Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Musikisi(Türk Sanat Müziği)  (Okunma Sayısı 6192 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zahter
Ziyaretçi
« : Ocak 09, 2008, 11:10 »

Türk müziğinin en saygın türlerinden birdir,dinlemekten olağan üstü keyif alabileceğiniz pek çok sözünde çok derin manalar gizli olan ,güftelerinin herbir satırından bir kitap yazılabilecek muazzam bir türdür.Çalgılarıyla gerçekten size musiki ziyafeti yaşatır hele birde güzel sesli bir icracı varsa keyfinizden yerinizde duramazsınız.Çilingir sofralarının vaz geçilmezidir.İlan-ı aşkların en güzelidir En koyu elemlerin yaşandığı yerdedir.Onu dinlerken düşünmekten kendinizi alamazsınız.Sadece kulağınıza değil ruhunuza da  hitap eder.Fevkalade bir ezgisi vardır vaz geçilmez bu müzik türünü bizim olan bu müzik türünü yalnız bırakmayalım arkadaşlar.Rak dinleyin ama Türk Müziğini asla unutmayın,unutturmayın.Güftesi Aşkın Tuna'ya Bestesi Zekai Tunca' ya ait olan bu eserdeki  mana sizi derinden etkileyecektir  diye düşünüyorum.Sevgi ve Saygılarımla

Seni Aşksız Bırakmam

Seninle tattım ben her mutluluğu
Bırakıp gidersen bil ki yasamam
Ömrümden canımdan ne istersen al
Gülü susuz seni aşksız bırakmam

Üşüdüm diyorsan güneş olurum
Yanarım sevginle ateş olurum
Dolarım havaya nefes olurum

Gönlündeki derdi siler atarım
Ümit pınarıyla coşar akarım
Kış göstermem sana ben hep baharım

Güfte: Aşkın Tuna
Beste: Zekai Tunca
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2008, 11:14 Gönderen: zahter » Kayıtlı
şebo_buket
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Mart 13, 2008, 00:00 »

her insan bence bir türkü tsm thm dinlemeli çünkü onlar bizim geçmişimiz kültürümüz açıkçası ben türkü veya tsm dinlerim dinlemeyenlere de saygım sonsuz

bu aylaşımın için teekkür ederim ellerine sağlık

İyİ kÖTü DanS PİsTİ......

HAnGisİ DahA GÜçlÜ diYe BeklEmEktEnse HeyEcanLa aTTıM KenDİmİ DanS piSTinE!!!!!!!!
nescafe
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2008, 19:51 »

tsm  benm içn rock kadr hatta daha fazla değerlidr
öyle eserler vermişler ki üstadlar dünyadaki pek çok ülkede psikolojik tedavi anlmnda sinrsel rahtszlklarda tsm müziği hastlrı iyilştrmede bile kullanılıo müziğimzn asaletini ve rahtltıcılığını bu bast örnekten de göreblrz
kesnlkle dinleyin arkdşlar bir müzeyyen senar bir zeki müren vazgeçlmzlerm arsndadr ...
lynnmel
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2008, 20:35 »

hayatımda öenmli bir yeri vardır Türk Sanat Müziğinin...

It would be nice:
Take my hand
Just hold my hand
I'll take you there
Your pain will go away...
hated rocker
Sebocu

Teşekkür Sayısı 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

''' hiç dedi,hiçbirşey...

« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2008, 20:46 »

ya saygı duarım dinleyenlere ama bnm için hiç bişey ifede etmiyoooo

'                                                                                                                                                                                                                                       ...Ölümünü anıyorum bugün dünyadan kurtulmuş olmanla sağladığın buruk mutlulukla ve bana bıraktığın güçle...ruhumu senin yanına verip yaşamaya devam ediyorum bedenimle..                                                                                                                                                                     30.05.2008
kurtella
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

5 ay kaldı....

« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2008, 01:22 »

türk sanat müziği gerçekten çok güzel . o şarkilarin içindeki anlamlar o kadar büyüleyiciki .. herkesin dinlemesi lazim
 bende her zaman dinleyemiyorum ama arada bi ruhumu dinlendirmek için dinlemek iyi geliyo herkese dinlemesini tavsiye ederim

KuRT£LL@ & Çç@YL@K
Ocean IQ
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2010, 20:00 »

piyasada turk sanat müziği diye dolaşanlardan iğreniyorum ama gercek türk sanat müziğine bayılıyorum
melodit
Narrator
Sebocu

Teşekkür Sayısı 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

OD

Site
« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2010, 20:46 »

Türk sanat müziğini dinlemeden, anlamadan yaşayan nesil kendisini 'Türk' saymasın...
kendi kültürümüz, kendi naiflik anlayışımız... bambaşka bir duygu... mutlaka aşılanması ve popülerizme inat unutturulmaması gerekiyor!

Müzmin Müzisyen Karizmatik
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2010, 09:34 »

Türk Sanat Müziği.. Öyle ince anlamlar barındıran, birbirinden güzel sözler ve mütiş bir sesle imrenilesi Türkçe .. Kendi öz müziğimiz buysa sahip çıkmak boynumuzun borcudur Gülümseme .. Tamam çok ağır makamları bende dinleyemiyorum ama öyle parçalar var ki insanı tam kalbinden vuruyor.. eh birde aileden gelen bir alışkanlık varsa insan istese de vazgeçemiyor..Kafam estikçe biraz ruhumu dinlendirmek istersem Türk Sanat Müziğiyle ilgili bir arşivim vardır  Gülümseme Açar dinlerim..  Göz kırpan

Silemezler gönlümden ne aşkını ne seni..,Kader diyemezsin sen kendin ettin,Boş kalan çerçeve,Şimdi Uzaklardasın,Sarı kurdelem sarı (Şebomla baya sevdim Kahkaha ) ,Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar ,Gitme sana muhtacım,Veda Busesi ..  şimdi aklıma gelenler.. Severek dinlerim..
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2010, 09:40 Gönderen: ozlem35_ » Kayıtlı
erenimo
eren
Şebokolik
Klasik Üye

Teşekkür Sayısı 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Mart 26, 2010, 11:06 »

dinlemesi çok keyifli oturacaksın ağır türk sanat müziği dinleyeceksin ama 5-6 parça sonrası sıkıyor beni Kahkaha

DÜNYANIN BÜTÜN NEHİRLERİNDEN SÖZLERİMİZ SESLERİMİZ AKSIN
hip0kondRiyak
Sebocu

Teşekkür Sayısı 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

*-Kupa kızı..

« Yanıtla #10 : Mart 26, 2010, 11:14 »

ßende çok severım ama dediğin gibi bi kaç şarkıdan sonra nedense sıkıyo  Masum

Sevenın yanlısı yazıllır mı?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: