Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sade  (Okunma Sayısı 3430 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
.Morsist
Anna MoLLy
Sebocu
****

Teşekkür Sayısı 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1,708


Atlantis'ten Gelen...


Site
« : Ocak 12, 2010, 13:08 »

“SADE”, Deprem Gürdal ve Ertuğrul Kulaksızoğlu’nun 2003 yılında Rind grubunu oluşturmaya başlamalarıyla temellendirildi.

Rind’le Mayis 2007'de, jüride Tarkan Gözübüyük, Volkan Basaran, Demirhan Baylan,Murat Beser, Safak Ongan & Hakan Kursun gibi isimlerin yer aldığı ve 500’ün üzerinde başvurunun olduğu Sony Ericsson Unistar Müzik Yarışması’na "Oyun" isimli şarkısıyla katildi. Ön elemelerde başarı gösterip son 15 finalist grup arasında yerini aldı. Beş ay sonra İstanbul'da düzenlenecek olan final gecesinden 2.'lik derecesiyle ayrıldı. 2008 yılında Rind, Mart ayında üçüncüsü düzenlenen Jack Daniel's Rock Müzik Yarışması'na "Kelepçe" isimli şarkısıyla katildi ve son 10 finalist grup arasına adını yazdırdı. Türkiye'nin değerli müzisyenleri, Şebnem Ferah & Tarkan Gözübüyük, Rolling Stone dergisi Müzik Editörü Alper Bahçekapılı, Hive Müzik Editörü Olie Kornelsen, New Order Grubu Bas Gitaristi Peter Hook ve Live Nation Başkan Yardımcısı Phil Bowdery'den olusan jüri, Istanbul'da düzenlenen final gecesinde "Rind" grubunu 1.'lik ile ödüllendirdi. Bunun üzerine Amerika'da ikincisi düzenlenen Global Müzik Festivali'ne davet edilen Rind, her biri farklı bir ülkeye mensup dünyanın dört bir yanından gelen 8 amatör rock grubu arasında Türkiye'yi temsilen yerini aldı. Nashville'de geçirdiği süre zarfında daha önce Barbara Streisand, U2, Julio Eglasias, Shania Twain ve REM gibi ünlü isimlerle çalışan prodüktör David Barbe ile "Kelepçe" isimli şarkısını yeniden kaydetme şansını yakaladı. Lynchburg'daki Jack Daniel's Damıtım Evi'nde düzenlenen renkli organizasyonda ise canlı sahne performansını sergiledi. 29 ülkeden gelen yaklaşık 450 basın mensubu ve özel kuruluş temsilcilerinin takip ettiği festivalde Rind büyük beğeni topladı.

2009 sonlarına doğru Rind grubu vokalisti ve davulcusuyla yollarını ayırınca, Deprem Gürdal ve Ertuğrul Kulaksızoğlu yeni bir proje olan “SADE ‘yi” hayata geçirdiler. Erman Erdoğan’ın davula, Seyfi Sarıaslan’ın da gitara gelmesiyle “SADE” son halini aldı (Grupta “Rind’den” farklı olarak Deprem Gürdal vokal gitar olmuştu). 2010 Ocak ayında “Lazım Değil” isimli şarkısıyla Efes Dark’ın düzenlediği Rock’n Dark müzik yarışmasına katılan “SADE”; Birol Namlıoğlu, Birsen Birdir, Can Sertoğlu, Cağlan Tekin, Cem Sarıoğlu, Cem Özkan, Cihan Yılmaz, Doğu Yücel, Hayko Cepkin, Kaan Volkan, Metehan Mert Çakır, Necdet Dikici, Şafak Ongan, Selim Serezli, Tolga Akyıldız, Yalçın Birol ve Emre Aydın gibi Türkiye’nin önemli müzik isimlerden oluşan jüri tarafından Ankara Bölge 1.liğine layık görüldü.

“SADE” beste çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmekte


www.myspace.com/sadenet 
Kayıtlı

Bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı?
 
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı