Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mustafa Ceceli  (Okunma Sayısı 17662 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Léon
Şebokolik
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

Draw your swords.

« : Mayıs 29, 2009, 13:42 »

Sezen Aksu'dan sonra Kenan Doğulu, Levent Yüksel, Burak Kut, Emre Altuğ ve Bengü gibi pek çok şarkıcıya düzenlemeler yapmaya başlayan Ceceli'nin özelliklerinden biri, bu genç yaşında hacca gitmiş olması. Bu yüzden sektörde "Hacı" olarak tanınıyor. Kenan Doğulu'nun Çakkıdı, Burak Kut'un Komple, Sezen Aksu'nun Gidemem ve İkili Delilik gibi büyük hit olmuş şarkılarının altında aranjör olarak imzası var.

1980 Ankara doğumlu Mustafa Ceceli, "Müzik hep hayatımın merkezinde oldu"diyor. Bankadan emekli bir anneyle, inşaat sektöründe çalışan bir babanın oğlu. "Ben 3 yaşındayken canlı müzik yapılan bir yere gitmişiz. Orkestra sahneden indikten bir süre sonra ailem, kanundan gelen sesleri fark etmiş. Bir bakmışlar ben kanunun başındayım ve adamın çaldıklarını taklit etmeye çalışıyorum. Olayı hatırlamıyorum ama o kanunla çekilmiş fotoğrafım var."

Ailesinin 6 yaşındayken aldığı orgla iki yıl özel ders alıyor. Hayatı boyunca aldığı tek müzik eğitimi de bu oluyor. İki yılın sonunda piyano hocası, ailesine kendisinin öğretecek bir şeyi kalmadığını ve Mustafa'nın mutlaka konservatuvarda devam etmesi gerektiğini söylüyor. Ancak ailesiyle birlikte müziğin bir hobi olarak devam etmesi kararını veriyor: "İleride müziği profesyonel olarak yapmak isteyip istemediğimi bilmiyordum. İlkokulu bir kolejde okudum. Kolejin sosyal imkanları iyi olduğu için müziği hobi olarak sürdürebildim. Kısa sürede bu yeteneğim öğretmenlerim tarafından fark edildi." Mustafa Ceceli'nin müzikle ilgili bundan sonraki ilk adımı, daha büyük bir keyboard almak olmuş. Lisede ilk müzik grubunu kurmuş. Liseden sonra bir bilgisayar alıp, kendi kendine aranjeler yapmaya başlamış.
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2009, 14:56 »

Babamın ;bir şarkı var,çok hoşuma gidiyor kızım bulda  albümünü alalım

diye Nette uzun araştırmalarım sonucunda bulduğum ''Limon Çiçekleri''adlı parçanın 

sahibi sanatçı Kahkaha

Babam sıkı fanı annemle severek dinliyorlar  Kahkaha
seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda...Durma!

« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2010, 15:43 »

Mustafa Ceceli hayran olarak dinlediğim gerçek müzik yapan insanlar arasındadır. Neden bilmiyorum -Şebnem FERAH'tan sonra tabi- bu adamı çok seviyorum. Adam elini neye atsa başarılı olmuş, senelerce aranjörlük yapıp da birden albüm çıkartıp başarı yakalaması onun gerçek bir müzisyen olduğunu gösterir düşüncesindeyim.Canlı performansını da dinledim sahneye hakim olabiliyor.Eğer Mustafa CECELİ'nin canlı performansını dinlemediyseniz tavsiye ederim.  Karizmatik

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı