Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Albümün Korsan Paylaşımı Hakkında  (Okunma Sayısı 7406 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Denausten
Lost
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Living is easy with eyes closed!

« : Aralık 24, 2009, 17:00 »

Arkadaşlar, sitenin Facebook sayfasında da kendi kurmuş olduğum ''Gerçek Şebnem Ferah Fanlarının Korsan Paylaşımla Mücadele Grubu''nun reklamını vermiştim.Sağolsunlar pek çok arkadaş gruba üye oldular ve kendi çapımızda çabaladık.Burdan da üye olanlar vardır belki.

Albümün çıktığı günden bu yana Muyap'a defalarca mail atılmasına rağmen bu konuda son derece duyarsız davranmaya devam ediyorlar.Ne verdiğimiz adreslere birşey yapıldı ne de başka bir önleyici harekette bulunuldu.Ben de bunun üzerine Atv ve kişiliğine, toplumsal duruşuna büyük saygı duyduğum Star Tv'den Uğur Dündar'a kısa bir mail attım.Belki bir sonuç alamayız, ama yine de bunun bizlerin görevi olduğunu düşünüyorum.Ortada bir emek var, ve bu emek hak ettiği değeri göremeden, yıpratılarak paylaşılıyor çeşitli sitelerde.

Attığım mail aşağıda.Sizlerden ricam, eğer mümkünse aşağıda vereceğim adreslere bu maili atmanz.

bizeyazin@startv.com.tr
http://w1.atv.com.tr/yorum,atv_genel.html

Atv'ye atacağımız mesajda Uğur Dündar'a hitap bölümünü kaldıralım tabi.Gülümseme

Sayın Uğur Dündar'a,

Merhaba,

Muyap, internet üzerinden yapılan yasa dışı müzik paylaşımı hakkında hiçbir şey yapmamaktadır.Her geçen gün mp3 paylaşımı yapan sitelerin sayısı artmakta ve buna hiçbir çözüm bulunamamaktadır.Bunun en büyük kanıtı da aşağıda verdiğim örnektir.

Şebnem Ferah'ın yeni albümü çıktığından bu yana pek çok siteyi, Muyap'a bildirmemize ve aradan neredeyse bir hafta geçmiş olmasına rağmen bu siteler hala açıktır ve sanatçının emekleri de halen çalınmaktadır.Ne Şebnem Ferah ne de herhangi bir sanatçı bu duyarsızlığı, emek hırsızlığını hak etmemektedir.Lütfen bu konuyu gerekli mercilere iletmemizde bizlere yardım edin.Bizler, Facebook üzerinden ''Gerçek Şebnem Ferah Fanlarının Korsan Paylaşımla Mücadele Grubu'' ismi ile kurduğumuz grup vasıtasıyla hayranı olduğumuz Şebnem Ferah'ın yeni albümünün korsan ile mücadelesini kendi olanaklarımız dahilinde yürütmekteyiz.Sesimizin duyulması yolunda bize yardım edeceğinizi diliyor ve emek hırsızlığının son bulmasını umuyoruz.İyi çalışmalar.

“To be nobody but yourself in a world that's doing its best to make you somebody else, is to fight the hardest battle you are ever going to fight. Never stop fighting.”

E.E. Cummings
melodit
Narrator
Sebocu

Teşekkür Sayısı 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

OD

Site
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 18:28 »

güzel bir hareket! ama keşke sırf şebnem ferah için değil bütün sanatkarlar için böylesine bir topluluk kurulmuş olsa!

Müzmin Müzisyen Karizmatik
Denausten
Lost
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

Living is easy with eyes closed!

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2009, 19:26 »

güzel bir hareket! ama keşke sırf şebnem ferah için değil bütün sanatkarlar için böylesine bir topluluk kurulmuş olsa!

Yolladığım mesaj içerisinde genel olarak da bahsettiğim emek hırsızlığından.

Aslında bu tarz gruplar var Facebook ve benzeri paylaşım sitelerinde.Ama ne yazık ki pek rağbet görmüyor.İnanır mısın grubu kurduktan sonra sürekli saçma sapan mesajlar aldım sitedeki kendini bilmez bazı tiplerden.Rahatsız olmuş olmalılar bu gruptan.Olsunlar da zaten.Grubu bu isimle açmamın sebebi de kısa sürede sonuç almamızı sağlamak içindi.Malum yeni albüm çıktı.
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2009, 19:31 Gönderen: Denausten » Kayıtlı

“To be nobody but yourself in a world that's doing its best to make you somebody else, is to fight the hardest battle you are ever going to fight. Never stop fighting.”

E.E. Cummings
caliypso5153
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2009, 19:33 »

tebrikler güzel bir adım.  önce çevremden başlayayım dedim yalvardım arkadaşlarıma resmen indirmeyin albümü  diye.  klasik olarak bir sürü bahane aldım karşılığında. ''senin paran bol heralde'' - ''albüme para mı vercem'' - ''Şebo'nun paraya ihtiyacı var mı sanki''  vb. anlatınca da bunun dipedüz hırsızlık olduğunu kaçtılar. nelere nelere para harcayıp konu müzik olunca para bitiyo aniden nedense

iyi ki varsın -ŞEBNEM FERAH-
melodit
Narrator
Sebocu

Teşekkür Sayısı 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

OD

Site
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2009, 19:39 »

zaten ben şebnem ferah adına grup açılmasından şikayetçi değilim hatta facebookta şebnem ferah'ın albümünün illegal yollarla elde edilmesine karşın açılan bir  gruba ben de üyeyim...
taş attığım kişiler diğer sanatçıların fanları!
daha bir ay önce televizyonda Aylin Aslım'la yapılmış bir röportajı izledim. neden bu kadar gecikti albüm yapmanız tarzında bir soru geldi. cevap gayet netti 'kendi maddi imkanlarımla ancak bu kadar sürede bir albüm yapabildim...'
'şebonun paraya ihtiyacı mı var?' sorusunun da cevabı! bir albüm oluşturmak iki saat laylaylom şarkı söylemekle olmuyor. büyük bir emek var ki (caliypso5153 arkadaşım da benim gibi müzik insanı olduğundan bilir ne demek istediğimi Göz kırpan ) -zaten emek parayla da ölçülecek bir konu değil hadi onu geçelim- bunun yanında maddi götürüler de tahmin edilemeyecek boyutta...
bilinçli şebnem ferah severlerin olması bu noktada çok hoşuma gidiyor ama umarım diğer sanatçıların da fanları bu duruma bir el atar, yeni ve güzel albümlere daha kısa sürede ulaşabiliriz...
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2009, 19:42 Gönderen: melodit » Kayıtlı

Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2009, 19:48 »

daha bir ay önce televizyonda Aylin Aslım'la yapılmış bir röportajı izledim. neden bu kadar gecikti albüm yapmanız tarzında bir soru geldi. cevap gayet netti 'kendi maddi imkanlarımla ancak bu kadar sürede bir albüm yapabildim...'
Şebnemın cevabı da farklı olmayacaktır bu 4,5 yıllık araya.. şebnem türk rock piyasasında en çok satan müzisyenlerden olabilir ama bu bile yetmiyor. albümlere (dolayısıyla müziğe) hiçbir maddi katkı sağlamayanlar  albümlerin geç çıkmasından şikayet etme hakkını nasıl buluyorlar kendilerinde  Ney

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
melodit
Narrator
Sebocu

Teşekkür Sayısı 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

OD

Site
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2009, 19:53 »

yine burada devreye girmek istiyorum!

şuanda 'çok satıyor' dediğimiz albümler bile yüz bini geçmiyor! iyi bir prodüksiyonla hazırlanan albümün zaten elli bin satışı direk masraflara kesiliyor... albümden kazanç devri kapanmış durumda o yüzden... eğer şansı varsa konserler dolar, oradan bir şeyler gelir, bir sponsor bulur albüm yapar! bu sefer de sponsor kafasına estiği gibi albüme müdehale eder, sanatçı sanatçılığından çıkar!
işte bu yüzden bir çok sanatçıyı artık göremiyor, duyamıyoruz 'aa nerede o gerçekten çok güzel şarkıları vardı...'
daha çok göreceğiz...

Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler!

« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2009, 20:17 »

Şahsen üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum albümü ve konser biletini alarak ama çevremizdekilere pek fazla müdahale şansımız yok. Sırf korsan paylaşım üzerine açılmış siteler var, sitede korsan paylaşım yapıldığında silen ama özel yönetici odalarında korsan paylaşımın alasını yapan siteler var, hepsini geçtim bu siteler yasaklansa bile niyeti kötü olan sadece dns ayarlarını değiştirerek istediği siteye girebilir... Telekomünikasyonun üstüne düşen görevleri var önce bu dns sorunu düzeltilmeli ki insanlar yasak sitelere giremeyip albüm almaya mecbur kalsın...
Tabi yukarda bahsettiğim internet boyutu bir de sokak ve dükkanlarda açık açık satış yapanlar var. Öncelikli hedef bunları durdurmak olmalı...

S (ebnem) now F (erah)lake

Bütün aşklar çok büyük olacaktı,
Ama en büyük bizimkisi diyecektik!
ruhavcisi
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2009, 21:20 »

arkadaslar başkalarını eleştircegımıze biz sebomuzu kurtaralım Denausten arkadasımıza destek verelım ben bile bütün kanallara yolladım facede ilk olarak atv olarak basladım ben saolsun Denausten gersini getirdi lütfen tam destek
omurkadir
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2009, 02:09 »

Karşı olduğum şey sadece sokaklarda film,müzik cd,kitap vs. korsanlarının satılması.
İnternetteki korsanın önüne geçmek çok zor.

Hangimizin bilgisayarında binlerce internetten indirilmiş,arkadaşlardan kopyalanmış mp3 yok?O mp3ler olmasa dünya çapındaki grupları nasıl tanıyabilirdik?
Sanatçıların albüm satışlarından çok beklentisi yok.Kazançları konser,turne,reklam vs.lerden zaten.

Not:Şebnemin tüm albümlerini satın aldım.Gerçekten değer verdiğim kişilerinkileri alırım,konserine de zevk aldığım için giderim.Katkımı da böyle yapmış olurum.
meleğim
Şeboo'M'eLikee
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

İçimde bir yerlerde sabır taşı gizli........

Site
« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2010, 20:29 »

kesinlikle katılıyorum (:

Ben böyle değildim,ne zaman kaybolldum..?.. <br />Rüzgarla dans ederdim,ne zaman savruldum..?.. ..<br /><br /><br />Buda gelir geçer diye inanmazsam nasıl yaşarım,Naıl yaşarımm..... ??
Finally Free
Forum Ekibi
Sebocu

Teşekkür Sayısı 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2010, 21:45 »

Bu başlığı yeni görüyorum ve merakettim bu televizyon kanallarına gönderdiğiniz mailere yanıt alabildiniz mi?

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning ,
Or Look ahead, but keep on turning.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı