Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bedük  (Okunma Sayısı 8227 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Atlantis'ten Gelen...

Site
« : Ocak 22, 2009, 22:25 »

Gerçek adı Serhat Bedük'tür. İngilizce albümü “Even Better” ile elektronik dans müziğinin Türkiye’deki en başarılı sanatçılarından biri olarak gösterilen Bedük, Avrupa'nın en iyi seslerinin yarıştığı MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde Türkiye'yi temsil etmiştir.
 Bilkent Grafik Tasarım Bölümü’nü 3. olarak kazandı ve burs aldı. Müziğe olan ilgisi oldukça küçük yaşlarda başlayan ve lise yıllarında okul orkestrasına katılan sanatçı, bir metal grubunda çalıyor ve konserler veriyordu. Zaman içinde müzikal kimliği de değişen ve metalden grunge rock'a dönen Bedük, 18 yaşında yer aldığı ve Seattle şarkılarını coverladıkları Juicex isimli grupla Ankara’nın en iyi müzik kulüplerinde sahne aldı.
Üniversite yılları gündüzleri okulda, geceleri sahnede geçen sanatçı, birçok farklı grup kurdu. Porselen isimli grupta seslendirdiği cover şarkıların yanı sıra kendi bestelerini de çalmaya başladı ve hatrı sayılır bir başarı elde etti. Ankara'nın en çok ilgi gören müzisyenlerinden biri olmuştu ve haftada 4 gece farklı kulüplerde sahne alıyordu. Mezuniyetinin ardından grubu Porselen'den ayrılıp daha profesyonel bir kariyer yapmak için İstanbul Kanatlarımın Altında'a taşınma kararı aldı.

İstanbul günleri büyük bir reklam ajansında art-direktor olarak çalısmaya başlamasıyla start alan müzisyenin asıl amacı müzikle ilgili bir şeyler yapmaktı. Bu dönemde yolu ünlü prodüktör Aykut Gürel'le kesişti ve İrem Records etiketiyle bütün düzenlemelerini kendisinin yaptığı “Nefes Almak Zor” isimli albümünü yayınladı. Albüm, "Son Sigaram” ve Sibel Alaş’ın meşhur ettiği “Adam” isimli şarkıya yaptığı yeni düzenlemeyle dikkat çekiyordu.

Bedük dans müziğiyle ilgili olarak birçok çalışma yapmıştı ve bunları 2006 Miller Music Factory yarışmasında gösterme fırsatı buldu. Zira “Like Tomorrow Will Never Come” isimli şarkı “En İyi Dans Müziği Prodüktörü” dalında ona birincilik ödülü kazandırdı. Bu motivasyonla ikinci albümü için hazırlıklara başlayan sanatçı, aynı dönemde kendi müzik şirketi olan Audiology Records’u kurdu. Audiology Records’tan yayınladığı ikinci stüdyo albümü “Bedük- Even Better” dans parçalarından oluşuyordu. 9 İngilizce, 4 Türkçe sözlü şarkı ve 2 remix olmak üzere albümde yer alan 15 şarkının tamamının vokalleri, mix, kayıt, aranjman, söz ve beste çalışmaları Bedük imzası taşıyordu. Bu yüzden albümün tanıtımı için ‘Çok kişilikli gösteri’ slogan olarak seçilmişti. Mastering aşaması Çağlar Türkmen tarafından Sestrem Stüdyoları’nda gerçekleştirilen albüm Martin Solveig, Moloko, Goldfrapp, Playgroup ve Jamiroquai gibi elektronik müziğin en başarılı isimlerinin çalışmalarıyla aynı potada tutuldu.

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?

Paranoid
∫chizophren
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 190
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2009, 13:05 »

better than my baby şarkısı  süper Kahkaha
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2009, 22:58 Gönderen: Paranoid » Kayıtlı

Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive.

.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Atlantis'ten Gelen...

Site
« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2009, 22:11 »

Yarın akşam Disko Kralı'nda

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?

AshLee
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2009, 18:51 »

Seviyorum bu adamı ya yorumu ilginç geliyor Kahkaha Önceden metal tarzı yapıyormuş sonra elektroniğe geçmiş Kahkaha

ne sen varsın ,
ne ben varım...
pis_iskelet
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 50
Çevrimdışı Çevrimdışı

kan ve göz yaşı her yer ölü kokuyo...

« Yanıtla #4 : Nisan 28, 2009, 18:02 »

acayip farklı
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2009, 21:13 Gönderen: Jane Doe » Kayıtlı

(6)Ölümün Zevkinide Ölünce Tadıcaz(6)
sebokolik_azra
...
Şebokolik
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

cümlelr kçtı dğıldı dört bir trfa sadece noktayım.

« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2009, 22:44 »

çok beğendim yaa , süper ! Kahkaha

Kaybettikçe bir çentik attı alnımın üstüne Tanrı, büyüdün dedi!....
hammond
۵ ~ KEİTH ~ ۵
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur...

« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2009, 22:50 »

acayip farklı

katılıyorum gerçekten çook farklı:D

۵ ĐĬđзм ¤ §Ϊđẫ  ¤  Ǿžפξзй  ¤ ßü§яẫ  ¤  Йắģî  ¤ ƒзя¥∂ľ  ¤  ĎïĿẳ  ¤  Ẫ¥§ęģữĻ  ¤ ع¢ξ   ¤ §ξ¢¥ľ  ¤   §зйắ ۵   (ceren'M cemre'M cansu'M )
seda-92
Yalnız..
Forum Ekibi
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yeniden koş yollarda...Durma!

« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2009, 00:43 »

Pek ilgimi çeken birisi değil...

Ama onu "adam" şarkısıyla seviyordum.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2010, 21:01 Gönderen: seda-92 » Kayıtlı

Yokluğun varlığın bir
Dünüm yok yarınım sır...!
_özlem_
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2009, 21:01 »

Seviyorum bu adamı ya yorumu ilginç geliyor Kahkaha Önceden metal tarzı yapıyormuş sonra elektroniğe geçmiş Kahkaha

evet ben de sevdim=))

Türklerden nefret ediyorum! Bu yüzden Türkler gelecek kuşaklara ulaşmadan yok olmalıdır! bunun için en kısa yok TÜRKÇE unsurunu yok etmektir!
ALBAY PİERRE LOTİ
ozlem35_
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 106
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2009, 10:44 »

Adam farklı bir tarza sahip oldugu için arada dinleniyor Kahkaha Beyaz ayakkabıları geliyor Bedük dendimi aklıma direk Sırıtan

-Dünyadan bi haber parçasını tüm dünyadan bi haber olan arkadaşlara armağan ediyorum Sırıtan Güzel anlatmış adam.. Karizmatik
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2009, 10:50 Gönderen: ozlem35_ » Kayıtlı
tam1pislik
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

cehennemlik deli!!

« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2009, 18:26 »

acayip farklı

kendine has farklı..

\m/ Kıyamet Gelsede KOPSAK!!!  \m/
Siskalpli
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Ekim 28, 2010, 21:45 »

Bedük'ün yarışmacı olarak yer alacağı, Acun Ilıcalı'nın sunumuyla Show Tv'de yayınlanacak "Yok Böyle Dans" programı Cuma günü show tv'de!

Türkiye'de electronic - dans müziğinin en önemli temsilcisi Bedük'ün de yer alacağı programın gelirleri İşitme engelli çocuklar için yapılacak okullar için kullanılacaktır.

Program'ın teaser'ini http://www.facebook.com/video/video.php?v=1667424767529 linkinden izleyebilirsiniz.
Siskalpli
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Kasım 12, 2010, 20:49 »

Yarin (cumartesi) aksam canlı yayinlanacak 'yok boyle dans' progr..... seyirci olarak katılmak isteyen uyelerimiz bedukfacebook@gmail.com adresine ad soyad telefon numarası ve yanlarında getirecekleri kişi adedini mail atarak programa katılabileceklerdir. Mail atan herkese yarin 12.00'a kadar geri dönüş yapılacaktır. Kanal binasina ulaşımınız akm onunden ucretsiz gerçekleştirilecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı