Sebokolik Forum

Şebnem Ferah Genel => Arşiv => Konuyu başlatan: MeLL üzerinde Ocak 14, 2010, 22:48Konu Başlığı: Şebnem Olmak
Gönderen: MeLL üzerinde Ocak 14, 2010, 22:48
  Herkes Şebnem olabilir ama herkes Şebnem olmayı anlayamaz. Çünkü Şebnem olmak için en başta kendinizi tanımanız gerekir. Çünkü Şebnem zaten bizzat sizsinizdir. O bir şekilde tüm insanlığı tek tek dolaşıp herkesten bir şeyler almıştır. Önce bütün insanlığa göz gezdirip ardından bütün şahısların ruhlarını incelemiştir. Çünkü Şebnem insanların ruhundan beslenir.

  Şebnemin müziğini sadece kulağıyla değil de ruhuyla dinleyen, mantığıyla harmanlayan herkes Şebnemin bir parçası olabilir. Evet, iddia ediyorum yeryüzündeki herkes Şebnemin bir şarkısında, belki de her şarkısında kendi hayatından bir hikâye bulabilir. Bazen o şarkıları gerçekten hayatınızı ezbere bilen birinin yazdığını düşünürsünüz, kendinizle çelişirsiniz. Hatta bazen Şebnemin sizin sıkı bir takipçiniz olduğunu düşünürsünüz. Aslında bir bakıma bu böyledir. Şebnem sıkı bir hayat takipçisidir. Önce insanlığı, sonra kendini, sonra da bizzat sizi takip eder. Sizin kalbinize, ruhunuza girip orada bulduğu her şeyi size fark ettirmeden önünüze sunar.

  Ben Şebnemin ailesinden biri, yakın bir dostu falan değilim. Ben Şebnemin gözlerinin içine bakıp ona tek kelime bile söyleyemeyen biriyim. Ama ben her gün, her dakika onunla konuşuyorum. Ve o beni duyuyor biliyorum, o da benimle konuşuyor; tek bir bakışına, tek bir gülüşüne, tek bir kelimesine binlerce anlam yükleyerek. Biliyorum çünkü yüzlerce, binlerce insan gibi ben de her gün “Şebnem” oluyorum!Meltem Tavşan


Konu Başlığı: Ynt: Şebnem Olmak
Gönderen: şeboökten üzerinde Temmuz 14, 2010, 17:55


  Şebnemin müziğini sadece kulağıyla değil de ruhuyla dinleyen, mantığıyla harmanlayan herkes Şebnemin bir parçası olabilir.

 
öncelikle bu güzel yazı için sana teşekkür ederim :) şebnem olmak güzel birşey :)
Konu Başlığı: Ynt: Şebnem Olmak
Gönderen: eskii üzerinde Ekim 23, 2010, 00:27
Çok güzel anlatmışsın teşekkürler :)


Konu Başlığı: Ynt: Şebnem Olmak
Gönderen: equalıty üzerinde Ekim 23, 2010, 16:14
çok güzel olmuş teşekkürler
 :)


Konu Başlığı: Ynt: Şebnem Olmak
Gönderen: şebrock92 üzerinde Ekim 23, 2010, 23:58
bravo harika anlatmışın  :)


Konu Başlığı: Ynt: Şebnem Olmak
Gönderen: MeLL üzerinde Temmuz 01, 2012, 21:21
Biraz geç oldu ama.. Ben teşekkür ederim  :)

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı