Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şebnem Olmak  (Okunma Sayısı 42539 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MeLL
İstiklal Caddesi Kadar...
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkürler; büyüyorum seninle..!

« : Ocak 14, 2010, 22:48 »

Herkes Şebnem olabilir ama herkes Şebnem olmayı anlayamaz. Çünkü Şebnem olmak için en başta kendinizi tanımanız gerekir. Çünkü Şebnem zaten bizzat sizsinizdir. O bir şekilde tüm insanlığı tek tek dolaşıp herkesten bir şeyler almıştır. Önce bütün insanlığa göz gezdirip ardından bütün şahısların ruhlarını incelemiştir. Çünkü Şebnem insanların ruhundan beslenir.

Şebnemin müziğini sadece kulağıyla değil de ruhuyla dinleyen, mantığıyla harmanlayan herkes Şebnemin bir parçası olabilir. Evet, iddia ediyorum yeryüzündeki herkes Şebnemin bir şarkısında, belki de her şarkısında kendi hayatından bir hikâye bulabilir. Bazen o şarkıları gerçekten hayatınızı ezbere bilen birinin yazdığını düşünürsünüz, kendinizle çelişirsiniz. Hatta bazen Şebnemin sizin sıkı bir takipçiniz olduğunu düşünürsünüz. Aslında bir bakıma bu böyledir. Şebnem sıkı bir hayat takipçisidir. Önce insanlığı, sonra kendini, sonra da bizzat sizi takip eder. Sizin kalbinize, ruhunuza girip orada bulduğu her şeyi size fark ettirmeden önünüze sunar.

Ben Şebnemin ailesinden biri, yakın bir dostu falan değilim. Ben Şebnemin gözlerinin içine bakıp ona tek kelime bile söyleyemeyen biriyim. Ama ben her gün, her dakika onunla konuşuyorum. Ve o beni duyuyor biliyorum, o da benimle konuşuyor; tek bir bakışına, tek bir gülüşüne, tek bir kelimesine binlerce anlam yükleyerek. Biliyorum çünkü yüzlerce, binlerce insan gibi ben de her gün “Şebnem” oluyorum!

Meltem Tavşan

Uzaklar seninse tüm yollar benimdir.
Gördüğüm yüzünse sevmek bana emirdir !!
şeboökten
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sick!

« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2010, 17:55 »

Şebnemin müziğini sadece kulağıyla değil de ruhuyla dinleyen, mantığıyla harmanlayan herkes Şebnemin bir parçası olabilir.

öncelikle bu güzel yazı için sana teşekkür ederim Gülümseme şebnem olmak güzel birşey Gülümseme

Daha kaç kes vurulmam nereye kadar güçlü olmam daha ne kadar yaralanmam gerek hayatta
Daha ne kadar gücüm var kaybettiğim şeyler var daha ne kadar borcum var benim hayata
eskii
Dinamik Üye
*

Teşekkür Sayısı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2010, 00:27 »

Çok güzel anlatmışsın teşekkürler Gülümseme
equalıty
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2010, 16:14 »