Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Synthesizer (Moog)  (Okunma Sayısı 2309 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hammond
۵ ~ KEİTH ~ ۵
Sebokolik
*****

Teşekkür Sayısı 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3,964


Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur...


« : Mart 04, 2010, 23:43 »

Synthesizer'in mucidi ardından modern müziğin çehresini baştan aşağı değiştiren, yenileyen bir isimdi. Modern müziğe yeni bir soluk getirdi. Elektronik müziğin son on yılda kaydettiği popülarite, müzik tarihinde itibarını iyice pekiştirmişti. Synthesizer'ın babası, muciti, robert moog, 71 yaşında beyin kanserine yenik düştü. Robert Moog, mühendislik ile müzik arasındaki köprüydü.

                           Robert Moog

Synthesizer farklı türde bir müzik yaratmak ve elektriksel sinyaller üretmek için kullanılan bir müzik aletidir. Synthesizer, amfilerden ses çıkarmak için elektriksel sinyalleri amfilere gönderir.

Synthesizer'ı bir müzik aleti olarak geliştirdiği müzik serüveni, çok erken yaşlarda başladı. 14 yaşında ilk elektronik çalgısını evinde kuran robert moog, elektrik mühendisliği okudu; ve 1960'lara gelindiğinde, o dönemin ruhuyla, müziğiyle kaynaşıveren, kendi adıyla anılan moog synthesizer'larını üretip satmaya başladı. Yeni bir ifade tarzı için yeni bir ses arayan rock müzisyenleri, moog'un synthesizer'larına kucak açtı. Beatles, Doors ve Rolling Stones gibi...
Son yıllarda önemi daha da artmıştı

Mog'un hayranlarından biriyle, konser organizatörü charles carlini, robert moog'un açtığı synthesizer sayfasının müzik tarihinde öyle önemli olduğunu düşünüyor ki, sırf bu konuda bir festival düzenliyor her yıl.

Müthiş bir sound diyor Charles Carlini: ve müzik dünyasına öyle entegre olmuş bir alet ki, radyoda, televizyonda, modern müziği dinlediğiniz her yerde karşınıza çıkar: ''Robert moog bize, zengin bir ses mirası bıraktı''...

Synthesizer NEDİR?

Synthesizer'ın türkçe kelime anlamı "sentezleyici"dir. bu cihazlar elektriğin sesini yani elektronik sesi birtakım frekans değerlerini değiştirerek sesi sentezleyen yani yorumlayan cihazlardır. Bir tür ses üreteçleridir.
Kayıtlı

۵ ĐĬđзм ¤ §Ϊđẫ  ¤  Ǿžפξзй  ¤ ßü§яẫ  ¤  Йắģî  ¤ ƒзя¥∂ľ  ¤  ĎïĿẳ  ¤  Ẫ¥§ęģữĻ  ¤ ع¢ξ   ¤ §ξ¢¥ľ  ¤   §зйắ ۵   (ceren'M cemre'M cansu'M )
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı