Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bring Me To Life  (Okunma Sayısı 18958 defa) Bookmark and Share
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sebomania_tuqce
şebo'(m) <3
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : Mayıs 27, 2010, 17:19 »

kayıt çok kötü o yüzden kötüymüş gbi çıkıo ses

Hepsini dileyip gerisine...
direniyorum...
AydınEmre
Emre
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : Mayıs 27, 2010, 18:03 »

kayıt çok kötü o yüzden kötüymüş gbi çıkıo ses

Hayır. Kayıt ne kadar kötü olursa olsun kötü söylemiş. Detone mi? kesinlikle hayır. Ama kelimeleri yuvarlamış.  to life yerine to ğayf gibi bişey olmuş
Yani bu konserde bir garip sanırım. Belki yorgun belki sarhoş. Doğal bişey.  Ki bu tezimi doğrulayan çok sağlam kanıtlarım var Kahkaha Aynı konserden çsokra http://www.youtube.com/watch?v=VcZO9ccB8-o

Baksanıza bu şarkıda r ler uçmuş Kahkaha Şebnem normalde böyle söyler mi ? Gülümseme

Lauter Laute
Şebokolik
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : Mayıs 27, 2010, 21:31 »

İyi söylemiş-kötü söylemiş konusuna girmeyeceğim, ama şunu söylemeden geçemem o haliyle bile Evanescence'ın en iyi canlı performansından kat kat iyi söylemiş.. Zaten yanlış hatırlamıyorsam 7 sene geçti konserin üstünden, gerek yok tartışmaya.. İngilizce ile de bir alakası yok normalden kötü söylemiş olmasının, Şebnem'in ingilizce şarkıları ne kadar iyi söylediğini çoğumuz biliyoruzdur. Ama keşke hiç söylemeseydi, tahmin ediyorum bu şarkıyı söyledikten sonra insanlar evanescence'la şebnem ferah'ı karşılaştırmaya, benzetmeye başladılar.. Bana kalırsa değil benzer bir yanları , müzikal açıdan ortak tek bir özellikleri dahi yok, tamamen farklı tarzlar.   

"Hiç kimse barışa tam olarak bir şans vermedi. Gandhi denedi, Martin Luther King denedi ama ikisi de vuruldu."

John Lennon

Şebnem Ferah.. ♥     
Snow Flake
Klasik Üye
**

Teşekkür Sayısı 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler!

« Yanıtla #33 : Mayıs 27, 2010, 23:07 »

Şebnem bu şarkıyı tek bir konserde söylemedi arkadaşlar.

7 ağustos 2003, 28 ağustos 2003, 8 eylül 2003, 26 eylül 2003 tarihli konserlerinde söylemiş.

Talihsizlik elimizde sadece sarhoş çıktığı konsere ait kayıt olması. Ekşi sözlükte yapılan yorumlara bakmıştım. Harika söyledi yorumları yapılmış bir kaç konser için. İlk konserde; "Bu şarkıyı ilk dinlediğimde ben söylüyorum zannettim" demiş. Onu sevmeyenlerin eline fırsat geçmiş konuşuyorlar ve biz de araştırmadığımız için alet oluyoruz. Bu şarkı muhabbeti nerde açılırsa açılsın bence hepimiz gereken cevabı vermeliyiz. Şebnem ingiliz dili ve edebiyatı mezunu, yıllarca ingilizce şarkı bestelemiş, ingilizce albüm demosu yapmış biri. Bir şarkı ile karalamaya çalışan zihniyeti kınıyorum.

S (ebnem) now F (erah)lake

Bütün aşklar çok büyük olacaktı,
Ama en büyük bizimkisi diyecektik!
AydınEmre
Emre
Yeni Üye

Teşekkür Sayısı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : Mayıs 27, 2010, 23:16 »

Şebnem bu şarkıyı tek bir konserde söylemedi arkadaşlar.

7 ağustos 2003, 28 ağustos 2003, 8 eylül 2003, 26 eylül 2003 tarihli konserlerinde söylemiş.

Talihsizlik elimizde sadece sarhoş çıktığı konsere ait kayıt olması. Ekşi sözlükte yapılan yorumlara bakmıştım. Harika söyledi yorumları yapılmış bir kaç konser için. İlk konserde; "Bu şarkıyı ilk dinlediğimde ben söylüyorum zannettim" demiş. Onu sevmeyenlerin eline fırsat geçmiş konuşuyorlar ve biz de araştırmadığımız için alet oluyoruz. Bu şarkı muhabbeti nerde açılırsa açılsın bence hepimiz gereken cevabı vermeliyiz. Şebnem ingiliz dili ve edebiyatı mezunu, yıllarca ingilizce şarkı bestelemiş, ingilizce albüm demosu yapmış biri. Bir şarkı ile karalamaya çalışan zihniyeti kınıyorum.

Şebnem'i bu şarkıyla karalayabilecek kim var ki ? Karalayan insanlara aynı yıl çıktığı bir konserdeki Faithfulness coverını tavsiye etmek gerek. Bu şarkıyı söyliycem diye resmen ıkınan çok insan gördüm ben..  Oysa Şebnem mükemmel yorumlamıştı. Ki düşünün konser yorgunluğuyla ve kötü kayıtla..Ne diyebilecekler acaba Gülümseme Ayrıca sarhoş olduğu halde bile Bring me to life ı detone olmadan söylemiş.

Ayrıca Şebnem'in İngilizce telaffuzuna laf edenlere ben de gülüyorum gerçekten. İlk albümü yayımlanana kadar hep İngilizce söyleyen, İngilizce sözler yazan birinden bahsediyoruz..
şebosfer
Seda
Forum Ekibi
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

HoşcakaL...

« Yanıtla #35 : Mayıs 28, 2010, 00:19 »

Tamam Şebo sarhoş ama Ceren'e noluyo belki bu söylediklerim çok tepki toplayacak ama ben Ceren i sadece Dvd de begendim ki orada da eminim birçok düzeltmeler yapılmıştır. Ya olmuyor işte kız söyleyemiyor. Konserlerde söyleyebildiklerini de şarkılar sabit zaten  eminim ki sabah akşam çalışıp öyle yorumlayabiliyor ancak. Ya Şebo sarhoş olmasına ragmen detone olmazken Ceren in sesi ortalıgı mahvediyor kulagı fena tırmalıyor. Ahh keşke tek bu şarkıda olsa heryerde böyle bu kız yaa Kızgın
 Şarkıya gelince Şebo dan mükemmel performanslar duymaya alışık oldugumuz için bu bize güzel olmasına ragmen biraz eksik geliyor o kadar

Kaçırma gözlerini benden suçlu suçlu...
sebomania_tuqce
şebo'(m) <3
Sebocu

Teşekkür Sayısı 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #36 : Mayıs 28, 2010, 15:15 »

Şebnem'i bu şarkıyla karalayabilecek kim var ki ? Karalayan insanlara aynı yıl çıktığı bir konserdeki Faithfulness coverını tavsiye etmek gerek. Bu şarkıyı söyliycem diye resmen ıkınan çok insan gördüm ben..  Oysa Şebnem mükemmel yorumlamıştı. Ki düşünün konser yorgunluğuyla ve kötü kayıtla..Ne diyebilecekler acaba Gülümseme Ayrıca sarhoş olduğu halde bile Bring me to life ı detone olmadan söylemiş.

Ayrıca Şebnem'in İngilizce telaffuzuna laf edenlere ben de gülüyorum gerçekten. İlk albümü yayımlanana kadar hep İngilizce söyleyen, İngilizce sözler yazan birinden bahsediyoruz..

katılıyorum bide volvox günlerinde söledilklerini düşünün şebonun kötü sölediği nerde görülmüş bu mesele çok uzadı artıkk kapatalım bnce uzatmanın alemi yokk !

Hepsini dileyip gerisine...
direniyorum...
imaginary91
Daimi Üye

Teşekkür Sayısı 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #37 : Mayıs 29, 2010, 19:33 »

açıkçası bu şarkının yorumunu pek de beğenmedim lakin amy de bu şarkıyı çok güzel söylüyor performanslarında lütfen..=) (dinleyiniz:anywhere but home)elbette şebo birçok şarkı söyledi hepsi çok güzeldi lakin bring me to life ın onlardan biri olmadığı görüşündeyim bu kadar...şebo seni çok seviyorum deyip yazıma burada son vereyim=)

...sigaranı yalnızca rüzgarla paylaşmayı öğreniyorsun...
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Şebokolik Dergi Haftanın Röportajı/ Rockoza Dergi Haftanın Röportajı