Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nedir Bu ''Evrim Kuramı'' Denen Şey?  (Okunma Sayısı 5321 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
RoseWilD
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 209
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Ocak 25, 2008, 22:34 »

Biyolojide evrim, canlı türlerinin nesilden nesile değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanmasıdır. Evrim, bir canlı popülasyonunun genetik kompozisyonunun zamanla değişmesi anl..... gelir.Kuram:Klasik eğitimde bilimsel yöntem bir hipotezle başlar. Destekleyen deneyler sonucu hipotez kurama dönüşür. Kuramın tekrar tekrar desteklenmesi durumunda ise bilimsel bir kanun ortaya çıkar. Ne yazık ki bu anlayış, modern bilimin oldukça gerisindedir.
TARTIŞILANLAR
Evrim kuramı, insanlığın kökenine ilişkin sonuçları nedeniyle ortaya atıldığından bu yana sosyal ve politik alanda en çok tartışılan bilimsel kuramdır. Bunun sonucunda, kuramın bilimsel algılanışı ile popüler algılanışı oldukça farklı olagelmiştir. Evrim kur..... popüler düzeyde karşı çıkan ve onun yerine yeryüzündeki canlılığın kökeni ve çeşitliliğini doğaüstü bir yaratıcıya bağlayan akımlara genel olarak yaratılışçılık adı verilir. Evrim kuramının bazı iddialarına karşı çıkan bir başka hareket ise Akıllı tasarım hareketidir. Bahsi gecen gorus ve hareketlerden hiçbirisi bilimsel olarak geçerli bir kanıt ortaya koyamamıştır, ve bu alanda bilimsel olarak nitelendirilebilecek herhangi bir calışma ortaya koymamıştır.
....

EVRİM TEORİSİ;türlerin zamanla yeni türlere doğru değiştiği–yani şuan söyleyebildiğimiz şekliyle hayatın evrimleştiği demektir.Sizce mümkün müdür bu evrimleşme mesela insan türü başka bir türe geçer mi..  Kararsız

« Son Düzenleme: Ocak 27, 2008, 18:14 Gönderen: Amélie » Kayıtlı
zebani
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2008, 00:41 »

-İnsandan Sonraki Evrimleşme Bence Mümkündür...
-Her Zaman Olduğu Gibi...
-Gelecek Geçmişi Yutacaktır...
RoseWilD
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 209
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2008, 15:08 »

Ben bu konuda kararsızım valla türden türe geçmek ne biliyim tuhaf..gelecek geçmişi yutar mı geçmiş yerini hep korur mu bilinmez Sustum  Kahkaha
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2008, 20:57 Gönderen: RoseWilD » Kayıtlı
siL baştan
Sebocu

Teşekkür Sayısı 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

eski bir eski var aklımda..

« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2008, 15:42 »

bana da biraz acayip geliyor ya melis'le aynı görüşteyim yani
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2008, 23:50 Gönderen: sercankartal » Kayıtlı

uzaklara dalıp gitme..
gözlerinde dolmasın
kimse böyle yalnız kalmasın...
rockreis
beni bilen bilir, tanıyan anlar, anlayan susar, anlamayan uzar ;)
Sebokolik

Teşekkür Sayısı 79
Çevrimdışı Çevrimdışı

küçük zeytin'im öldü :'(

« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2008, 22:06 »

bende kararsızım.en iyisi DARVİN'e sormak. Sırıtan Sırıtan Sırıtan Sırıtan

Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana
insan nasıl konuşur kendisiyle,
nasıl koşar aynalara
bir cana hasret bilmezler.

hayat kapımı kapatırken, arada sadece azrailin girebileceği kadar bir boşluk bırakıyorum. kimseyi görmek, duymak istemiyorum artık. kimseyle konuşmak istemiyorum. sadece azrailin ''BEN GELDİM'' demesini bekliyorum.
asikız..23
Sebocu

Teşekkür Sayısı 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

geçer gider sandım geçmedi gitti.....

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2008, 21:27 »

insan türü başka türe geçebilir mi evet geçebilir diye düşünüyorum, ama emin değilim biraz araştırma yapmak lazım bu konuda  yani Gülümseme

__________-_- 5380K0£!K-_-__________

.... sen gül güneş doğsun yeniden ..
poene
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Mart 22, 2010, 00:18 »

insanlar maymundan mı geliyor sorusu vardı bir zamanlar.. maymundan gelmiyoruz ortak bir atadan ayrılma söz konusu sadece.. modern insan şu an en gelişmiş halinde ancak ewrimleşmenin devam ettiği açık önceden kullanılan 20 lik dişler yeni jenerasyonda görülmemeye başlandı ufak bir örnek sadece verdiğim ama evrimleşmenin devam ettiğinin bir kanıtı olduğu kesin tezimi hazırladıktan sonra daha detaylı bir şeyler yazmak isterim evrimle ilgili..

KÜÇÜK şeylerdir büyük beklentileri karşılayan..
şebnemerwe
şebnemervee
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

sadece yarım saat...

« Yanıtla #7 : Mart 22, 2010, 01:08 »

bencede insan türü başka bir türe geçebilir,,umarım o zamanları bende görürüm yeni halimi merak ediyorum  Kahkaha Kahkaha

dünüm yok yarınım sır...
şbnmrw
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı