Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Görünmeyen Filmi Görücüye Çıktı!  (Okunma Sayısı 5700 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eskii
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Ekim 29, 2010, 02:43 »

Senaristliği ve yönetmenliğini Ali Özgentürk'ün üstlendiği ‘Görünmeyen’ adlı sinema filminin tanıtımı Swissotel Grand Efes Otel'de oyuncuların katılımıyla yapıldı.

Görünmeyen’ filmininde Recep ve nişanlısı Ebru'nun, Recep'in doğduğu köye yaptıkları yolculuğun hikayesini anlattıklarını belirten Ali Özgertürk şu bilgileri verdi:

“Farklı bir film çekiyoruz. Genç oyuncularımızın yanı sıra Udo Kier de bizimle birlikte bu projede yer alacak. İzmir'de olmaktan ise mutluyuz. 1936'da geçen senaryoda, Ebru ve Recep'in ailelerinin aynı topraklar üzerinde karşılaştıkları, dedelerinin, o dönemin önemli bir konuğunun ziyaretine eşlik ettikleri ortaya çıkar. O konuk, dönemin en parlak klasik müzik bestecilerinden Macar Bela Bartok'dur. Paris'teki bir davette bir Türk kadınının mırıldandığı ezgiyi işittikten sonra Türk müziğini araştırmak, ezgiler, Türküler derlemek üzere binlerce kilometre katederek Adana'ya gelmiştir. Tek kaygısı sanat olan Bartok'un görünmeyen bir amacı olup olmadığını takibe alan devlet, peşine Ebru'nun büyükbabası Erol Soykan'ı takmıştır. Macar araştırmacı Bela Bartok'un araştırma gezisine Recep'in büyükbabası Ekrem Kıraç da eşlik etmiştir. Ve tıpkı Erol gibi Ekrem'in de bu ziyarete eşlik etmenin ötesinde görünmeyen bir amacı vardır.”
Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, İstanbul'un köprü olarak algılandığını belirterek, “Aslında İstanbul bütün medeniyetlerin ruhunu taşıyor. ‘Film dilini geliştirmek için ne yapabiliriz’ diye düşünüyor ve sinemayı daha ileriye götürmek için çalışıyoruz. Ali Özgentürk önemsediğim yönetmenlerden biri. İlk teklifi kendisine götürdük, o da kabul etti. Mutluyuz çünkü genç bir ekiple yola çıktık” dedi.  

Filmde Recep'i Hakan Eratik, Ebru'yu da Sezen Aray oynarken Ela Bartok rolünü de Alman oyuncu Udo Kier canlandırıyor. Oyuncu Halil Ergün ise filmde önemli bir karakter olan Bartok Celil rolünde. Ahmet Mekin filmde misafir oyuncu olarak yer alıyor. Ayrıca Sezen Aksu, Kubat ve Şebnem Ferah filmde şarkı söylüyor. Film, bu yıl 17 aralıkta vizyona girecek.

« Son Düzenleme: Ekim 29, 2010, 09:29 Gönderen: ozlem35_ » Kayıtlı
senaakk
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2010, 10:34 »

"Filmde şarkı söylüyor." derken filmin müziklerini yaptıklarını mı kastetmiş yoksa filmin bir sahnesinde şarkı mı söylüyorlar anlamadım. Eğer filmin müziklerini yaptıkları söylenmişse "filmde şarkı söylüyor" yanlış bir tabir olmuş bence. Kızgın
Neyse izleyip göreceğiz.. Film nasıl olur bilmem ama güzel sesler duyacağımız kesin. Gülümseme
(Güzel seslerden kastım Sezen Aksu ve Şebnem Ferah tabii. Kahkaha)
Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler!

« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2010, 13:02 »

Facebook'ta aynı haberi "ŞEBNEM FERAH FİLM MÜZİĞİ HAZIRLIĞI İÇERİSİNDE..." başlığıyla verenler gördüm.
Belki yeni şarkı olur, belki film için seçilmiş bir şarkının yeni yorumu olur. Her şart ve koşulda güzel olur işte...

S (ebnem) now F (erah)lake

Bütün aşklar çok büyük olacaktı,
Ama en büyük bizimkisi diyecektik!
lol
(: Şebokolik :)
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda, durma!

Site
« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2010, 14:48 »

Meraklandım şimdi..
Bakalım nasıl olacak Gülümseme
Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2010, 15:49 »

Oo heyecanlandım nasıl bir şarkı ve film acaba.. Gülümseme çok güzel bir haber teşekkürler eskii =)) 

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
eskii
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2010, 15:57 »

Oo heyecanlandım nasıl bir şarkı ve film acaba.. Gülümseme çok güzel bir haber teşekkürler eskii =)) 

Rica ederim. Bende 17 Aralığı  merakla bekliyorum.   Gülümseme :
meleğim
Şeboo'M'eLikee
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

İçimde bir yerlerde sabır taşı gizli........

Site
« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2010, 19:49 »

Merak saldım şimdiii Kahkaha vvvuuuvv!!!
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2011, 12:51 Gönderen: seda-92 » Kayıtlı

Ben böyle değildim,ne zaman kaybolldum..?.. <br />Rüzgarla dans ederdim,ne zaman savruldum..?.. ..<br /><br /><br />Buda gelir geçer diye inanmazsam nasıl yaşarım,Naıl yaşarımm..... ??
Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2011, 12:24 »

Film hakkında yeni bir haber yok mu?

Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne yapalım be gönlüm olduğu kadar,olmadığı kader..

Site
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2011, 17:25 »

Film hakkında yeni bir haber yok mu?
Aynen ya yeni bi haber yok mu ? Heyecanlanmıştık bi zamanlar , biz bu filmi beklerken Aşk Tesadüfleri Sever çıktı orda Hoşçakal çaldı ama bu film hala piyasada yok :/

Hayat Aslında Bir Festival... Biliyorsun, Yaşıyorsun Her An ..
Bırak Hayat İstediği Gibi Aksın , Sen Takma Kafana ...

Dil çıkaran HAYATI ŞEBO'LA Dil çıkaran
Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2011, 17:14 »

Aynen ya yeni bi haber yok mu ? Heyecanlanmıştık bi zamanlar , biz bu filmi beklerken Aşk Tesadüfleri Sever çıktı orda Hoşçakal çaldı ama bu film hala piyasada yok :/
iyi ki hatırlattın biraz araştırdım Gülümseme önce 18 mart'a ertelenmiş sonra 15 temmuz'a... Şebo yer alıyor mu belli değil...

şöyle bir haber buldum; http://www.sinemabed.com/ali-ozgenturkun-son-filmi-gorunmeyen-fragman
bu da fragman; http://www.youtube.com/watch?v=U2iEeG6l-ik

Hayatı_Şebolaa
Meryem Tuncak
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne yapalım be gönlüm olduğu kadar,olmadığı kader..

Site
« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2011, 17:50 »

iyi ki hatırlattın biraz araştırdım Gülümseme önce 18 mart'a ertelenmiş sonra 15 temmuz'a... Şebo yer alıyor mu belli değil...

şöyle bir haber buldum; http://www.sinemabed.com/ali-ozgenturkun-son-filmi-gorunmeyen-fragman
bu da fragman; http://www.youtube.com/watch?v=U2iEeG6l-ik

İnşallah Şebnem vardır ya , pek var gibi görünmüyo ama Gülümseme 15 Temmuzu bekleyip görücez artık.

Hayat Aslında Bir Festival... Biliyorsun, Yaşıyorsun Her An ..
Bırak Hayat İstediği Gibi Aksın , Sen Takma Kafana ...

Dil çıkaran HAYATI ŞEBO'LA Dil çıkaran
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı