Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sagopa Kajmer  (Okunma Sayısı 44643 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
vesimdii
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

İsiSs..

« Yanıtla #15 : Mart 03, 2008, 17:59 »

ıykkk dediğimm (dinLemediğim için tabi dinLeyenLerede saygıLar  Sırıtan Masum )
« Son Düzenleme: Mart 03, 2008, 18:01 Gönderen: vesimdii » Kayıtlı
pis_iskelet
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 50
Çevrimdışı Çevrimdışı

kan ve göz yaşı her yer ölü kokuyo...

« Yanıtla #16 : Mart 05, 2008, 19:58 »

rap te TEK
« Son Düzenleme: Mart 05, 2008, 20:05 Gönderen: sercankartal » Kayıtlı

(6)Ölümün Zevkinide Ölünce Tadıcaz(6)
shebo
rabiSHebOzgen
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 144
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : Ağustos 29, 2008, 12:59 »

ıykkk dediğimm (dinLemediğim için tabi dinLeyenLerede saygıLar  Sırıtan Masum )

aynen yaa ıyy

Sen nasıl başardın, yüz yıllık ağaç gibisin; nasıl böyle kaldın, büyürken eskimeyen eskise de değerlenen.
münzevi
! ...MünZev!... !
Sebocu

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

! ...MünZev!... !

« Yanıtla #18 : Ağustos 30, 2008, 00:40 »

sagopa rap yapmıyor raplaylom müziktir sagopa pessimst rap soyluyor üstelik rock cılarada saygılı biri

bence hiç  bir sanatçıya alay etmeye hakkın yok herkesin kendine özgü bi tarzı vardır  sagopa'nın tarzınada dikkat et

hücrelerime kadar işleyen sensin
bu maşuk başka sevgiliyi neylesin
gör gönlümün sultanı, sevdiğim
gör halimi de bu garip artık sevinsin...
Paranoid
∫chizophren
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 190
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #19 : Ekim 01, 2008, 13:33 »

sagopa kajmer hakkında bir kaç ilginç bilgi  Gülümseme (ceza dinleyenler iyi okuyun Göz kırpan)

asil adi yunus ve rap alemindeki bir diger adida silahsiz kuvvettir.bazi rapcilerin kiz arkadaşina laf atmalari sonucu şu an itibariyle rap olayindan elini ayagini cekmiştir.bu guzel insan bazi urunleri sansur yemesin diye net araciligiylada fanlarina ulastirmiştir.yaraticidir da vesselam.misal pessimist adli netten yayınladigi 12 dakikalik e.p. sinde gemide filmindeki replikleri sampler olarak kullanmiş ve bizleri hayran birakmistir. kendisi samsunludur ve power fm'de de ara ara djlik yapmaktadir

"maskeli balo" gibi belkide türk rap'inin doğurdugu en kaliteli parçalarının yaratıcısı dj miccheck & silahsız kuvvet
afişlerde mike check yazılan dj

sitesinden turkrap camiasi icerisinde diss olmamasi konusunda destek istemesine ragmen israrla diss ceken tiplere yine sitesinden: "hepiniz koca bir pisliksiniz, cunku hic birinizin ne olmak istediginiz hakkinda en ufak bir bilinci yok. bizim gibi insanlar gerekli. biz olmadan hicsiniz. hepinizden utaniyorum. malakalar." $eklinde bir gonderme de bulunup bir kez daha kalbimizi feth etmiş rapper.

"*****in gidin" adli parcasinin (parcanin butun sozlerindeki toplam kufurlu sozcuk sayisi) / (parcanin butun sozlerindeki toplam sozcuk sayisi) oraninindaki buyuklukle guinness'i zorlayan turk rapper.

sesi yaptıgı müzige yakışan yegane insan.

diğer adı dj mic check olan, 13 kasım babylondaki ceza konserine gidenlerin de anladığı gibi cezayla arası açılmış olan insan.

kuvvetmiradan bir cok elemani cikaran kisidir dogrusunuda yapmistir tek tabanca olarak yoluna devam etmektedir

ceza ile birlikte türkiye'de rap müzik ile uzaktan yakından ilgisi olmayanların bile taktirini kazanmış yetenekli insan. yazdığı şarkı sözlerinin yurt sınırları içinde eşi benzeri yoktur kanımca. eski agresifliğinden sıyrılmaya başladığını söylese de diss kralıdır aynı zamanda.

samsunludur. müzikle ilgisi yerel radyolarda başlamiştir. soradan istanbula gidip numberone tv de program sunmuş silahsiz kuvvetler diye album çikartmiştir.

türkiye'de en iyi rap yapan kisi.medyatik ceza'dan da önde gider her sarkisiyla.

ceza'yi "ceza" yapan $ahistir sagopa kajmer.. ikisini ayni cumle icerisinde bile kar$ila$tirmak bence buyuk bir yanli$tir, ceza'nin taninmasini saglayan "med cezir" albumunun produktorlugunu kim yapmistir? albumun tum beatlerini kim hazirlamistir bir arastirin? ayriyetten sagopa kajmer'in fars dili ve edebiyati mezunu oldugunu bilmeyen insanlar ceza'nin hep cok ustun sozler yazdigini du$unur, taa ki bir gun adam gibi sagopa kajmer'i dinleyene kadar .. bir insan size muzigi ile bu kadar iyi nasil hitap edebilir, size o duygulari nasil ya$atabilir diyorsaniz sagopa kajmer'i dinleyin ..

türkiyenin en kaliteli rapçisi. ceza gibi reklam yapmak gibi kaygıları olmayan , şarkılarını ezbere bildiğim albümlerini 100 lerce kes dinlediğim(abartı yok ) rap dünyasının 1 numaralı ismi

türkçeyle rap yapılabileceğini gösteren pesimist(karamsar)filozof.bugünün yeni yetme rapçilerinin gerçekten örnek alması gereken rapin silahsız kuvveti.rap yaparken günahamı girdik??

romantizmayı sessiz sedasız çıkarmış sanatçı. rapçi kelimesi bu insanın yeteneklerini karşılamakta yetersiz. respekt.

rapin ağababası...

1978 samsun dogumlu turkcerap'in efendisi.. muzik hayatina samsun'da yerel bir radyoda dj'lik yaparak ba$ladi. 1997'de istanbul universitesi fars dili ve edebiyati'ni kazanip istanbul'a geldi. 1998'de kendi muzik studyosu olan kuvvetmira'yi kurup muzik cali$malarina ba$lami$, 1999'da complication olan yeralti operasyonu albumunde silahsiz kuvvet olarak taninmaya ba$ladi. ilk albumunu 2001 yilinda silahsiz kuvvet - sozlerim silahim ismiyle cikartti.

- 2002: silahsiz kuvvet - ihtiyar heyeti albumu ve sagopa kajmer ismini yaratip bu ismi taşiyan bir album cikardi, arkasindan ceza - med cezir albumunun produktorlugunu yapti. (butun beatler kendisine aittir)
- 2003: bir pesimistin gozyaslari albumunu tamamladi ve 2004 yilinda double olarak 150 dakika suren bir album piyasaya cikartti.
- 2004: fuchs - huzur n darem albumunun produktorlugunu yapti, ve ayni yil icinde cem yilmaz'in gora filminin soundtrack muziklerini yapti. (al 1'de burdan yak, marifetname, ihtiva recetesi)

son olarak gectigimiz gunlerde romantizma albumunu cikartan yunus ozyavuz şuanda askeri gorevini istanbul'da devam etmektedir, bu surec icerisinde eşi kolera'nin solo albumu olan karantina embryo'da tamamen sagopa kajmer produktorlugunde 20 ekim'de piyasaya sunuldu..

hic bir rapci iddia edemez ki "ben sagopa'dan daha saglam lyric yazarim" diye.. tanri carpar.. zira yukardada belirttigim uzere kendisi fars dili ve edebiyati mezunudur, $arkilarini sanki bole $iir, ninni dinlercesine dinler.. ruhunuzu dinlendirirsiniz..

romantizma albumu ile beklenen ciki$i yapmi$ rapper. eskiden ben bu adami dinledigimde "muhaha bunu ne lan?" diyen tiplere bakiyorumda.. $imdi msn nicklerinin yanlarinda devamli bi "sagopa kajmer" yazisi oluyor..

duyarlı, orjinal ve şiirsel şarkı sözleriyle diğer rapperlardan ayrılan ve rapla alakası olmayan pek çok bünyeye, kendisini, severek dinleten başarılı insan.

_alıntıdır_
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2008, 23:57 Gönderen: sercankartal » Kayıtlı

Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive.

şükran
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bu kalabalığın içinde yapayanlız tek başımayımm!

« Yanıtla #20 : Kasım 06, 2008, 19:55 »

hiç sevmem bir kere müzik türünü sevmem ama sözleri güzel hakkını yiyemem
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2008, 20:17 Gönderen: Jane Doe » Kayıtlı

Yaşıyorum aslında yada yaşamaya çalışıyorum, şu yalan dünyada. Beni kimsenin anlamadığı, dinlemediği. Duygularımı bile tarif edemiyorumm. Eksiğim, güçsüzüm. Tek varlığım şebomm. Beni en iyi tarif eden, anlayan, dinleyen, bütünüm, yaşama sebebim HERŞEYİMSİN ŞEBOM
gzmli_cojux
yalnızlıgımın rıhtımındayım... ( gelme gücün yoksa... )
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

sen yoksan benimde yaşamamın sebebi y.o.k....

« Yanıtla #21 : Kasım 14, 2008, 14:31 »

söylemek istedi,gini her türlü söleyen biri... o yüsden sevdigim biri....

Hadi hapset beni kudretin yeterse,
Ördüğün oyuncak duvarlar içinde..
Benzemez senin boyalı kahramanlarına,
İyiler SİYAH giyer, bunu unutma!!!
Ölüm gelir aklına
Bir kez daha
Belki de sonuncusu budur
Tanrı bile istemez seni yanında
Bilirsin..
Vazgeçersin...
Ölüme de
Hayata da
Küsersin...
                             ( black/metal)
Léon
Şebokolik
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Draw your swords.

« Yanıtla #22 : Kasım 29, 2008, 13:24 »

tşk.en sevdiğim rap yapan kişi
ya$ar72
ya$ar
Banlanmis Üye
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

gÜn€$in d0ğduğU yéRé Bak vé güLüMS€ !!!

« Yanıtla #23 : Aralık 21, 2008, 21:01 »

sebo yu dınlıyorum muzık kulturum gelişior sago yu dınlıyorum kelime haznem çogalıyor =))
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2008, 17:58 Gönderen: Jane Doe » Kayıtlı

Bir dakikada ölünebiLir,
Bir dakikada öLünebiLinir,
Bir dakikaLık bir iş görüLebiLir,
Bir sürü mahLuk düzülebiLir,
Bir sürü insan üzüLebiLir,
Birçok insana güLünebiLir,
Bir varmış bir yok oLabiLir,
Birden bire bir seL geLebiLir,
Bir ani rüzgar esebiLir,
Bir kere vursan geri geLebiLir,
Bir kere daha vur ters düşebiLir,
Bir kişi sırtından vurabiLir,
Bir eksi bir sıfır edebiLir,
Bir yerine bir gelemeyebiLir,
Bir birdir bu da böyle biLinir,
Bir eksik var acaba o nedir???
 Üstadında dediği gibi
Hiçbir kuvvet engel olamamıştı bana ve dilime
    Evet Evet başka bir kılıktayım
    Beni burda değil karşıda ara
                       KES SESİNİ :::.....
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : Aralık 24, 2008, 23:37 »

Sagopa Kajmer ”Pesimist Ep 5 Parmak-Kör Cerrah”
28 aralık'ta görücüye çıkacak.

shebokolik
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : Aralık 26, 2008, 23:30 »

sevmem sagopa .diğerlerine göre kaliteli ama ben ıhıhı sevmem Üzgün
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2008, 17:08 Gönderen: Jane Doe » Kayıtlı

"KADIN","ARTIK KISA CÜMLELER KURUYORUM"dedi usulca,"PERDELER"üstüne üstüne geliyordu sanki yükler vardı ardında oysa "KELİMELER YETSE"ydi neler vardı aklında bir de "CAN KIRIKLARI"izin verse qüLümsemesine ...
VeSaiRe
MoNa
Sebocu

Teşekkür Sayısı 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi Nedeni yoK yaLnızca Öptüm..

« Yanıtla #26 : Aralık 28, 2008, 19:48 »

son albümü dinlediyseniz ne kadar gerçekleri anlattığını göreceksiniz tavsiye ederim

..
Şebokolik-
Yönetici
Sebocu

Teşekkür Sayısı 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : Aralık 28, 2008, 19:54 »

Son epdeki ateşten gömlek şarkısının melodisini çok tuttum.Güzel bir ep olmuş.
éMék
SéçiL,éCé,özqé..!
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 83
Çevrimdışı Çevrimdışı

vé arTık kayßétméméLiyiM(.)

« Yanıtla #28 : Aralık 28, 2008, 20:21 »

Çok dinlemıyor olsamda etrafımdakılerden bıldığım kadarıyla ıyı sarkıları yok değil rap müziği pek sevmem ama düşündürücü,anlam derinliği fazla kelimeleri bir cümlede başarıyla sarfedebiliyor:)

aşk..; Tüm annéLéR gibi güçLü oLsun..! KadéR vaRsa bénimki bu oLsun..
kurtella
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

5 ay kaldı....

« Yanıtla #29 : Aralık 30, 2008, 23:32 »

rapte tek denilecek kadar iyi bence . rap sevmem ama sagopanin bazi şarkilari gerçekten çok güzell. dinlemesekde saygı duymaliyiz gerçekten dalinda çok iyi işler yapıyor bence.

KuRT£LL@ & Çç@YL@K
Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı