "Sayın Başbakanım, eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim, lütfen bir konuşma daha yapınız"...
  

Türkiye'de rock müziğin en güçlü seslerinden Şebnem Ferah, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak, "Sayın Başbakanım, eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim, lütfen bir konuşma daha yapınız ve özür dileyiniz. Rica ediyorum, karşıdan bakıldığında en eksik ifadeyle 'erk sarhoşluğu' gibi görünen bu tavrınızı bir tarafa bırakınız ve ivedilikle 'dinlemeye' başlayınız" dedi.

Şebnem Ferah'ın, Başbakan Erdoğan'a yazdığı ve Twitter hesabında paylaştığı mektubu, yaklaşık 3 saat içinde 5 bin 500 kez paylaşıldı. Başbakan Erdoğan'ın bugünkü konuşmasını eleştiren ve özür dilemesini isteyen Ferah'ın mektubu şöyle:

"Unutmayınız; siz, size oy vermeyenlerin, sizinle aynı fikirde olmayanların da başbakanısınız. Günlerdir kendi vatandaşlarınıza ruhen ve bedenen şiddet uygulanmaktadır. Üstelik dünyanın neresine giderseniz gidin 'doğru' ve 'haklı' sayılacak, parkını, ağaçlarını, şehirlerini korumaya gönüllü insanların masum gösterisine karşılık olarak

Sayın Başbakanım, lafı hiç uzatmayayım. Hislerim beni yanıltmıyorsa bugünlerde takınacağınız tavır tarihe nasıl geçeceğiniz konusunda her zamankinden çok daha etkili olacak.

Sayın Başbakanım, eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim, lütfen bir konuşma daha yapınız ve özür dileyiniz. Zararın neresinden dönülürse kardır. Bugün konuyla ilgili söylediklerinizden çok daha yapıcı olacağına inancım sonsuzdur. Lütfen, 'Vatandaşlarımın haklarını korumak şöyle dursun; en ufak ve doğal demokrasi emaresinde onları ruhen ve bedenen yaraladığım için, bu ülkede yaşayan insanların tamamının ne düşüneceğini, ne hissedeceğini, neyi kabulleneceğini yönlendirme erkine sahip olduğum yanılgısına düştüğüm için, vicdanımın sesini dinlemek ve sağduyulu bir hamleyle bana ne anlatıldığını dinlemek, görevimin ve sorumluluklarımın gerçek gerekliliklerini yerine getirmek yerine her istediğini yaptırmaya alışmış ve oyuncağı elinden alınmış öfkeli bir çocuktan farklı davranamadığım için bütün kalbimle özür dilerim' deyiniz. Bütün kalbimle ve inanarak söylüyorum; bence bunu bize borçlusunuz. Sayın ve Sevgili Başbakan'ım Ben 'bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşamak' isteyen vatandaşlarınızdan biriyim. Siz bizim başbakanımızsınız. Rica ediyorum, karşıdan bakıldığında en eksik ifadeyle 'erk sarhoşluğu' gibi görünen bu tavrınızı bir tarafa bırakınız ve ivedilikle 'dinlemeye' başlayınız."

-İSTANBUL KONSERİ İPTAL-

Şebnem Ferah'ın bugün Vodafone FreeZone kapsamında İstanbul Parkorman'da gerçekleştirileceği konseri iptal edilirken, ekip arkadaşı ve aranjör Ozan Tügen de Twitter'dan yazdığı mesajda, "Bu akş.....i konserimiz ileri bir tarihe ertelendi. Kendi adıma, orada olmayı planlayan herkesi sokaklara çağırıyorum" dedi.
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2013, 22:22 Gönderen: MayınTarlası » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı